bugün

fazla dikkat çekmek istemeyen, sadeliğin ve mahremiyetin çekiciliğini bilen ki$idir. tabi yakı$ıklı/güzel ise... çünkü birileri illaki gelir fotoğraflarına bakar. tabi marifet orda ba$lar...
güya cool takılmak isteyen kişidir. öylelerini sallandıracaksın amına koyum.
genelde en bilindik pink floyd şarkılarını paylaşırlar, kendi kıroluğunuzun içinde eriyip gebereceksiniz amk piçleri.
belkide paylaşmayı sevmiyordur. önüne gelen özlü sözü, moda olan şarkıyı ya da yediği yemeği, gittiği mekanları paylaşmıyordur.

zaten bu durumda 40 yılda bir paylaşım yaparsın.
çok girmiyordur siteye. bu benim. twitter da yazdıklarım facebook a gitmese, profilim bomboş olurdu. çünkü bugüne kadar hiçbirşey paylaşmadım. resim bile.
(bkz: en asil duyguların insanı)
Facebook kullanmayı çözmüş insandır. Yani ne gerek var ortalıkta gezen bilindik sözler falan kendi yazılarını paylaşırsa, arkadaşlarıyla faceden fazla vakit geçirirse gerekli gerçek sosyalliği tadar.
özel hayatına dair her türlü ayrıntıyı, gittiği geldiği gezdiği yerleri, her duygusunu, her özelini ve mahremini facebookta elaleme açan insandan daha makuldur.

ama ortalamayı tutturmak en güzeli tabii...
akrabalar falan çoksa abuk sabuk yorum gelmesini sevmeyebilir. ayrıca paylaşım yaptığı bir şarkıyı birisinin üzerine alınmasından korkabilirde. aşklı böcekli durum güncellemelerinin, düğün nişan en özel günlerin gibi bile fotolarını paylaşıp yorum yapılmasından zevk alanlarla, laf sokucu sözler paylaşıp hiç okumadığı yazarların sözlerini paylaşanlar vatan kurtarmanın en ateşlisi yapan kişilerin olduğu facebooku en ideal biçimde kullanan insanlardır diye düşünüyorum.
arkadaşların örnek alması gereken insandır. en sevdiğim arkadaş tipidir.
paylaşımcı olmak yerine takipçi olmayı tercih ediyor olabilir.
sanayide çalışan ve her gün arabesk müzik paylaşan insandan daha iyidir.
pasif takılarak avını sessizce süzmeyi seviyordur.
gerçek dünyada sosyal olan insandır. sosyal ağlarda takılmaya vakti olmayan insandır.