bugün

-facebookta gittiği her yerden fotoğraf paylaşan görgüsüz olacaktı başlık ama karakter sınırına takıldı.
-bu insanlar içten içe aşağılık kompleksine sahiptir.

anlamıyorum ben durumu abi. şimdi adam gitmiş ocean city, hollanda zart zurt yerlerden fotoğraf paylaşmış ne yapabiliriz biz? yani kıskanmıyorum daha da güzel yerlere gitsinler ama bu fotoğrafları paylaşmaktaki amaçları ne? eğer yakın arkadaşları görsün istiyorsa gizliliği değiştirsin, sadece yakın arkadaşlar yapsın. elalemin miamide birayla fotoğraflarını görmek zorunda mıyım?
facebook a bağımlı insan.
facebook bunlar için icat edilmiş diye düşünürsünüz, eğlenirler, keyiflerine bakarlar. siz öyle anlamsız bakışlarla resmi süzerken.size düşen bi kere daha hesabı dondurmak ve kaçmaktır oralardan.
facebook hesabına sahip kişilerin kendi istekleri ile yapabilecekleri eylemlerdir.

sormazlarmı adama sana giren çıkan ne ? yada madem görgüsüzlük diyorsun görgüsüzlerin bulunduğu bir ortamda işin ne kapatırsın facebook hesabını kurtulursun ağlamazsın sağda solda.
'' asasyal biri değilim paso gezerim ben '' imajı yaratmaya çalışan ev kuşudur.
(bkz: başlığı yarıda bırakıp entry ile devam etmek)

aga nasıl gammazlayacağımı bilemedim. karakter sınırlaması var da yarıda bırakmak ne amk ya! ucundan berisinden kes at bi başlık, entryde tanımlarsın. valla billa kilitlendim kaldım.
Gittiği heryerin fotoğrafini eklemekten daha fenasi gittiği heryerin ..... birlikte ..... buradaydi şeklinde kendini etiketlemekte olabilir. Tamam arkadaşlarinla ozel bi zaman geçirirsin yer bildirimi yaparsin ama yok ''my house" daydi , dayimin evindeydi , "sicti" , "boktu"yani yuh
sadece fotoğraf çektirmek için yaşayan insandır.ve yalnızca facebooka koymak için fotoğraf çektiren insandır.gösteriş budalasıdır.
wcye gitse twitterda paylaşan insandan farksızdır.
fotoğraf için facebook yerine, facebook için fotoğraf ilkesini benimsemiştir. acıyorum böylelerine.
Nefret edilesi tip.
zaten facebook kullananların zeka yaşlarının 15 bilemedin 16 olduğunu düşünenlerdenim. mesela bir fotoğraf paylaşır dümbüğün biri altına yazar. evde yemek keyfi. bok boku kenefte bulur hazır kıta bekliyordur bu dümbüğün arkadaşları.
- afiyet olsun bebişim.
- ağzının tadını biliyorsun.
- kendine müslüman.
- sen mi yaptın.
- bizimki hiç üşenmez birde bulaşık yıkarken çeker kendini ve altınada şunu yazar.
- gülü seven dikenine katlanır. çok felsefik dümbükler beğenin.
bu minvalde gider zekaları küçük kocaman insanların birbirinden samimiyetsiz boktan yorumları. ne diyeyim bilmiyorum iğreniyorum.
şunuda gördüm yazmadan geçemeyeceğim. angutun biri ilgisizlikten şikayetçidir ve şöyle yazar.
- gitmem gerekli bu şehirden yoruldum.( nihat behram'ın sözlerini yazdığı ahmet kaya'nın söylediği doruklara sevdalandım şarkısı kulağına çalınmıştır cahil pezevengin, yarım yamalak hatırlar güzelim şiiri ve oradan kendine uyarlar )
- aaaaşkimmm nereye bensiz...
herkese renkli günler
bu tiplerin albümlerine bakmamak en iyi çözümdür. o paylaşıp dursun bakmayan için sorun olmaz.

ama sen du bakalım neclagiller bu haftasonu nereye gitmiş diye aç facebooku bütün fotolora bak sonra vay görgüsüzler diye söylen.

bak bu işte bi tuhaflık var bilemedim şimdi.
sıçtığı bokun gramajını bile paylaşır böyle tipler. aklınca aa bakın ben ne çok geziyorum diye hava atıyor.
facebook kullanımının başlıca amaçlarından biri bu değil midir zaten? beğenmiyorsan o kişileri takip etmezsin olur biter.

edit:sadece 2 ay facebook kullanıcısıydım. o da 1 yıl önce...
aslında iyi yapıyordur.

nereye gittiğini sormanıza gerek kalmadan önünüze her şeyi döküverir.
dışarıya çıkacak arkadaşı olmayan asosyaller tarafından kıskanılan kişidir.

elbet bir gün sen de dışarıya çıkarsın evlat...
arkasındaki starbucks, mado, liva vs. yazıları kendilerinden çok daha büyük insanlardır.
Facebook hesabini dondurma sebebidir.
alemlerden alemlere akıyorum hacı demek için yırtınan andavallıdır.
facebook un bookunun çıkmasının nedenlerinden biri de budur.şöyleki; tamam bir yere gidersin o yerle ilgili bir iki fotoğrafını koyarsın eşe dosta arkadaşlara nerede olduğunu belli edersin ama gittiğin her yerde çektiğin bütün fotoğrafları albüm yapıp facebook a koymak gösteriş meraklılığındandır, çöp yığını yapmaktan farkı yoktur bırak bütün fotoğrafların sende kalsın ,bir de önüne gelene bunu beğensene diyenler yok mu...
bir de şöyle bir versiyonuna rastgeldim an itibariyle
görsel
(bkz: Hala facebook kullanan var mı ya)
facebook bir sosyal medya paylasim sitesidir.
Eskiden fotograf makinasiyla cekinip fotograf studyosundan bin bir hevesle cikarttirdigimiz fotograflari ese dosta gosterirken, simdilerde tum dunya gibi sanal ortamdan paylasiyoruz bunu.
Cok da buyutulecek bir sey degil, lakin bokunu da cikarmamak lazim tabii.
facebookta gittiği her yerden fotoğraf paylaşan
facebook ta her gittiği yeri paylaşan sevgililer
facebook ta her gittiği yeri paylaşan insan
gittiği her yeri sanal alemde paylaşan mal
face de gittiği her yerden foto paylaşan görgüsüz
güncel Önemli Başlıklar