bugün

facebook'a habire küfür etmenize sebep olan bissürü vampirden, kim bakmıştan, çete savaşından vs sonra gelen arkadaş talebinin yıllardır görmediğiniz ama hep nerdedir ne yapıodur acaba diye merak ettiğiniz arkadaşınızdan oldugunu görmenizle başlar. noolmuştur acaba diye merakla yüzeysel muhabbetler başlar önce facebooktan mesajlaşarak. sonra bakarsınız muhabbet akıyosa karşılıklı msn'e eklenir. işte o arkadaşınızla en son icq üzerinden online iletişime geçtiğinizi hatırlarsanız iyice mutlu olursunuz. facebook'a küfür etmeyi bir süre ertelersiniz.
yılların kişiler üzerinde yaptığı değişikleri konu edinerek başlayan konuşmadır.
illa ki " bir ara görüşelim" içerir.
ancak korkmaya gerek yok, 10 arkadaştan birinde tutar. yan etkisi yoktur ve yinelemez.
insanlar çok değişmiş, zaman çabuk geçmişle nihayete erer.
(bkz: naber lan kerhaneci)
-lan çıkarmışsın kırmızı kurdeleyi.*
(bkz: evet tanıdım o sen olmalısın)
heyecan fırtınasıdır.

search : hedele hödölö
friend request gönderilir. ancak bir zamanlar sınıfta kızlara beraber sarkılan, pandik atan arkadaşın resmine bakınca baya bir değiştiği görülür.
sen : ya kusura bakmayın ben hedele hödölö diye bir arkadaşım vardı onu eklemek istemiştim ama yanlışlık oldu sanırım. sizin de isminiz aynı ama resminizi gördüm o değilsiniz kusura bakmayın siliyorum hemen.

h.h. : abi ben hedele ya. naber naptın ?
sen : baba bu resimdeki sen misin ? tarabya'da afişte görmüştüm bi kere bunlardan. barı sen mi işletiyosun ?
h.h. :ekmek parası kardeş napim.
sen : hönk!
h.h. :hönk deme istersen gel sana da bi ayar yaparız. yılan falan ayarlarız dans edersin. pole dance biliyor musun ? deli bahşiş var.
sen : sktr ibne.
"nbr lan skik?" 15 yıl olmuş görüşmeyeli, tek kelime konuşmayalı. adam evlenmiş, barklanmış, dünyayı dolaşmış, eşek gibi de kariyer yapmış lakin adam hala aynı adam. işin güzel tarafı da bu zaten.