1. 1.
  Facebook işlemci geliştirecek!Facebook işlemci geliştirecek!

  Ender Öztürk / 1 saat önce

  Donanım


  Son dönemde adı veri skandalı ile anılan Facebook’un, donanım sektöründe de boy göstereceği ortaya çıktı. Aktarılan bilgilere göre; Facebook işlemci üretmek için kolları sıvamış durumda. Peki, Facebook’un üreteceği işlemciler hangi alanda kullanılacak? Yoksa yakın gelecekte Facebook telefon mu üretecek?

  Facebook işlemci işine giriyor
  Bloomberg‘in kaynaklarına göre; sosyal medya devi Facebook, işlemci geliştirmek için ekip kurmak istiyor. Facebook iş ilanlarında ortaya çıkan detaylar doğrultusunda böyle bir yorum yapan Bloomberg, bu işlemcilerin hangi alanda kullanılacağını henüz bilinmediğinin altını çiziyor.

  Facebook’un iş ilanında şirketin işlemci geliştirme sürecini yönetecek ekip için müdür aradığı yer alıyor. işlemci bölümündeki ekip, donanımın yanı sıra yapay zeka ve sunucular için de işlemci tasarımından sorumlu olacak

  Ayrıca Facebook’un yapay zeka araştırmacısı Yann LeCun da, Twitter üzerinden yapay zeka yongalarının geliştirilme sürecinde çalışacak insanlar aradıklarını duyurdu.

  Facebook’un geliştireceği işlemcileri akıllı hoparlöründe ve Oculus’un sanal gerçeklik (VR) kasklarında kullanması bekleniyor. Belki Facebook ilerleyen dönemlerde telefon işine girecek olursa, bu işlemcileri mobil alanda da kullanabilir.

  Son dönemde devler artık kendi işlemcilerini üretmek istiyor. Apple uzun bir süredir iPhone ve iPad modellerinde kendi geliştirdiği yonga setlerine yer veriyor. Cupertinolu devin önümüzdeki yıl Intel’den vazgeçerek, MacBook modellerinde de kendi işlemcilerine yer vereceği söyleniyor.

  Bu bağlamda Facebook’un da kendi işlemcisini üreteceği iddiası, büyük ölçüde doğru görünebilir. Bakalım Facebook’un işlemcileri nasıl bir performans sergileyecek?

  https://shiftdelete.net/f...book-islemci-gelistirecek

  Kişisel görüşüm : içerisinde facebook un ürettiği işlemcinin bulunduğu telefon, bilgisayar kesinlikle almam. Güvenmiyorum o sarı pipiliye.
  3 ... gethere