bugün

Son attığı tweet ile dalga geçiyor insanlarla sanırım. Her bölüm başı aldıkları paralarla bir işçinin senelik maaşını alan ünlülerin evde attığı fotoğraflarıyla "hayat eve sığar" mesajı fazla samimiyetsizce. Onların evine değil hayat, bizim sülale tümüyle sığar.
Kolaysa 2+1 evlerde yaşamını sürdürmek zorunda olan huzursuz mutsuz ve geçim sıkıntısı çeken ailelerin fotoğraflarını paylaşıp hayat eve sığar desin.
bataklıkta açan çiçek...

kocaman bir "helal olsun" demek istiyorum bu bakanımıza.
şu corona virüs sürecini kusursuz yönetiyor, hatta şu an tüm ülkenin idaresi kendinde adeta.

okulların tatil edilmesini tayyip erdoğan'ın kabul etmediğini, buna itiraz ettiğini, ama fahrettin koca'nın bastırıp buna ikna ettiğini biliyorum.

olağanüstü durum yaşıyoruz ve gördüğüm kadarıyla kendisi şu an türkiye için bir şans.

ilk bakan olduğu zaman kendisinin iskenderpaşa cemaatine bağlı olduğundan yola çıkarak eleştirmiş ve şüphe ile yaklaşmıştım.
çünkü geçmiş dönemde sağlık bakanlığı menzilcilerin elindeydi. aynı şeylerin olacağını düşünüyordum.
(bkz: menzil den iskenderpaşa cemaatine geçen bakanlık/#39829121)

ama bugün geldiğimiz noktada sağlık bakanlığını menzilcilerden temizlemiş ve gerçekten layıkıyla görevini yapan bir bakan görüyorum.

şu an corona virüsü ile mücadelede dünyanın en iyi ülkelerinden biri değil, en iyi ülkesiyiz.
düşünsenize, fahrettin koca bakan olmasaydı ve sağlık bakanlığı hala menzilcilerin elinde olsaydı bu süreç nasıl olurdu?

işini iyi yapana, görevini iyi yapana alkış tutmak, hakkını vermek vatandaşlık görevimizdir.

sadece fahrettin koca değil, turizm bakanımız mehmet ersoy, sanayi ve teknoloji bakanımız mustafa varank ve ticaret bakanımız ruhsar pekcan işlerini layıkıyla yapan bakanlarımız, bu vesile ile onlara da teşekkür ederim.
Yarından sonra ülke:

görsel

Yazık oldu bütün emeklerine büyük adam. Cidden güzel idare etmiştin. Dibine kadar muhalif biri olduğum halde seni alkışlamıştım. Senin yerinde olsam "bunlar katiyen eğitilmezdir" der giderdim herhalde.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, istanbul'da yaptığı devlet hastanesi ziyareti esnasında yaklaşık 10 kişiyle asansöre bindi.

görsel
görsel
Aylardır ekrana çıkıp her aksam yalan söyleme gorevi edinmiş kişi.
hayır, bu ülke ne yaptı da fahrettin koca gibi bir bakanı haketti?
bu adam bu ülkeye çok fazla gerçekten.

şu naifliğe, şu babacanlığa, şu tavra bakar mısınız?
ego yok, böbürlenme yok, ben bakanım sen kimsin ya demek yok...
https://streamable.com/kwryh

gazeteci bakana "mikrofon dağıtsaydınız bağırmak zorunda kalmayız" diyor, laf sokuyor, kızıyor resmen.

bakanın cevabı; "tamam kızım, kusura bakma..."

bu adam evine gitmiyor, çoluğundan çocuğundan ayrı günlerdir.
adeta milli mücadeleyi yönetiyor.
yeni bir kuvayi milliye destanı yazıyor.

belki aç, uykusuz bu adam, son derece yorgun olduğu belli.
ve bir gazeteci kıza babacan bir üslupla cevap veriyor...

orada fahrettin koca yerinde malum şahıs olsa cevap nasıl olurdu bir düşünün.

vallahi de billahi de bu adama laf eden, bu adamı eleştiren, bu adamı sevmeyen, karalayan, iftira atan şeytanın ortağıdır.

böyle temiz insanlar siyasetçi olamaz.
bence onu allah türk milletini düşünerek göndermiş olmalı.

sayın fahrettin koca'ya, "devlet üstün hizmet ve şeref madalyası" verilsin...

bataklıkta açan çiçek...iyi ki varsın...
günah keçisi olmaya 2 adımı kalmış sağlık bakanıdır. şimdilik bakan tabi bu mevzu böyle devam ederse diğer harcananlar gibi medyanın önüne bırakılır..

sarayın huyudur. işlerin ters gittiği ve her an tepetaklak gideceği açığa çıkmadıkça hep arkalarında durur. ta ki mevzular ortaya çıkmaya başlayana kadar. sonrasında apar topar bir şeyler olur bir bakmışsın saray arkadaki desteğini çekivermiş ve havuz medyası dişlerini geçirmeye başlamış etine..

