bugün

ciddi olarak düşündüğüm konu.

herhangi bir internet kafeye giriyorum, insanların &80'i facebook denen sitede. saatlerce ne yaptıklarını bilmiyorum, internet dediğimiz olayı sadece tek bir site için kullanmaları ise ayrı bir durum tabii

edit: bu entry internet kafelere gidip saatlerce sadece facebook'ta oyalanan insanlara ithaf edilmiştir.
hatalı bir tespit.

facebook yokken de uzunca yıllardır olan bir şeydir internet cafe. facebook daha yeni yetme. az fire in the hole demedik.

yeni nesile de miras bıraktık, go go go!
counter strike, pes, fifa gibi oyunların yokluğunu aratmayacak durumdur.
interneti sadece facebook'tan ibaret görenlerin düşüncesi. öyle bir şey yok.
(bkz: Counter Strike)
(bkz: half life)
(bkz: team fortress)
(bkz: red alert)
(bkz: lord of the rings)

gibi oyunlar facebook yokken de var idi.

edit: bu entrye rötuş isteği veren arkadaşım şunu bil ki yukarıdaki cümleyi hiç değiştirmedim. zira orada biten cümlenin ardından nokta kullanılmış.
küçük bir ihtimal. cs a.v.a p.blank pes vs vs oyunlar oldukça pek sıkıntı olacağını düşünmediğim durumdur.
hiçbir zaman doğru olmayacak önerme.
internet kafeler her zaman vardı : icq, msn ve şimdilerde facebook internet kafelere can simidi görevinde.
bunun yanı sıra, bu kafeleri batırmayacak olan tek unsur; boş vakti bol olan, daha doğrusu işi gücü olmayan kimselerdir ki esas parayı internet kafeler bu kişilerden kırmaktadır.
metin2'yi yok saymadan mümkün olmayandır. El kadar bebeleri bilgisayar başına kitleyen bir oyundan bahsediyoruz.
Batacak degildir fakat internet kafelerde takilan insan kitlesi sayica fazla bir kayba ugrayacaktir.
cepten de giriliyor ve bilgisayar sahibi olmayan üyenin illaki facebook internet cafeye gitmesi de gerekmiyor.
facebook yokken mirc msn vardı diyen sivri zekaların facebook geldiğinde mirc'in msn'in nereye gittiğini kavraması gereken önerme. Sonuç olarak evet; facebook olmasa internet kafeler batar.
Kısmen doğru, kısmen de yanlıştır.

Yanlış olan kısım şu, zaten günümüzde bir çok internet kafe batıyor. Eskisi kadar dolmuyor bile kafeler. He dolanlar da var, demekki hizmet kalitesi ve onları çeken bir şey var. onlara bir şey demiyorum. Hem sıkı kurallar getirildi internet kafalere ve yatırımı da ağırlaştırılıyor günden güne, "O olacak, bu olacak, şu olacak" gibi şeyleri zorunlu kılıyorlar. yapmazsan da gelip cezai işlem uygulanıyor veya açtırılmasına izin verilmiyor.

Başka bir boyutu da var tabii. Artık internet herkesin evinde olmaya başladı. Hemen hemen herkeste internet var. Olmayan bile anlaşmalı olarak komşusundan kablo çekiyor. En kötü durumda bile kaçak bağlanılıyor telefonla veya laptop ile. O yüzden facebook yüzünden, internet kafelerin batacağını düşünmüyorum.

edit: imla hatası.
güncel Önemli Başlıklar