bugün

Erdoğan eğer faizi 15’de falan tutsa,Seçimi ilk turda alırdı.

Göz göre göre yanlış yapıyor. Vatandaş hala oy veriyor.

ihtiyaç kredisi, %50’yi buldu. Bir de alamıyorsun.

Nakit avans da sınırlandırıldı.

Kredi kartı taksitleri de sınırlandırıldı.

Görebilmeniz için ne olması gerekiyor lan artık!
çok param olsa acımam koyarım faize haram filan dinlemem.
alırken iyi , verirken kötü olan parasal olgu.
Kredi kartı vs bileşik faizi yıllık %40 olacak. Hali hazır basılmış para enflasyonu %65!!!

Hala tl borçlanıp yıllık %40in üzerinde kazandıracak her yatırimdan gelen para "havadan bedava para"!
Kredi şansim olursa bi 100k daha cekerdim cekerim.

Yılbaşında kredi borcum maaşım %90 idi şu an %60a indi 6 ayda! Ve o borc enflasyonla eriyor. Günlük eflasyon dün/,önceki gün %1di!.

6 ay önce mavide 8 pantalonluk tl borcumla ancak 4 pantalon alınıyor. Seneye 2 pantalon parasi ödeyeceğim tl borcumu. Ama o çektiğim para fon, altın vs arttıkça bedavan giriyor cebime.

Ögrenin aq şu ülkenin ekonomisini. Şu düzeni bir daha bulamazsınız!

Padişahım cok yaşa!
paranın ileri bir tarih de ki fiyatıdır.
Faiz yiyenler ancak şeytanın çarparak sersemlettiği kimse gibi kalkarlar. Bunun sebebi onların, “Alım satım da ancak faiz gibidir” demeleridir. Hâlbuki Allah alım satımı helâl, faizi ise haram kılmıştır. Artık kime Allah’tan bir öğüt erişir de faizciliği bırakırsa geçmişteki kendisinindir, durumunun takdiri Allah’a aittir. Kim de yine faizciliğe dönerse işte bunlar orada devamlı kalmak üzere cehennemliklerdir.

Allah faizi tüketir (Faiz karışan malın bereketini giderir), sadakaları ise bereketlendirir. Allah küfürde ve günahta ısrar eden hiç kimseyi sevmez.
Bakara 275-276
Desene insanoğlunun yüzde 90'ı cehennemlik diye...

Swh ..
Haramdır.

Ama öyle böyle bir haram değil.

Kişinin anasıyla Kabe'de zina yapması kadar büyük günah.
annemin pek dini bilgisi olmadığı için bir keresinde helal demişti diye hatırlıyorum ama dinen haram aslında.
Haram.

Resul-i Ekrem boşuna dememiş:
-alimin uykusu; Abidin ibadetinden daha hayırlıdır.
"faiz" ile "tefecilik" arasında fark bulunduğunu söylemek,
"homoseksüel" ile "ibne" arasında fark bulunduğunu ve bunların aynı şey demek olmadığını ilan etmek kadar gülünçtür...

salih mirzabeyoğlu -parakutâ