1. 1.
  portakalın en çok yetiştiği yer olan antalya ve civarında bile gözlenebilecek durum.
  hemen hesaplayalım.

  1 kiloda ortalama 7 orta boy portakal olduğunu ve portakalın 6 kilosunun şu an için antalya'da 1 tl olduğunu varsayarsak, (ki halden alındığında çok daha ucuza alınabilir) 42 portakalı 1 tl ye alan adamın, 6 tane portakaldan 0, 14 tl ye elde ettiği portakal suyunu, 3 milyona başka laf bulamadım geçirmesi olayıdır.

  daha açık anlatmak gerekirse; 1 koyup 21 alan bir şerefsizlik örneği.

  yaptığı iş 6 portakalı ortadan kes, 12 kere dooozzzzt, doooozzzzt sık. bardağı kurbana ver.

  bir de bunun her şey dahil tatil köyleri boyutu vardır. rakıyı, birayı fıçıyla bedavaya veren ibneler, sabah "bir bardak sıkma portakal suyu" istediğinde, "yalnız o ücretli" derler.

  niye mına koyim, niye? lan ben orada içtiğim bedava 1 bira ile zaten 3 bardak portakal suyunu çıkarıyorum.

  şeytan diyor yeme içme akşama kadar 500 birayı lavaboya dök.

  portakaldan tiksindirdiniz lan.
  149 -6 ... deep
 2. 2.
  ankara güvenparkta görülesi hadise.kilosu 50 kuruştan alınan portakallar şişesi 1 liraya satılır. (bkz: küçük 1 büyük 2 lira)
  3 -1 ... sargatanas
 3. 3.
  "sıkma portakal suyu pahalıysa fanta icsinler"

  sulbart
  03.08.2006 nepal
  14 ... trablus
 4. 4.
  (bkz: işte size eve fanta götürmek için bir sebep daha)
  3 ... seri eksi oy veren ibne
 5. 5.
  (bkz: çirkin kadın yoktur az fanta vardır)
  4 -1 ... pulp fiction
 6. 6.
  bir kaç yıl önce bir arkadaşımla kuşadası nda ismi lazım değil (bkz: derici otel)de kalıyordum.akşam yemeğinde portakal suyu içmek istediğimi söylediğimde garsonun ilk söylediği şey
  - efendim önceden uyarmalıyım. portakalsuyu biraz pahalıdır.bu konuda bayağı bir şikayet olduğu için önceden söyleyeyim dedi.
  - olsun ya ne kadar pahalı olabilir ki sen getir.dedim.
  garson getirdi.ama o zamanki rakam neydi şimdi pek hatırlamıyorum ama iki bardak portakal suyuna verdiğimiz rakam o gece yediğimiz mükellef yemek tutarıyla aynı tutardaydı..
  biz kazıklandık.. ama garson uyarmıştı. siz siz olun yazın ortasında güney de ya da ege de portakal suyu içmeden önce iyice düşünün.
  3 ... internettin
 7. 7.
  istanbul'da da taze sıkılmış portakal suyu, c vitamini deposu diye sıcak yaz günü insanın canını istetirler. para harcamak için bahane de verirler çok vitaminli diye. gel de içme. içme tabi şahsen hiç içmedim dışarıdan.
  1 ... alcoholica
 8. 8.
  birinin buna dur demesi gerektiğini düşündüğüm hadisedir. bu taze sıkılmış portakalın artistliği nedir ben de anlamış değilim. dünyanın portakal ihtiyacının %70'ini karşılayan bir ülkeden bahsediyoruz**. fakat beşiktaş'ta bir yer var barbaros bulvarı'nda, burger king'i geçince yürü yürü yürü hah! orda taze portakalı gözlerinin önünde sıkıp 1 lira'ya satan bir insan evladı var, maliyetine göre o da pahalı ama bir bardağına 8 lira isteyen kendini bilmezler varken 1 lira helali hoş olsun derim. kısaca o abiden sebepleniniz ey istanbullular. haydi ankara, haydi izmir, antalya, bursa..aydınlat gençliğini, hiç mi yok ucuza satan bir portakal sucu oralarda..

  portakalım yaz geldi
  sana yine zam geldi
  sana verdiğimiz parayla
  hawaii'den granadilla geldi.

  hadi bakalım..kalın sağlıcakla..
  8 ... sally
 9. 9.
  ciks mekanlarda bakkalda 1 milyona satilan meyve suyunun 4=5 kati fiyata satilmasidir.
  2 ... onish
 10. 10.
  portakal denince güzel yurdumda akla gelen ilk yer olan alanya da 7,5 ytl gibi bir fiyatla içtiğim içecektir. dışarıdaki tabelada 7 rakamının ortasına çizgi çekmeyen uyanıklar vatandaşın bunu 1 olarak görmesini sağlamışlar. adını da açıklıyorum: otogardaki çay bahçesi. (bkz: yazdım ben bunları sözlüğe)
  5 ... sokakta