bugün

ahhh canlarııım ahhh. içimde uktedir biliyo musunuz? hayattaki tek idealim, felekten tek temennim, tabiat anadan tek istediğim bir gece de şu pokerde 5 dolar dahi olsa chipim olarak yatağıma uzanmak be hayatım. çok mu şey istiyorum tontişler ha çok mu? (naif mode off)

yaw arhadaj bu siktiğimin pokerine başladığımdan beri içimde doyumsuz bi chip kazanma arzusu kabarmaya başladı. ama öyle böyle bi kabarma değil yani. hani şeyi bilir misin müdür şeyy işte keser sapı. hehh işte kabardı aha da öyle bi hal aldı bu arzu. hep daha fazla chip istiyorum, hep daha fazlasını... o oyundaki tüm chipler benim olsun. kimse karşıma oturamasın. neden? çünkü chiplerin hepsi bende amınısktiklerim nereye oturuyon aferedersin chipsiz otursan otursan bir bar taburesi üstüne oturursun babayın öldüğü yaşta. hadi yine iyisin bar taburesine oturttum. başkası olsa yemin ediyorum burda ağza alınmayacak cümleler sarfederdi senin için.

neyse efenim gelelim asıl mevzumuza. ben neden her gece 5 kuruşsuz o yastığa başımı koymak zorunda kalıyorum. şimdi siz diyosunuz ki 'lan tuvalet taşı anlamıyosan oyundan siktir git zıbar ne işin var pokerde, blackjackte, farmvilliede?' bende soruyorum size 'ne işi var başbakanın coğrafyada arasanız bulamayacağınız bir arjantinde, brezilyada, şilede? ne işi varr?'http://www.youtube.com/watch?v=k1BUZgz2sjE. fakat hani bi messi futbolda neyse, kobe braynt basketbolda neyse, kurt cobain rock müzikte neyse, serdar ortaç pop müzikte neyse (ilk örneklerde vurguyu tam yapamadım ama serdar ortaç örneğinden anladığınız gibi idol kelimesine vurgu yapmaya çalışıyorum) bende pokerde oyum. şimdi içinizi yine okudum 'la niye paran yoh o zaman amıh' dediğinizi duyar gibiyim. la dur anlatacaz iki paragraftır ağzıma sıçıyon. okur diye ses çıkarmıyoz mınakim, biraz daha yüz verirsem 'hele şöyle b domalsana' diyeceksin. senin kalbin domalmış haberin yok birader.

üstadım aslında ben tam profosyonel bi pokerciyim. hani iddaalı (iddialı diye yazılacağını biliyorum ama kumarın her türlüsüne aşina olduğumu anlayın diye böyle yazdım) konuşmak gibi olmasın ama bu oyunu hayatına oynarım, hayatınaa...(ünlem mi koyaydım sonuna) hatta şöyle anlatiyim, son kalan 60-70 dolar chipten 2 saat gibi kısa bi sürede milyonu bulduğum çok olmuştur. olmuştur da bu milyonu 10 dakka içinde kaybetmeden de masadan kalkamamışımdır hiçbirinde.

nedendir bilinmez ama biraz parayı vurunca pantolon paçalarım götümün kalkmasının verdiği fizikte etkiye tepki prensibiyle açıklanmış bir hadise sonucu 3 ila 5 cm arası bi havalanıyor. sanki las vegasta başında 23-25 yaşları arası kumral bi görevlinin oturduğu, oyuncuların herbirinin arkasında biri asyalı, biri iskandinavyadan olmak üzere 2 adet bol dekolteli karının 'hadi bitir şu işi de diğer işe geçelim' vari tavırlar takındığı masalardan birindeymiş hissine kapılıyor, daha da fazla kazanmalıyım, daha da fazlasıııı vuuuaaaaaaa gibilerinden tavırlara giriyorum.

hani sokakta yolun ortasına 7 adım aralıklarla 2 adet taş koyup kale yaptığımız zamanlar vardır ya azizim, hani 3 farklı önde olan takımın forveti her pozisyonda kaleciyi çalımlayıp boş kale önüne geldiğinde dizlerinin üstüne çöküp, avuçlarıyla yerden destek alarak yerdeki topu kafasıyla ittire ittire taşların arasından geçirerek günün adamı olur, hah işte bizimkisi de o hesap biraz para görünce sanki 2 saat önce 60 dolar chipi olan bir başkasıymış gibi, arkadaşlarına 'la bu defa da biraz chip atta bu son olsun bokunu yim. kazanınca 2 katını vercem eppek nutella çarpsın be kardeşim' şeklinde yavşak tavırlar takınan it ben değilmişim gibi, sırf kağıdı görmek için yere 40 bin, 80 bin konulan masalara giriyor ve neticesinde takdir edersiniz ki siki tutuyorum.

masa konusunda abartmadığım günler de oluyo illaki. 'ulan pezevenk dün götünü kriko misali kaldıran chipler bugün yok niye? niye olacak mınakim oturursan çapından büyük masaya, endoskopi yapcaz diye sikiverirler adamı ruhun duymaz anadın mı' diye uyarıp kendimi inceden daha mütevazi, daha salaş ama kendi çapında sevimli masalara oturuyodum ama orda da kaybetmemem için bi neden yok. neden? çünkü ben tam bir sığırım.

- lan bre ambity, bre yarock lan olm karo 2 maça 3 e rest çekilir mi la?
- ama abi ben blöf olsun diye şeyettim.
- yok kardeşim sen bu oyunda şeyeden değil daima şeyedilen olarak yaşamaya mahkumsun.
- yok abi sen bak yarın o paranın homuna koycam, ahada duvarıma yazıyorum'

tanım (unuttum sandın del mi hergele? sana burdan da ekmek yok aq. mal gibi okudun la koca entryi boşu boşuna ehehe) : bir gecenin sabahında facebook pokeri açtığında 'vay be dğn gece iyi hasılat yapmışız' diyebilmektir.
özet geçler yağacak birazdan demedi deme ibrahim.