bugün

örnek vermek gerekirse eğlence anında çekilmiş normal hayatta yapılmayacak anları kareleyen ve bunu duvarda paylaşan altınada yorum yapan şerefsiz arkadaştır.

tez zamanda boynu vurulur intikam alınır.
facebook da utanmak.çelişki.
msn'den küfür edilen arkadaşdır.
ele geçse bir kaşık suda boğulasıdır.
malatya'lı bir asker arkadaşın duvarıma yazdığı yazı,

''la orospu laburant çems ne yapiysin''

anlasam belki utanırım..
(bkz: olmaz olsun öyle arkadaş)
örnek-1:
çocukluk fotoğrafı

yorum:
aaa.. ben o oyuncak bebeği hatırlıyorum bi yerden. hani kırdın diye annen seni fena dövmüştü de, sen de akşama kadar ağlamıştın. ne günlerdi di mi?

sonuç: fotoğrafı sildikten sonra kuzeniniz sonsuza kadar engellenir. ama ertesi gün iş yerinizdeki üstün zekalıların sizinle dalga geçmeleri engellenemez. zamanla unutmaları beklenir.

---

örnek-2:
doğum günü fotoğrafı

yorum:
iyi ki cem'in kardeşini çağırmadın hehü. çok yılışık herif yaa..

sonuç:
yorumu yapan şahıs aslında başka bir cem'den söz etmekteyse de, listenizde olan ve gerçekten de kardeşini çağıramadığınız diğer cem bu yorumu üstüne alınır, size küser. arkadaş listenizden uçar gider. yorumu yapanı zaten silmişsinizdir.

---

örnek-3:
üniversite yıllarından bir fotoğraf.

yorum:
bu bizim antalya'ya kaçtığımız yıl mıydı?

sonuç:
arkadaş listenizde olan teyzeniz tarafından annenize ispiyonlanmanız neticesinde yaşanan 2 saat süren aralıksız tartışma ve annenin ağlaması. yeter lan artık diyerek, facebook hesabının tamamen dondurulması.
insan eşşek olup hem utanılacak hem de utandıracak kişileri aynı adrese eklerse; kusura bakmasın ama o na sanal özürlü denir.

arkadaş sayısını yükseltmek için hem iş yerindeki patronunu hem de mahallede götüne parmak attıgı adamı eklerse ; annesinin evlenmesi için ayarladıgı kıza asılan da olur, o kızın dikkatini çeken patronlar da olur.
xxx bilmem ne: beni bana anlatın ?

ben ben ben: aga çok yavşak adamsın birinci sınıf kalifiye götsün, bunun haricinde yaptığın ibneliklerin haddi hesabının olmadığını söylemeye gerek yok. ama tüm bunları bi kenara bırakınca iyi adamsın. *

Gene aynı şahıs

xxx bilmem ne: ilişki durumunu kafama göre takılıyorum olarak değiştirdi.
yine ben ben ben : doğrudur efenim kafasına göre takılır amma velakin neyin kafasına göre takıldığı konusunda pek emin değilim. götverenin kafasıyla belden aşşağısı yer değiştirmiş vaziyette.

bunların hemen sonrasında arkadaş listesinden sayıca eksiklik olduğu farkına varılır. * * * * * * * *
üç tekerlekli bisikletimin tepesinde fotomu taratmış koymuşum facebook'uma ve ilk yorum..

"kanka nası bi bisiklet lan bu * sandalyeden bozma gibi :S az biraz da el yapımı gibi duruyor :=) üstelik frenleri de yok!!!"

ulan bisikletin tepesinde şirin şirin duruyorum. oyyy tatlı kankam, güzel kankam..vs gibi bişeyler iliştirilir demi! hırpani yemin ediyorum.

örnek vaziyettir.
sosyal hayattaki yerimiz fena değildir ama ne yaparsın insan akrablarını kendisi seçemiyor. babamın küçük kuzeninin facebook'u 40'lı yaşlarda keşfetmesi ve çok sağlam elit, üniversite camiasından bir ton kişi, iş hayatından facebook canavarları arkadaş portföyümde, küçük kuzenin yeni paylaştığım bir resmin altına "bu resmi begendim", bir başkasına ise "bu resmi çoh begendim" yazması. bu şekilde sadece Beğen butonuna tıklamak yerine onlarca "bu resmi begendim" yorumlarının olması. "ibrahim abi bak böyle olmaz, beğendiysen beğen butonuna bas, yorum yazcaksan burcucum çok güzel çıkmışsın yaz, dicem ama anlamicak.
40'ından sonra azmicaksın arkadaş, azanı da facebook'a eklemiceksin ama yaptık bi hata.
'' muftakta bulaşıklar seni bekliyor ''
tamam sıra bende de niye 5 defa ard arda yazıyosun armut herif!