bugün

tamam düşmanındır öldürürsün ama parçalanmış insan görüntüsü nasıl zevk verir insana , yaşarken yanlış şeylere inanmış inandırılmış olabilir ama öldükten sonra artık tarafımı kalır ölmüş insan daha nasıl söylenebilir ama çok vahşice çok korkakça bir davranış Allah ıslah etsin bunu mazur görenler de bir düşünsün bakalım acaba o topraklarda doğsalar kardeşleri akrabaları falan böyle bir yanlışa düşse bunun sonucundada internette boyboy parçalanmış fotoğrafları gezse ne kadar kötü olurdu.

burda asıl sorun şudur:

tamam halk galeyana geliyor acısıyla birlikte bunu mazur görüyor peki bu fotoğrafların internette boy boy gezmesine devlet neden önlem almıyor hem o facebook ta falan çoluk çocuk dolu. yani neresinden bakarsan bak saçmalık.
bu fotoğraflar hiç kimseye yaramayacaktır muhtemelen ve ölümleri rakamsal olarak arttırmaktan başka.
neden dağa çıktıklarını düşünüp "vah vah bizde de hata var, bu orospu çocuklarına çok yüz verdik ondan dağa çıktı bu enikler" dedikten sonra leş fotoğraflarını teşhir etmeye devam edecek adamdır. Neden dağa çıktığını 15 çocuk yapan babası düşünsün! Terörist leşine bakmak haz verir.

not: isteyene arşiv yollanır.
kaynak sıkıntısı yaşayacak adam. zira şehit karelerinin yanında leş kareleri bir hayli azınlıkta.
belki ibret alırlar diye düşünmüş olabilir.
türkiye cumhuriyetine saldıran teröristlere gerekli cevap verilmelidir.

ancaaakk... madalyonun diğer yüzü var. dağa çıkan çoğu çocuk-genç yaşta insanlar. içinde bulundukları sosyoekonomik durumdan dolayı sürekli sömürülüyorlar. kendiliklerinden dağa çıkmak isteyenleri saymazsak çoğu pkk'nın bölgede "askere alma" adı altındaki "paralel devlet" uygulamaları sonucunda tabiri caizse sike sike çıkmak zorunda olanlar. çıkmazlarsa pkk tarafından kendisi ve ailesi öldürülüyor. yani bu çocuk-gençler, öyle ya da böyle ölecek, pkk da onların zaten ölecek oluşuna "epik" bir kıyafet biçiyor kendince.

askere silah çekeni vurmak tama da ölü resmi paylaşmak, tam anlamıyla aşağılıkça birşeydir. ölüseviciliği yüceltmektir. tam anlamıyla pkk'ya yaraşan bir eylemin "bizim" insanlarımızca da benimsenmesi, onların pkk'dan zerre kadar farklı olmadığını gösterir.
hakkında ergen sözlük yazarlarının yorum yapmadan önce bazı bölge gerçeklerini bilmesi gereken kişi. kürdçü ahlaksızlığına boğulup gençlik hevesi ile ona buna faşist demeden önce biraz dolaşmalı oralarda. bu iş klavye başındaki gibi gözükmez. ben dolaştım, silah da vardı elimde, yaptık bir şeyler. o yüzden ben kızmıyorum, kızana da "siz de dolaşın gelin anadolu'nun bu ücra yerlerinde" diyorum.
(bkz: normal insan vs medeni insan)
Adamin dna'sidir.
güzel şeyler paylaşan adamdır.
ben o adamın twitterini , blogunu takib eder, sayfasını beğenirim valla.
beğenmeyenler olabilir. duruma siyasi, insani, felsefi yaklaşımlar da bulunanlar olabilir. ama ben seviyorum. hoşuma gidiyor o fotoğraflar.
iyi yapan adamdır. o öldürülenleri görenler belki ''biz ne yazptık da böyle öldürdüler'' demesine yardımcı olur.
facebook gibi bir ortamda öldürülmüş pkk lıların fotoğraflarını paylaşıp ''geberttiğimiz orospu cocukları'' gibi bir yorum yapan adam. bu gencecik adamlar neden dağa çıktı? nerde yanlış yaptık biz? diye düşünmek yerine onların öldürülüşünden zevk alan faşist kişi.
güncel Önemli Başlıklar