bugün

boş olduğunu paylaşma olayının boku çıktığında anlamaktır.
eski yari, dostu bulduk tamam. takıldık güldük, eskilerin resimlerine baktık tamam. görünürde herkes saçma sapan resimleri, videoları paylaşmakta. Ancak; paylaşmış olduğum bir komik resmi 100 kişi paylaştı ve deneyin devamında insanlığa yararlı bir makaleyi paylaştım sonuç 1. evet 100e 1.
facebook üyelerinin çok azının farkının vardığı durumdur. şöyle ki: hâlâ salak salak guruplar paylaşanların sayısı %80-90 civarında. özellikle de 10-18 yaş arası gençlerde "sabah uykusunu çok sevenler, öğretmene kafa atmak isteyenler, derste uyuyanlar" gibi saçma sapan gurupların paylaşıldığı bir ortam haline geldi bu facebook.
aynı videonun (ki bu video genelde bilgi amaçlı olmayan videodur) tekrar tekrar paylaşılmasını ve yine gençlerin paylaştığı aşkla ilgili saçma gurupları saymıyorum bile.
ardından da takılanların boş adam olduğunu anlama durumu cereyan edip, "hesabımı dondur" sekmesine tıklanır. "neden kapattın facebook'unu" diyen arkadaşa; "çok boş bir site, herkes birbirinin dedikodusunu yapiyor" cevabı verilir. arkadaş da: "ben sadece video izlemek için takılıyorum" diye kendini savunur nitelikte konuşacaktır muhtemelen. e, orası öyle canım...