bugün

90 derece olabilir. ama emin değiliz yine de.
189 derecedir.
olmuyo demeyin, var öyle bir şey.
(bkz: facebook profilinden karakter analizi yapmak)
cinsellikle "yüz"leşme durumudur.
tespit etmesi epey zaman alır; yüz milyonun üzerinde insanı incelemeye almayı gerektirir.
(bkz: tenasül uzvu)
--spoiler-----
işte burada toplumsal duyarlılığım ağır bastı ve bu konu hakkında birkaç kelam etmek istedim. son zamanlarda facebook adlı sanal platform, şeytani düşünceler barındıran, ahlaki deformasyona uğramış insanlar ile doldu taştı. sürekli ateizm, terör örgütleri propagandası ve türk kızlarını yoldan çıkarabilecek derecede tahrik edici videolar yayınlanmakta. facebook hesabı olan kız, sürekli arkadaşlarına yorum yapmakta, afedersiniz ama oradan tanıştıklarıyla grup yapan kızlar bile gördüm. yani bu nedir? zinadır. zina islamda apaçık yasaklanmıştır.
-----spoiler-----
bu toplumsal duyarlılık neden sadece kadınlarla ilgili ağır basmakta, erkekleri paniğe sürüklemekte anlayabilmiş değilim. facebook öncesi de sonrası da erkek egemen bir toplumda yaşayan bizler; sizlerin her türlü haltına hala katlanıyorken, gerçek hayatın içinde şimdi sizde ki bu panik havası neden?

ahlaki çöküntüyü, erozyonu geneleve giden, ihanet eden, zina yapan, birden fazla eşle imam nikahı kıyan sizler yıllardır engelliyorsunuz da(!) şimdi facebook vasitasıyla mı kadınların bu davranışları sizleri rahatsız etmeye başladı, ya da toplumu veya ahlaki çöküntüyü oluşturdu?

kadın eğer ailenin temelini oluşturuyorsa ona yıllardır neden değer vermeyi beceremediniz? sadece dayakla, psikolojik şiddetle onu mükafatlandırdınız. anne olduk yaranamadık, eş olduk mal gibi davrandınız. hiçbiriniz yoktur ki elinin altındaki değerle bir ömür idare etsin. yıllardır üstümüzden namus hikayesi anlatmanız yeter. kadın insan olduğunu birey olduğunu keşfettikçe paçalarınız tutuşmasın boşuna. siz de eninde sonunda gereken değeri ya vereceksiniz kadına; ya da yıllarca bize yaptığınız gibi giderek yalnızlaşacaksınız. ya eş ve annelerin değerini bileceksiniz, ya da sevgilinizin; ya da kıçın kıçın sürüneceksiniz. artık öyle beyinli beyinsiz kadın grupları kalmadı. giderek aydınlanıyor kadın canınız isterse...

edit: feminist değilim.
(bkz: 45 dereceden dürbünle)
(bkz: her facebook hesabı olan kızı motor sanmak)
facebook'u çöpçatan sitesi niyetine kullanan insanımsıların tuhaf tespitlerine maruz kalabilen kızlardan olabilir.

zira,

facebook'taki her kızı böyle bir klişeyle sıfatlandırmak da akıl karı değildir. çocukluk arkadaşlarını, lise-üniversite yıllarındaki tanıdıklarını bulmak için de bu sosyal iletişim sitesini kullanıyor olabilir.

günümüzde yargısız infaz yapmak ne kadar da kolay bir hale gelmiş de haberimiz yok.
fotoğraflarla sevişmek üzerine dayalıdır. önce o bir fotoğraf ekler tabi ki kıyafetleri de vardır üzerinde. sonra karşıda ki herif ekler bir fotoğraf. bu ön sevişmedir. sonra kız çıplak bir fotoğraf ekler ve muhtelif yerlere erkeği etiketler. etiketi gören herif kıza ulaşır. bir bir çok erkeğin etiketlendiği fotoğraf vardır o bi başka boyuttur.
69 derecedir.
(bkz: ilişki durumu abazan)
profildendir.
yüzeyseldir. herkesin bir facebook hesabı olabilir. bu konu üzerinde düşünüp destan entry yazılması bir de evet efendim ile başlayan olması çok gereksiz bir durumdur.

(bkz: o kadar gereksiz ki entry i okumadım bile)
(bkz: fason) *
(bkz: criminal minds)
facebook hesabı olmayan kızla aynıdır.

fakat hicbiseyebosunaiclenmeyenadamın da bu facebook ortamında olduğunu görünce hesabımı kapatmakla çok iyi yaptığımı bir kez daha anlamış bulundum.
(bkz: poke)
be hey dürzü demek ki sen fake hesapları yada *kıçı başı açıkları ekliyorsun da biliyorsun bunları ? yoksa sağdan soldan duyma, uyduruk ergen safsatalarını mı yazıyorsun buraya ? benim 500 civarı arkadaşım var ve hiç birisi de senin dediğin profilde değil.önce bi dön kendine bak derim.
güncel Önemli Başlıklar