1. 1.
  acınası, loser, hayatta bir yere gelememiş, elle tutulur bir başarısı olmayan zavallıdır. bildiğiniz gibi facebook artık günümüzün bir gerçeği ve kullanmayanı adam yerine koymuyorlar. feys okey, poker, farmville, mafia wars ve diğer fonksiyonel yönleriyle tam bir sosyalleşme makinası. fakat son günlerde bazı zavallılarda bir marjinal olma havası, bir ezberleri bozma takıntısı gözlemliyorum. feys kullanmadığını utanarak söyliyeceğine sanki bir övünç kaynağıymış gibi söylüyor bazı ibişler.

  çok ilginç bir olay geldi geçen gün başıma;

  arkadaşlar ile adını vermek istemediğim güzide bir coffee shop'ta takılıyoruz. ortam güzel, muhabbet hoş, bizler bomba gibi, kızlar adeta ateş parçası. geniş omuzlarım, keskin bakışlarım, baby face yüzüm, sert mizacım, güçlü adelelerim, kendimden emin tarzım ile ortamımızdaki herkesi adeta büyülüyordum. 1.90 boyunda, zeki, esprili ve yakışıklı olmamın bana verdiği özgüven ile de diğer özelliklerimin karışımı adeta bir sex tanrısı olmuştum. neyse... entelektüel konularda biraz brain storming yani beyin fırtınası yaptıktan sonra cool ve hot ortamımız biraz şenlensin diye en iyi bildiğim konulardan birine sözü getirdim; feysbuk. feysde gördüğüm komik, eğlenceli ve sınırları zorlayan videolardan bahsederken, binlerce arkadaşımın olmasına ve resimlerimin altındaki yüzlerce yorumdan bahsetmeye başladım. tabi ortamda "wow don işte bu", "don yine formundasın" tarzı cümleler kulağıma çalınıyordu. feysbukun bilmediğim ne kadar çok özelliğini yine arkadaşlardan dinliyorum. uzunca bir sohbet oldu.

  her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi mini buluşmamızda sona ermişti. yeni tanıdığım arkadaşlardan feyslerini istemem ile başımdan aşağı kaynar sular dökülmesi bir oldu. bir anda nevrim döndü. daha ilk sorduğum kişi feys kullanmıyorum deyince bunun ne anlama geldiğini sordum. amacı neydi? hayatta ne için yaşıyordu? benimle aynı ortamda bulunmaya nasıl cüret etmişti? bu ve bunun gibi onlarca soruyu arka arkaya yüzüne karşı çarptım. hemen savunmaya geçti tabi. neymiş efendim feys artık çok ortam malı olmuş, çok amele varmış, klasına yakışmazmış, çok abazan ve kaşar kaynıyormuş... önce relax ol don dedim kendi kendime fakat yine olmadı...

  önce kibarca uyardım kendisini fakat ısrarlı provokasyonunu sürdürünce sikerim lan senin hayat anlayışını diyerekten önce ters takla eşliğinde double power magic punch yaptıktan sonra hızlıca öne bükük üç buçuk salto eşliğinde kafa attım.
  arkadaşlar beni sakinleştirdikten sonra niye bu loserı tartakladığımı sordular. feysbuk kullanmadığı gibi üstüne kirli iftiralar atılmasına göz yumamazdım. kısaca bu soruları cevapladım.

  o arkadaş ile bir daha görüşmedim tabi. kısaca diyeceğim odur ki her insan nasıl karnını doyurmak zorunda ise her bireyin de feys hesabı olmalıdır. eğer yok ise lütfen aynı ortamlarda görüşmeyelim. ikinci sınıf insanlara hayatımda yer yok.

  enjoy herkese.

  edit: bir kaç aksaklık düzeltildi.
  (bkz: #7439582)
  8 -28 ... don kulot
 2. 2.
  + facebook'un var mı?
  - hayır yok, ben kitap okumaktan pek hoşlanan birisi değilim.
  + hmm neyse iyi günler.
  3 -2 ... dick advocaat
 3. 3.
  yaşamasını bilen zavallıdır.
  4 -2 ... jack oneal
 4. 4.
  (bkz: facebook hesabı olmamasıyla övünmek)*
  3 -1 ... derin mavi
 5. 5.
  hayatın gerçek zevklerini tatmamış kimselerdir. * *
  3 -4 ... bicaklisut
 6. 6.
  "lost'u hiç izlemedim" diyerek karizma yapmaya çalışan gerizekalının üst versiyonudur.
  2 -3 ... nereburalan
 7. 7.
  facebook gibi bir küresel sosyalleşme sitesini kullanmamak övünülecek birşey değildir tabiki ancak bazı kişiler gerçekten kullanmayı tercih etmezler. bunun en önemli sebeplerinden biri ota boka yapılan grup ve hayran olma davetleri yer almaktadır. özellikle çok arkadaşınız varsa anlamsız davetler derneğinden mail alıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. açıkçası bu konunun gaza gelinip savunulacak birşey olduğunu da hiç sanmıyorum. kişinin kendi nedenleri olsa bile artistlik yapmadığı sürece onu bu denli yüzeysel eleştirmeye çalışmak ortamda tekrar ön plana çıkma eğilimi gibi geliyor bana. anlamsız çünkü. özellikle geyik bile olsa 2. sınıf vatandaş yazmak bile trajikomik...
  ... aelfric
 8. 8.
  elinde kahvesi, üzerine örttüğü battaniye ile iskemlesinde oturmaya çalışarak, ellibeşinde kullanmayı öğrendiği bilgisayarla hayatta kalmayı başaran dostlarına ulaşmakla kalan az ve değersiz zamanını harcayan ihtiyar her şartta zavallıdır, kullansa da kullanmasa da bu feysi.

  Coffee shop denilen kahve dükkanlarına pazar günleri hava almak için çıkan ve adı geçen dükkanda kıçını havaya kaldırarak değil, adam gibi bir sandalyede oturan, on tane motorla değil su gibi duru sevgilisiyle zaman geçiren, cep telefonunu ona buna hava basmak için değil konuşmak için, tv ve bilgisayarı beyni uyuşana kadar karşısında zavallılaşana kadar değil iletişim için kullanan sözde ya da görüntüde değil yatakta gerçek bir performans gösteren bundan bahsetmeyi de normal olarak sevmeyen... adam gibi adamdır kullansa da kullanmasa da bu feysi.

  Başlık sıçan yazar da önce kendi alsın, sonra da bizim ulaşamadıklarımıza ulaştırsın bu feyzi.
  -1 ... lordofwords
 9. 9.
  (bkz: facebook kullanmakla övünen zavallı)
  3 -1 ... zeyn u eb
 10. 10.
  poke lanmanın tadına varamamıs(!) dürtülmemiş insandır. yazıktır valla.
  ... hayvan herif