bugün

yanlış yazmasından daha iyi olandır.
alayınıza yazılabilirim hareketidir.
abazanım yaşımı gören yazmaya bilir izlenimi çizen insandır. ha bir de siz doğum günümü kutlayın yaşımı boşverin insanıdır.
facebook'a katılacak yaşa sahip değilse yazmayan kişidir.
takıntılıdır. başka bir açıklaması yok... ben gencim triplerinde orta yaşlı bir kadındır ya da 30'una merdiven dayamış bekar bir abazan...
40 yaşını doldurmuş bir erkeğin yaptığı hareket. çapkınlık turları devam ettiği için doğum yılını yazmaz, soranlara 35 der. * * * *
samimiyetsiz insanların yine kendileri gibi samimiyetsiz olan "canım benim, bebişim vb..." cümlelerinden tiksinmiş insandır.
facebook'a güvenmeyen insandır. uzakta olan 3-5 arkadaşı ile irtibattan öte geçmek istemeyen kişidir ve hatta girmedigi gün bir rahatsızlık duymayan kişidir ki ahanda bu ben.
akşam saatlerini facebook ta geçirip, sağ tarafta "şunun doğrum günü.bugün" yazısını görüp samimiyetten tamamen uzak bir "doğum günün zırt olsun, zart olsun." yazan kişilere siper almaktır. bırak arkadaşım sanal alemde, duygudan yoksun bu ortamda senin kutlamana mutlu olacak kadar aciz değilim.
takıntılıdır.

ben bile şu yaşımda bir ara gizlemiştim yaşımı.

bir de güvenlik sebebiyle yazmayabilir ama bu türkiye'de biraz zor. bize bir şey olmaz çünkü.
her şeyini facebookta sergilemekten rahatsızlık duymayan bünyenin,doğum yılını saklamaktaki üstün ısrarının dışavurumu.
yaşımı öğrenmek isteyen, yada beni merak eden gelsin bana sorsun. sanal alemi aracı yapmaya ne gerek var!!! nitekim facebook sosyal paylaşım sitesidir. netice de yalnızca yaş, güzellik, çirkinlik, karizma gibi kavramlar değil sosyal aktiviteler vs. bunların paylaşım sitesidir.
doğum gününü yalnızca facebookta kutlayan güruhtan sıkılmıştır. deneyi bizzat tarafımdan yapıldı. doğum yılımı sildim ve telefon açıp kutlayan sayısı 1 kişi oldu. *
büyük ihtimal ile 18 yaş altıdır. ve facebookun 18 üzeri olduğunu sanan insan modeli
yaşları belli olmasın ki yazılma durumlarında yaş faktörü konu edildiğinde rahatça sallama imkanına sahip olma mantığıyla yapılan harekettir.
Bir de doğum yılını yalan yanlış yazanlar var.Adamla aynı sınıftasınızdır nedense sizden üç yaş küçüktür.
ya merak uyandırmaya çalışıyordur ya da gerçekten yaşı 30+dır. ha şöyle bişey de var, yaşlıdır genç gösteriyordur kız tavlama amacı içersinde olduğu için yaşını yazmıyordur..
muhtemelen, yaşını büyük göstermeye çalışan ama orjinal yaşı arkadaşları ve ya akrabaları tarafından bilinen bir delikanlı olabilir.
Face inde doğumgünü kutlama mesajları görmek istemeyen şahsiyettir.
gayet normaldir. bu tarih kişisel bir bilgi olduğundan ötürü en ufak şekilde üçüncü şahsı ilgilendirmez. ama yok bunu tutup da "ooo kanka doğum yılı yok, ne iş lan, çakaaaaal seni" gibi ilkokul tandansı yorumlamalar yapmak çocukluktan öteye geçmeyen deyişlerdir. ha kişi facebook'a "karı-kız var mı lan memet, ne diyosun, geliyom amına koyim" gibi tematik amaçlı giriyorsa o da apayrı bir konudur.

bunu tutup da "kompleks" olarak değerlendiren bünyeler sanırım her yeni tanışacakları kişiye "melabaaa, ben samet, 19 yaşındayım, bekarım" şeklinde bir girizgah kullanıyorlar diye düşünmüyor değil insan.
yazarlar tarafından çok ilginç şekilde kişilik analizi yapılmış kişidir. ben de yazmadım doğum yılımı ama hiç böyle düşünmemiştim amuakoyim lan! şahsımıza ait kimlik bilgilerinin tamamını paylaşmak kimlik bilgilerine erişip maksatlı işlerde kullanılabileceğinden, sakıncalı olabileceğinden, bir kısmı eksik bırakmak lazım diye düşündüm ben. ad soyadı tam yazmazsan arkadaşların seni sen arkadaşlarını bulamıyorsun, gününü doğru yazmazsan insanlarla doğum gününü paylaşamıyorsun. en gereksiz olan yılı gibi gelmişti. neler buluyorsunuz olum pes valla! şimdi kız da kıllancak noluoy diye, yavrum sen bakma bu zırvalara, başlık yapacak konu bulamayınca böyle olur bu modeller.
esnek yaşa sahip insandır. yavşama yelpazesini geniş tutmak istiyor arkadaş. *
eğer erkekse çoğu yaş grubuna sarkabilmek için yapılmış piç bir hamledir.
kompleksli insandır kanımca, muhtemelen 30 ve üzeridir. Bunlar doğum günlerini gün ve ay olarak yazarlar fakat yılı yazmazlar. fotoğraf eklerler ama...