1. 1.
    Giyiminden kuşamından duruşundan yada tavrından yada herhangi bilinmeyen karşındakine öyle bir hissiyat vermek.
    Tanım olduysa bugün yasadığımdır. Fırça soruyorum kadın diyorki size ucuz olanlarını seçmeye calışıyorum. Canson defter var mı diyorum var ama pahalı onlar diyor.Suluboya kağıdı istiyorum biz öğrenciler için kesmiştik onlardan vereyim mi diyor. Bana uygun olanlarını vermeye çalışıyor filan. Garip bir diyalog oldu.*
    7 ... mrltln
  2. 2.
    ne güzel işte, gereksiz paradan kurtarıyor seni. gereksiz alışveriş ile zenginlik fakirlik arasında fark yok.
    1 ... fuzulininnefisi
  3. 3.
    Aslında bir yönden herkesleşmiş olmaktır ki üzerinize yönelmiş, yönelen ya da yönelebilecek şüpheleri bertaraf etmenize yardımcı olabilir. Tabii bir seri katil falansanız. Fakirden şüphelenilmez. Fakirden kötülük beklenmez. Tıpkı burada, anonim profillerimizin ardında güzel saçmaladığımız gibi.

(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
    4 ... wordsimit
  4. 4.
    üsküdardaki apartman sahibi ama pejmude tipli adamlar vardi bu kategoriye giren.

hatta bir anim var. dayinin biri aciz aciz ortada geziyor birseylere söyleniyordu. haline üzüldüm yicek birseyler almak icin yanibasimizdaki dönerciye girdim. laf lafi acti megersem dönerci, adamin kiracisiymis. klasik lafi etti dönerci böyle böyle zengin oluyorlar iste dedi.

neticede muhtac degilsin. rutubet kokulu eski püskü elbiselerle de gezme arkadas. dis fircasi macunu ulasilabilir seyler.
    1 ... portatif