bugün

sözlükte bulunmadığım için uzun süredir ne yazdığını takip etmediğim yazar.
umarım keyfi filan yerindedir. nitelikli, donanımlı bir insandır kendileri..
Hakkında "faşist" falan yazanlar olmuş. Kahkaha attım. Faşist kelimesinin anlamını öğrenin amk. Kendisi Türk milliyetçisidir. Tipik Azerbaycan göçmeni Doğu Anadolululu Türk kızı. Özel harekatçı gibi yetişmesi çok normal. Ermeniler ve Ruslar tarafından sizin sülaleniz işkence görseydi öyle sikik sikik konuşamazdınız. Yani öyle ahkam kesmeyin.

Neyse. Kendisi beyaz tenli, kumral, kara gözlü bir Karapapak Türk'ü. Çok Güzel ve alımlı bir kız. Allah sahibine bağışlasın. Ki zaten sahibine de çok aşık. Allah ayırmasın. Enişte beyden bahsederken gözlerinin içi gülüyor.

Sivas kalesine çıkıp semaver çayı içsek ya. Geldiğim zaman tekrarlayalım.
Ta Üniversiteden arkadaşım kendisi. Özel harekatçı gibi kız denmiş. Doğrudur. Yok, özel harekat polisi değil ama yapısı öyle. Ufak tefek, cicili bicili duruyor ama kodu mu oturtur. Baba tarafından şimdiki Gürcistan'da yer alan karapapak Türk bölgesi Borçalı'dan, anne tarafından ise şimdiki Ermenistan'ın başkenti Revan'dan. (Erivan sözüne alerjisi var haklı olarak) Gürcistan'daki bölgenin tamamı Türklerden oluştuğu için bu konuya fazla eğilmiyor ama Revan meselesinde ileri düzeyde manyak.

Ha bir de çok aşık olduğu biri var. O kadar sert bir insanın nasıl ipek gibi olduğuna bizzat şahidim. Sevdiği adam uzakta olduğu için hasret çekiyor zavallı. Ölüp bitiyor aşkından. Bazı erkekler çok şanslı evet.

Karapapak Türk geleneklerine göre kadın erkek eşitliği mutlaktır ama bu hanımlar erkeklerine sonsuz bağlılar ve bir adım geride duruyorlar. Dilara gibi ağır abla pamuk şeker kıvamına geldiyse abooovv! Enişteyi çok merak ediyorum.
Merak etme değil.
(bkz: boğa burcu kadını)

Kendisi tipik boğa burcu kadını. Çok sevdiği herkese ve her şeye tutkuyla bağlı. Yüksel, Babür ve sevgi başlıklarındaki yazıları muazzam. Yüksel veya Babür'ün yerinde olsaydım ne yapardım diye uzun uzun düşündüm. Böyle şirin bir kız kardeşim olsaydı sanırım onun her koşulda, ne olursa olsun beni daima seveceğini ve hep yanımda olacağını bilmenin güven duygusunu yaşardım ve ona sımsıkı sarılırdım. içim ısınırdı ya! Yani böyle evde peluş battaniyenin altına girip salep içerken film izlemek gibi bir şey olmalı. Yumuşacık ve huzur dolu böyle.

Koşulsuz sevilmek herkese nasip olan bir şey değil. Beni annem, babam, kardeşlerim, eski eşim bile koşullu sevdiler. Yüksel ve Babür beyler onu çılgınlar gibi seven bir kızın hem abileri hem de süper kahramanları. Süper güçleri olan iki adamın telefon kulübesinde kılık değiştirip pelerin takıp uçtuklarını görmüyoruz ama bu devirde sağlam karakterli iki adam olmak zaten kahraman olmak için yeterli. Uzun zamandır bu kadar tatlı, bu kadar samimi bir kardeşliğe tanık olmamıştım.
Yüksel ve Babür adlı iki gerçek fakat rüya gibi adamı göğün yedi katına çıkaran peri kızı.

Seri halinde yazdığı Yüksel ve Babür bölümlerinde çok sevdiği, hayatının merkezine koyduğu iki adamın kendi duygu dünyasındaki halini anlatıyor. Allah bilir ikisi de senin benim gibi normal insanlardır ama işte sevgi gerçekten sihirli bir duygu. insan çok sevince dünyayı değiştiriyor. yazarın Kullanıcı adı "fadimenin düğününde halay başı" çok orijinal ve komik ama gerçek adı olan dilara farsça bir isim ve anlamı tam olarak uyuyor. Gönül süsleyen. Evet bu. Dilara gönül süsleyen demek.

Yüksel ve Babür'ün gönüllerini süslediğine kuşku yok. Hep yazsın, hep okuyalım lütfen.
güncel Önemli Başlıklar