1. 1.
  genellikle işsiz evde pinekleyen ya da iş yerinde fazla işi olmayan bu sebeple sabah akşam çay kahve bilgisayar başında götünü büyüten insanların facebook denen dışardan bakana bir türlü anlatılamayan bir oluşum içinde kendine göre yalandan bir hayat ve eğlence kurmasıdır.

  yalnızlığıyla birlikte sabah yataktan kalkar. işe veya bilgisayarın olduğu odaya geçer. bilgisayarını açar. çay çorba kahvesini içer. facebook'a girer mesajlara, bildirilere bakar, gruplarını gezer, değişen profil resimlerine bakıp içinden yorum yapar. sonra bu akşama kadar devam eder. bir insan oğlu 10 saat facebookta online kalıp ne anlar ne bulur, onu orda tutan şey nedir anlam verilemez. belki bir anlam verilebilir ama bu kesinlikle mantıklı bir anlam değildir.

  orada yeni arkadaşlıklar kurar, eski arkadaşlarını ıslar ıslar tekrar arkadaş olur falan. yalnızlığın kişideki en belirgin özelliği veya cesaretsizliğin diyelim. facebook yüzünden "gerçek dünya"da daha da yalnız kalıyor insanlar. allah belanı versin facebook.
  4 -1 ... kechi
 2. 2.
  (bkz: sözlükte kendine bir dünya kurmak)
  3 ... meydanbenim
 3. 3.
  bazen, burnunun dibindeki iş arkadaşlarını eklemekle kurulan dünyadır. kimileri için, arkadaş bahane, facebook şahanedir. kurduğu dünya, kişiliğinin aynası olabilir.

  (bkz: bu ne dünya kardeşim)
  ... sandalye