bugün

menzilcidir, ne bekliyordunuz ki?

kendisine söylenecek tek söz;

(bkz: bana yaklaşma)
tek kelime ile rezalettir. ne kadar saçma işler aklım almıyor.
Herkesin resmi varken atamızın resmi yerine maske resmi koyup paylaşım yapmakta bir bakana yakışmaz. Diğerleri değerli de atamız değersiz mi oldu. Yazık. Rezillik diz boyu.

Sağlık alanında önemli buluşlar yapan biri ya da gereksiz birinin ölümünü anma günü olduğunda onun fotoğrafını yapıştırmayı bilir ama nedense.

Nankörler !!!
Kemalistler bugün 10 Kasım diye herhalde içmemiş. Fazla ayık gezmek sıkıntılı.

Adam sağlık bakanı ona göre bir şeyler yapmış.
atatürk ü maske ile ifade etmek ayıptır amk.insan bir resim koyar.
Siyah maskenin tam olarak neyi ifade ettigini anlaymadigim bir fk tweeti.
bunlar hep evde kalmaktan.
Ülkenin overthink seviyesini tekrar test eden paylaşımıdır. Her detayı bu kadar irdeleyip her olayın arkasında çılgın entrikalar düşünebilen insanların olduğu şu ülkede neden sayısız oscarlar , nobeller yok; anlamıyorum. Enkazdan kurtardığı çocuğu öptü diye eleştirilen itfaiyeci de, ak parti yerine akp dedi diye azarlanan engelli ak parti üyesi de, Atatürk' ü hoş bir metinle anmış olduğu halde sonsuz işaretini sembolize eden maske fotoğrafı tarafından eleştirilen bakan da; detaylardan başka hiçbir şeye önem vermeyen, sürekli başkalarının bokunda boncuk arayan, şizofreni başlangıcında olan milletin kurbanı olmuştur.
ne çok seviyorsunuz yalamayı, hadi akçomarlar ne görse yalar, sözde muhaliflerde pratik yapıyor.

fahrettin koca her paylaşımında, adam gençlik anısını bile yazsa cümleye "sayın cumhurbaşkanım" diye başlayıp, cümle bitmeden 3 kere daha "cumhurbaşkanım" diyen adam. her tarafıda "sayın cumhurbaşkanımız" ın resmiyle süsler.
art niyet aramıyorum ama at gözlüğüde takmıyorum.

görsel
Adam farkındalık yaratıp, Atatürk ü anmış. Siyah yasın rengi, maske ise geçirdiğimiz pandeminin sembolü oldu. Ha chp ha akp al birini vur ötekine.
Hazımsızlık, hadsizlik.
Herhangi bir ard niyet, nahoş bir söylem olmayan bir paylaşımdır.

Birbirimizden o kadar uzaklaştık, o kadar ötekileştirildik ki, öküz altında buzağı aramanın hiçbirimize zerre faydası yoktur.
Dayanışma ve beraberlik ruhuyla Atatürk' ü özdeşleştirmesi, milli mücadelenin öncüsü olduğu ve bu ruhu tüm nesillere aktardığı vurgusunu da ayrıca zarif ve vefalı bulduğumu özellikle belirtmek isterim.
Milli duygularimızı ve değerlerimizi hunharca çiğneyen kişi ya da kurumları düşünecek olursak, evet mesafeli olsa da, saygılı bir paylaşımdır.
Bence önemli olan metin, yazdığı şey ve samimiyeti. Paylaşımını yapmış. Toplu anma törenlerine karşı da sanırım yan yatmış 8'i maske ile göstermeye çalışmış bir doktor olarak. Tepki çekmiş ama bir kesim tarafından. Hoş karşılanmamış. O da düzeltmiş fotoğraf koymuş. Ben hiçbir akpliyi sevmem ama en ufak şeyde de böyle basit şeylere büyük tepkiler vermek ahmaklık bana göre. Neticede daha önemli sorunlarımız ve dertlerimiz var.
Tarikatçılar Atatürk'ü sevmez. Onlara o makamın yolunu açan Atatürk e nankörlük etmeyi, nankörlük yapmayın diyen Allah'a ibadet sanacak kadar kördürler. Çünkü Kur'an onlar için duvarda asılı bir kutsaldır sadece. Açıp okusalar gelecek olan tokatla uyanmaktan korkarlar. Çünkü tarikatlar uyuyan cahillerle ayakta durur.
Falanca filanca hocaların kitabını bırakın artık ana kitabı okuyun. Sorular oradan gelecek. Uyanın artık.
Yorumlarda bir sürü kemo ağlıyor. Bu kemolarla uğraşmaya değmez bakanım. Paylaşmasaydı daha iyiymiş.
sırf cehapeli değil diye fahrettin koca'nın nefes alma şekli bile eleştirel başlık olacak. yurdum muhalifi olmak bunu gerektirir.
Bu günlere gelmesindeki en büyük rolü olan bir insanı bu şekilde sırf siyasi çıkarları ve yalakalık için bu şekilde anmak daha doğrusu zorla anmak itliktir. yazıklar olsun.

edit: geç de olsa doğru paylaşımı yapmış. en başta bunu yapacaksın ki tepki görmeyesin.. olması gereken buydu zaten..
Turgut özalı necmettin erbakan ı rahmetle anıyoruz o ayrı ama bugün 10 kasımdır. Ulu önder mustafa kemal Atatürk'ün anma günüdür yakışmadı.
abartılacak birşey yok. hem yasımızı tutalım hem de maskemizi takalım mesajı vermek istemiştir. çünkü anma törenleri nedeniyle insanlar çeşitli yerlerde yine toplanacaklar. farklı birşey yapmayı düşünmüşler ama bence gereksiz olmuş. altında başka anlamlar aramaya da gerek yok. artık insanlar o kadar art niyetli ki böyle farklı şeyler yapılınca hemen lince başlıyorlar. zaten o yüzden ikinci tweet'i atma ihtiyacı hissetmiş.
düzeltmiştir, olması gereken fotoğraf yerindedir.
dönemsel deformasyondur.
ne güzel hem maske kullanımına dair hem de atatürk'ün vefatına dair mesaj vermiş.
şair burada ne anlatmak istemiş?
görsel
biz ne kadar aksini söylemek istesekte, kendileri tekrar ve tekrar "her akebeli bir çomardır" demeye devam ediyor.

zorla yazıyorlar.