bugün

facebook fotoğraflarının vazgeçilmezlerinden bahsedeceğiz bu entrymizde.

1-) starbuck bardağı, ya da starbucks tabelası görünecek.
burda bünye "bakın ulan bende starbucks'a gidiyorum." demektedir.
sakin ol yavrum bizde gidiyoruz.

2-) içki şişeleri, ya da kadehler.
burda bünye "bakın ulan ne çok içiyorum." demektedir.
sakin ol yavrum bizde içiyoruz.

3-) aynadan görülen telefon.
burda bünye "bakın ulan iphone'um var." demektedir.
sakin ol yavrum bizim de var.

4-) mevsim fark etmeden takılan güneş gözlüğü.
burda bünye "bakın ulan gözlüğüm var." demektedir.

5-) araba kaputunun üzerinde çekilen fotoğraf.
burda bünye "bakın ulan arabam var." demektedir.

çeşitli objeler kullanılarak çekilmiş olan fotoğrafları beğenilmeyen ergenler bu duruma çok kızmış olup arkadaşlarına "beğensene olm" diye mesaj atarlar birde.
kıyamam ben onlara, beğenin fotoğraflarını; üzmeyin çocukları.
yeni alınmış pahalı makine ile çekilmiş kedi, çicek, yaşlı amca-teyze fotoğrafları.
hayatının hiçbir anında üzüntüyle karşılaşmamış gibi devamlı sırıtan bireyler.
huzurrr yazısı eşliğinde sahilde çekilmiş fotoğraf.
kafada omuzlara göre 30 derecelik açı.
nargile ve ya nargile dumanı.
her gittikleri şehirin, ilçenin tabelası altında fotoğraf çekilmek. (bkz: denizli 73000 rakım 354)
Yeni alinan nikon ile aynaya bakarak fotograf cektirmek.
Starbucks bardagi zaten unutulmaz. Birde altina "yorum yazmayin" veya sarki soru yazmazlar mi. Unutmadan, birde for olayi yok mu. Yuzune iki kelime ingilizce konussan "ne diyorsun lan" diye tepki veren ergenler, for kelimesini ogrenip altina yazmaktadirlar efendim.
üstü açik arabayi kullanirken poz vermek, aynadan iphone 4'le fotograf çekinmek, full makyaj, abiye ve topuklu ayakkabilarla evin içinde resim çektirmek, kuçaga bir bebek alinip onu öpermis gibi dudaklari ön plana çikarmak, varda var.
bıkmadan usanmadan ''burcucum* çok güzel çıkmışsın hayatım ee kim çekti''; ''bilmem kim photography, for bilmem kim<3 '' diyen salak kızlar topluluğunun varlığı.
kızlar için dudağın muck şeklini alarak başın eğilmesi.ah canlarım geçicek hepsi.
son zamanlarda dikkatimi çeken şudur

''For - arkadaş,sevgili ismi - <3 <3 * ''

ne lan bu ?
for bilmemkim muhabbetleri iyidir ama yorumlar bambaşkadır.

Mal olarak tabir edilen kızlarımızda : oha kız taş <3

orta şekerli kızlarımızda : canım çok güzel çıkmışsın =))

artist takılan kızlarımızda -yorumda çeşitlilik artar- : kızım seni yerim, seni çok özlemece :(, seni muklarım. (muk nedir amk !)
profil resmi henüz o gün çekilmiş olsa bile foto' yu siyah beyaz yapıp oraya koymak.
kızgın veya acıların çocuğu gibi gözüken fotoğraflardır. çoğunlukla apartmanın bahçesinde veya aynanın karşısında çekilir. piknik alanında çekilenlere de rastlamıyor değiliz.
fotoğraf altına yazılan;

"aa canım bu gerçekten sen misin" yorumu.

yok eben.
(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
fotorafın sağına soluna bu yaşımda hala anlam veremediğim sözler yazılması "serseri aschık".
hatırlıorumm. phu fotoyu phen çekmiştimmmm XD.
+ (bkz: nargile sipsileri)
+ (bkz: içeceğin amblemi)
+ (bkz: çıtır hatunlar)
+for: sinem kayakalık <3.
-nargile içerken
-boğaz manzaralı bir yerden
-vapur ya da herhangi bir deniz taşıtında
-güneş gözlüğü ile uzaklara bakerken
-direksiyon başında
-iskeletle*
-takımının maçında.
facebook fotoğraflarının en büyük vaz geçilmezi; photoshop yaptığını sanan ergen gençlerinin kulağına küpe yapmasıdır. birde resmi karartırlar photoshop un ağzına sıçıldığı noktadır. tebrik ederiz bunu yaptıysanız artık sizde dalga geçilecek kadar düşen bir ergen gencisiniz.
ortamların kralıyım triplerindeki malların fotoğraflarının sağ veya sol alt tarafına italik bir şekilde adını ve soyadını yazmaları. amaç nedir çözemedim.
kızlar için kucağında bebekle çekilmiş fotoğraf.
amaç nedir hala çözebilmiş değilim.
bebeklik- çocukluk fotosu.