bugün

facebookta verilen en anlamsız tepkilerden biri. vefat eden sevdiğin biriyse altına allah rahmet eylesin dersin olur biter. bu ölüm haberlerini beğenmek ne anlama geliyor? oh gebermiş kurtulmuşuz mu iyi ki haber verdin bir arayıp başsağlığı dileyelim mi? her türlü yoruma açık.
Saçma ve gereksiz harekettir.
-hanife dayın ölmüş kız!
+:(
-allah cezanı versin.
çevrimdışı oldu.
(bkz: otu boku beğenmek)
ota boka beğen butonuna basan facebook sosyallerinin, böyle bir ileti karşısında nasıl tepki vereceklerini bilememeleri hadisesi. taziyelerini bile beğenerek dile getirmeye çalışacak kadar beyinleri sulanmıştır.
bunun daha kötüsü ölen bir kişinin facebook profiline ''allah rahmet eylesin kardeşim mekanın cennet olsun'' yazmaktır.

yoruma gerek yok zaten.
hayata, bardağın dolu tarafından bakanların gerçekleştirdiği hadisedir. ölmüş haberini okuyunca, leyla ile mecnun'un erdal bakkalının, orucun açılmasına 5 dk kala bozduğu orucun rahatlığında ''olsuuun'' dediği gibi ''ölsüüün'' diyebilenler beğenir bu tarz olayları. ölsün tabi börtü böceğin de karnı doyacak, karbon döngüsü devam edecek. bu haber beğenilir kesinlikle.
bugün şahit olunan olaydır, ben var şuursuz ve beyinsiz olmak demektir.
en son entry'yi ben girmişim kaderin cilvesine bak ki tekrar denk geldim, artırarak yazalım; insanlıktan topluca istifa etmektir. 14 kişi beğenmiş adamın ölüm haberini, bu hoca bir de fakültede oh ne güzel layığını buldun geberdin gittin demek istiyorlar sanırım.
üstüne bir de yorum çakılarak katmerlenmelidir. evet.
vefat olayını facebook'a taşımak normal, beğenmek reröre... bi'siktir ol git ya!
başın sağolsun demek olabilir.
saçma sapan bir olaydır. zaten vefat haberini cenazenin nereden kalkıp nerede defnedileceği haberini vermek dışında da facebookta paylaşmak saçma sapan bir olaydır.
ne olursa olsun kişinin bir vefat haberini facebookta yazmasıyla bunu beğenenler arasında bir çizgi vardır. paylaşanın 1 öküz, bunu beğenen insanın multi-öküz olduğu gerçeğini değiştirmez.
(bkz: facebook tan soğuma nedenleri)
anlam veremediğim olaydır.
şimdi kalkıp beğendim de haberin yayılmasına katkı sağladım falan diyenler oluyor ya bi siktirsin gitsin efenim.
insanlarla sims oynamak gibi bir şeydir. insanların duygularıyla oynamaktır. dalga geçmektir. ahlahsizlik ve terbiyesizliktir.
ama like yapmazsan alınıyorlar deme öyle.
güncel Önemli Başlıklar