bugün

+abi bir site var acayip bir şey
- ne sitesi?
+yaaa facebook diye bir şey. ilkokul arkadaşlarını dahi bulabiliyorsun

bizi böyle kandırdılar hep.

ilk okul arkadaşlarını bile bulabiliyorsun..
nah buluyorsun afedersin. yani arkadaşlarını buluyorsun , aradın mı belanı da buluyorsun o ayrı ancak. abi bu facebook denilen yerde profil ayarlarını yaptığın yerde eğitim diye bir sekme var. hangi okullarda okuduğunu falan yazıyorsun ve orada ilkokul yok lan!

yani yok abi ilkokul.
sadece lise ve üniversite var o kadar ancak ilkokul ve ortaokul yok (biz yaşlı olduğumuz için ikisi ayrı ayrı oluyor şimdi ikisi birleşti o ayrı)

yani ne bileyim be. bize facebook ta ilkokul arkadaşlarını bile buluyorsun diyorlar ancak kendisi ilkokul da okuduğunu red ediyor sitenin.

aslında sağlam bir avukat olsa dava açılsa bu işten tazminat bile alınır !
yani abi bu resmen ayrımcılık. o sitede biz ilkokul mezunlarınında hangi okuldan mezun olduğunu belirtebilmesi gerek.

yani sloganı ''ilkokul arkadaşlarınızı bulun * '' olan bir sitenin, ilkokul sekmesinin olmaması büyük bir olay bence ve facenbook un en büyük saçmalığı bence bu.

biz ilkokul mezunları olarak facebook u kınıyor ve bu durumun bir an önce düzeltilmesi için yetkililerden ilgi bekliyoruz.

ilkokul mezunları derneği başkanı: damdaki deli
binlerce arkadaş ekleyebilmekte ayrı bir saçmalıktır efendim. sonuçta arkadaş bulma amacıyla tasarlanmış bir sitedir, arkadaş edinme sitesi değildir.
eski sevgilimin kiz tavlamak icin kullandigi sahte hesabini arkadas onerisi olarak gozume sokmasinin ornek olarak verilebilecegi davranistir.
"murat'ı dürt!" benzeri şeyler önermesi.**
-ekledim onu
+eee?
-o da kabul etti...
+ne güzel işte..
-sonra sildim
+neden?
-sil butonu vardı..... sinirlendirmişti beni..
+e ne deyim sana!
-ama sonra yine ekledim
+hem siliyosun, hem ekliyosun..
-sinirim geçti... bi de tatlı tatlı bakınca... gözleri gülüyodu..
+o da ekledimi bari?
- hayır engelledi beni
+bravo!
-facebook yapmış bu butonları ben ne yapayım.. silmeden önce "iyi düşün.. sinirlerine hakim ol" diye bir uyarı yapsalardı bari.. hesap donduruken bütün duygu saçmalıklarını önüne seriyorlar ama..
+senin bu iş olmayacak...
-bencede... yaktın beni facebook!
"Arkadaslarin senden ne sakliyor onu ögren !!" gibisinden bir uygulama..
Toplumsal yavşaklaştırma ve kaynaştırma portalı. Allahtan yonja'ya benzemedi. Şükür.
türkçe dil seçeneği eklenmesi. (bkz: amele kaynıyor)
türkçe bir arayüz getirmek oldu. ingilizce arayüzde kalsaydı türkiye network u bu kadar sıçmazdı.
hep aynı temada kalması içim dışım mavi oldu.
rakı sofrası.
hesabı dondururken "a seni özleyecek".
yeni hesap açanların arkadaşlarna çıkan uyarılar, "x fecabookta yeni ona burayı anlat", "x yeni onu arkadaşlarına öner.", "x yeni duvarına bişeyler yaz"
varolması.
"ozge photunu likeladı" buydu işte buydu. mark ne kullanıyosan yarıya indir be çocuğum.
"beğenmekten vazgeç"
yazık.
her uygulamadan önce izin istemesidir. kaç senedir birbirimizi tanıyoruz be facebook, dükkan senin dükkan.
dislike butonu koymaması.
arkadaş listende olmayan birisinden mesaj gelince mesaj simgesinin yanmaması. uyarı belirmemesi.
diğer kısmına atıyormuş şerefsiz uzun bir dönemdir.
chat kısmı. msn in değeri gitti onun yüzünden.
msn herkeste olmazdı öyle. ama bu herkes ekli amk. yazıp duranlar var, silsen silemezsin yazıktır.
üzülüyom. kapatacağım en sonunda.
facebook'un yaptığı en büyük saçmalık zaman tünelidir.
arkadaş ekleyememektir ha birde ceza gelmesi facebook üyeliğim hacklendikten sonra yeni bir hesap açtım ve hacklenen hesabımdaki arkadaşlarımı eklemeye çalıştım sonra ablamı eklemeye çalışırken ceza aldım ve "ulan ablam o benim eklicem tabi" yazabileceğim bir şikayet bölümü olmadığını farkettim eksiklerden bir tanesi ve birkaç arkadaş yazmış türkçe olması harbiden ama harbiden amele kaynıyor arkadaş yok buna rekor beğeni gelir yok bumu yoksa bumu bir ton saçmalık "sosyal ağ" filmindeki önermenin tamamen dışında bir kızın ilişkisi olup olmadığını öğrenirsin ve ona yazarsın önermesi, ama işte bu yapılamıyor.
her yaptığın aktiviteye, işe burnunu sokup herkese afişe etmesi. sana ne?.
hani derler arkadaşlarını buluyosun sanki buluyosunda onlarla görüşüyormusun sadece ekliyorsun sonra belki bir kaç muhabbet sonra eskisi gibi hiç muhabbet yok.
akrabalarla vs. arkadaş olmaktır. ulan bela resmen bela...
mesajları okundu diye göstermesi.