1. .
  sayın başbakanım recep tayyip erdoğan'ın beyanatı. sonuna kadar arkasındayım. faiz hırsızlıktır.
  3 -1 ... fikir muhendisi fikri
 2. .
  (bkz: faizsiz bankacılık)
  ... dalgadubara
 3. .
  (bkz: faizin normali değil aşırısı haramdır)

  madem recebim tayyibim erdoğanım öyle diyor. ekonomiyi büyütmek için o çok sevdiği toki nin ne yaptığına bir baksın. peşin parayla o kadar evi kime satacak. ya da siz mi borç vereceksiniz?
  1 ... halka arz
 4. .
  faiz, en eski çağlardan beri var olan bir ekonomik fenomendir.

  bu yüzden faiz, olsa olsa çağlar üstü bir hırsızlık çeşidi olabilir. islam coğrafyasında bir dönem uygulanmasının yasak olması, onun modern bir uygulama olduğunu göstermez, aksine arkaik bir yapısı olduğu söylenebilir. faiz muhtemelen parayla yaşıttır.
  bunun yanında enflasyonun olduğu bir ekonomide neyin faiz sayılıp, neyin sayılamayacağı oldukça tartışmalı bir konudur. ki enflasyon olmasa dahi paranın bir zaman değerinden söz edilir.

  sayın başbakan vatandaşını soyan bankaların hukuksuz kart aidatları, bağımsız faiz oranlarıyla ilgili sert önlemler alsa retoriğin önüne geçer ve daha yararlı eylemde bulunmuş olur kanımca.
  1 ... siddartha
 5. .
  altın, gümüş paranın faizi haramdır. çünkü bunlar doğurmaz. ama kağıt para doğurur.
  1 ... halka arz
 6. .
  Kesinlikle Katılmadıgım Saçma Söz Öbegidir. Sen Bankadan 50 Bin lira PAra Al Ticaret Yap 1 Sene Sonra 50 Bin lirayı 200 Bin Yap Sonra Bankaya 5 - 10 Bin Faiz Ödeyince Adı Modern Hırsızlık Olsun eee Peki Senin O 50 Binden Kazandıgın 140 Bin Ne Oluyor ?
  1 ... oyuncak ayi