1. 1.
  önümüzde ki yıl faizler 25 e tekrardan çıkacak beton devri bitti deniz bitti artık para bolluğu yok.merkez bankası doları baskılıyor fakat oda tekrar 7 tl yi görecek.bu yıl konur fiyatları istanbul da yüzde 5 arttı enflasyon yüzde 25 yani yüzde 20 değer kaybetmiş önümüzdeki yılda değer kaybedecek birçok müteahhit ve inşaat firması batacak binlerce çalışan işsiz kalacak.
  3 -3 ... hakusbenk
 2. 2.
  "hadi oradan sen de" diyemiyorum. her şey olabilir, inşaat sektörü şu aşamada emekliyorken, bu senaryolar çok uzak gelmiyor.
  1 ... sarjkablosu
 3. 3.
  Yersen dış güçler faiz lobisi yükseltecek faizi. Dış güçler gelip bizim merkez bankasına kendi adamını reise atama yaptırmışlar (kandırarak tabi) Onlar da faizi yükseltiyor reis de kızıyor tabi hep bunlara.

  Çok inandırıcı hadi gidip biraz faiz lobisine sövelim.
  1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  iktisadi temelden yoksun kehanet sıçanlar türedi memlekette son bir kaç yıldır *

  bunlar olmaz veya olur demiyorum. oluru/olmazı ayrı konu.

  bu iddiaları nasıl gerekçelendiriyorsunuz ? biri de çıkıp " her şey yavaş yava iyi olacak, istihdam yaratılacak, ülkeye fon girişleri olacak, petrol fiyatları daha da düşecek vs diyebilir. burada sorun; bu iddiaların dayanağının iktisadi temelli olup olmaması.grafik okur-yazarlığı olacak, dünyadaki fon akışını takip edeceksin. strateji bileceksin.

  herkes ekonomist oldu ülkemde. ekonomistler bu kadar kesin konuşmuyor yahu açın okuyun makalelerini, günlük yazılarını.
  ... hubel
 5. 5.
  Felaket tellalı mısın be dediğim durum

  Görülen neyse tersi olur herkes böyle düşünüyorsa o iş olmaz ekonominin ilk ve temel kuralıdır sürüden ayrı düşünmezsen yem olursun

  Aha bak yazıyorum enflasyon sakinleşecek (harcamalar az millet mevduatta) tüketim az faizler küçük adımlarla kademeli düşecek Fed bile beklenenin aksini yaptı ve 2019 da agrasif bir tutum sergilemeyecek petrol fiyatları düşüşte

  Yani pek çok olumlu durum var

  Görüşüm sınırlı olumlu , felaket tellalrına inat
  -1 ... isminiunutanadam