benim kadar bu platformdan nefret eden birisini tanımadım henüz..
o kadar nefret ediyorum ki, yaklaşık 70 tane üyeliğim var bu siteye..
gününün tamamını bu sitede geçiren bireyi düşünüyorum da, sanırım 200 den az hesaba sahip olan aktif kullanıcısı yoktur bu sitenin..

ortalama bir rakamla aktif üye sayısı 50 milyonu geçmez..
ancak görülen üye sayısı 1 milyara yaklaşmıştır.
ne acı lan.
paranın amına koyduğunun ve koyacağının tescillenişidir.
(bkz: demet akalın ın twitter deki 1 346 622 takipçisi)'nden sonra hiç bir şeye şaşırmayacağım gerçeği.
sonunda allahını seven 999 999 999 kişi bulabiliriz. yuppi..
1 kişinin 7-8 tane hesabının olmasının bunda büyük bir paya sahip olduğu tespit.
aynısı hotmail için de geçerli.
sanal gercekliktir, daha dogrusu gerzekliktir.
twitter ın, facebook dan kaçanların sığındığı bir yer olmasına gebe olan hadise.
yazıktır günahtır. bu kadar insan orada hiçbir şey yapmazken ne yaptıklarını düşünürler acaba dedirtendir.
Adamların 1 milyon üyeye ulaştıklarında ki sevinçlerine , parti yapışlarına vs. social network filminden aşinayız. 1 milyar üyeyi elde ettiklerinde ise ne yapacakları tam bir muamma. *
yaklaşık 7 kişiden birine bir facebook profili düşmesine neden olur.
ortalama dünyada her yedi kişiden birinin hesabının olduğu site olacaktır.şu anda sekizyüzelli milyona yaklaşmış ve piyasa değeri yüz milyar dolar civarıdır.
eskiden facebook mu vardı. Heyyt bee.
bundan yaklaşık 2 sene önce tanıklık ettiğim bir olay : adamın teki zynga poker uygulamasında hergün verilen 100-1000 vb. beleş çip nedeniyle 100 küsür ( asd1, asd2 vb. adında ) üyelik açıp hergün o beleş çipleri asıl üyeliğine yollayıp çip vurgunu yapıyordu. neyin kafasında olduğu halâ anlaşılamadı. ama tespit edilip kapatılmıştı hesapları. şunu demek istiyorum : o adam manyaklığın uç noktasıydı çünkü aynı zamanda bir o kadar elektronik posta adreside almış olması gerekiyordu. manyak mı yok yani ?

yani taş çatlasa şuan 600 milyon üyesi vardır facebook'un. dedimya manyak mı yok ? hadi 2 tane neyseyde 3-5 tane profil niye açar ki ademoğlu ?

not:facebook hesabımı 18 gün önce sildim. hergün aşık olduğum eski sevgilimin başka erkeklerle fotoğraflarını görmekten içim dışıma çıktı.