(bkz: damat berat)
(bkz: ahmet davutoğlu)
(bkz: melih gökçek)
(bkz: kadir topbaş)
(bkz: abdullah gül)
(bkz: ali babacan)
sayın bakan.
akp'li değiliz ama yine de seni seviyoruz, destek veriyoruz.

sürekli teşekkür ediyorsun erdoğan'a.
yapma bunu.

sen görevini yap. sen ne diyorsan o malum şahıs dediğini yapmak zorunda.

sürekli tayyip'e teşekkür edip, sana inanan, seni destekleyen insanları kendinden uzaklaştırma.

bugün tam 3 defa tayyib'e teşekkür ettin.

hadi tayyib'i geçiyorum, damat berat'a da 3 defa teşekkür ettin.
o kim ki ona teşekkür ediyorsun?

yapma bunları bak.
halk seni farklı bir yere koydu, kendi kendini bitirme. dik dur...
dünya geneli bir krizde sağlık bakanlığı görevini, ülkemiz kriterlerine göre gayet güzel yöneten bakandır. ertesi gün işe giderken amirimize, unvan olarak üstümüze işle alakalı bir konuyu açıklarken bile düşünürken bu kişiye koskoca bir ülke umutla ağzına bakarken gayet de iyi yönetiyor. önlemin erken alınması büyük rol oynadı. keşke ülkemizde ki diğer birimlerde örnek alsa.
Kendisini bu süreçte bu akşam ilk defa bu kadar yüzü asık gördüm.
iki gündür binleri bulan vakalar ve günde 100e dayanan ölümlerden virüsün patlamada olduğu belliydi.
hükümetimiz ve çomar halkımız, bu gece de resmen sıvadı..
sayın bakan...

pandeminin ilk günlerinde gördük ki sen onlardan değildin.
sen farklıydın. onlar gibi değildin.

sana inanmış, sana güvenmiştik.

lakin pandeminin ilerleyen günlerinde açıklamaların artık pek samimi gelmemeye başlamıştı.
yine de sana sırtımızı dönmedik.

malum kişinin baskılarıyla mecbur kaldığın açıklamalar yaptığını düşündük.

bunlara da sesimizi çıkarmadık.

lakin sen...
sayın sağlık bakanı...

şu tweetleri atan ve halkı uyaran sen...
görsel
görsel

meğer sen de bir lebalebciymişsin...
görsel

insanlara kalabalık ortamlardan kaçının, düğün ve cenaze törenlerinde maksimum 30 kişi olmalıdır diye tweet atan sayın bakan, dün hadisçinin cenazesinde tören alanını lebaleb dolduranlardan biriydi iyi mi?

aleme verir talkını, kendi yutar salkımı derler buna.
başka şeyler de derler de söylemem şimdi...

yazıklar olsun sana be...
lebalebci sağlık bakanı...

not: sevgili arkadaşlar, bu fahrettin koca ile ilgili bugüne dek hep olumlu şeyler yazmaya çalıştım. hatta ve hatta sayın bakana üstün hizmet madalyası verilmesini dahi teklif ettim.
(bkz: fahrettin koca ya üstün hizmet madalyası verilsin)

şimdi o entryi siliyorum. bu sağlık bakanına güvenip inandığım için özür dilerim. isterseniz beni linç edebilirsiniz.
fakir aile babasıyla açlıktan perişan olmuş serseri çocuğun arasında kalakalmış cefakar bir anne gibi çabalayan adam.

bir tarafta elde avuçta hiçbir şeyi kalmamış, ekonomiden başka bir önceliği olmayan hükümet, diğer tarafta laftan anlamayan ve yardıma ihtiyacı olan halk var. bakan da ne halka ne hükümete söz geçiremiyor.
Vazifesini bakmakla icra etmeyen ve bakmasının içinde görmenin ve eylemin olduğu başarılı bir bakan. Birtakım eksiklikler olsa da süreci çok iyi yönetip kişisel rahatından feragat ediyor. Siz yine de devlet bakanlarına teşekkür etmede ölçüyü kaçırıp yalakalık yapmayın.
ilk ortaya çıktığında bu adama güvenmeyin dedim ve linç yemiştim.

keşke yanılsaydım ama işte akebenin kapısının önünden geçene güvenilmeyeceğini tekrar ve tekrar ispatladı.
güncel Önemli Başlıklar