bugün

bir çok ırkçı provakatör oros.... çoc.... nun karşı çıkabileceği bir durumdur.
bizzat devlet tarafından kürtçe tanındığı için insanın tepki dahi veremeyeceği olay.
(bkz: trt6)
(bkz: edit merak ettim ''mahmut bunu beğendi'' cümlesinin kürtçesi nasıl acaba?)
tepki gösterenlerin birleşip facebooklarını kapatması gereken hadise. bence hemen bir grup kurulup 1 milyon kişi olmak için gaza gelinip sonra herkesin facebook u kapatması gerekir. hadi koçlarım görelim sizi.
gayet normal olan durum. Belli ki bir grup tercüman tercümeyi tamamlayıp facebook a göndermiş ve onlar da sitelerine bu desteği eklemiş. Milyonlarca insan kürtçe konuşurken pardon ama siz kimsiniz de bir internet sitesinin kullanıcılarına hangi dil desteğini verip veremeyeceğine karar veriyorsnuz.
yakında kuş dilinin de eklenmesini gerektirir. milyonlarca insan kuş dili konuşuyor. ben evde kuş dili konuşuyorum mesela. mecbur kalmadıkça da türkçe konuşmam.
angltgabgilgiygr mgyum?
kürtçe bilmeyenleri hiç ama hiç ırgalamayan veya ısrarla ırgalamaması gereken durumdur.
(bkz: rojin facebook u kürtçe kullanıyor)

(bkz: sen de tıkla ve arkadaşlarını davet et)
belki türkçe bilmeyen kürtler rahat eder. kürt düşmanı yorumları yapmayacağım. ama kürtçe resmi bir dil değil ki.

edit: *
trt6 varken şaşırılmaması gerekilen durumdur.
facebook a kürtçe dil seçeneği eklendi diye sevinler facebook sınırları içerisinde bağımsız kürt devletini kursunlar o zaman.
alın size oyuncak, gidin orda oynayın lan hemde kürtçe .
10 yıl sonra türkçeyi çıkarıp kürtçeyi bırakırlarsa şaşırmam.
Dallamaların bir milyon kişi arayıp, bir sik bulamamasına neden olacak hadise.
şu uygulamayı eklediğinizde ve arkadaş listenizin hepsini bu uygulamaya davet ettiğinizde profiliniz kürtçe görünsün diye bir zımbırtı çıkarmaları da yakındır.
"sanırım sonunda profilim kürtçe görünecek." diyerekten listedekiler de bu şekilde aylarca beklerler.

- alınan duyumlara göre, facebook da 30 şubat' ta kürtçe dil seçeneği ekleyecekmiş.
yerinde bir harekettir.
(bkz: daha da feysbuka gelmem valla)
"kürtler türkce biliyor, türkler kürtce bilmiyor, kürtlerin israrla kendi lisanlarını ve ülkelerini niye istediklerini anlamis deyilim. Kürdistan olana kadar, kürtlerin hepsi, türk, arap, iranli, ırakli vs. vs. olacaktir, ama kürtler israrla kendini baskasi olarak göstermek istiyor, ben türk oğlan türküm, ama kürtü kardesim olarak görmek isterim, yanlız benim kardesim beni istemezse, ben onu hic istemem" Diye icimi dökmek istediğim konubaşliğidır.

(bkz: unutma türk ve kürt ayni harflerle yazilir)
(bkz: Lazca facebookta) olsa tam olur!
olağan birşeydir. yeryüzünde kürtçe diye bir dil var. ve konuşanda çok. bu dilin eklenmesi neden rahatsız ediyor onu anlamadım. kürtçe türkiye'de resmi dil değil, resmi olduğu yerler var. örneğin; ırak ve iran'da, ermenistan'da bazı bölgelerde kürtçe dili resmidir. ayrıca bu dili konuşanların sayısı 26 milyondur. noldu eklenince? türkiye'mi bölündü? bu kadar sığ düşünmeyelim lütfen. birileri sizleri galeyana getiriyorlar, sizlerde sürünün peşinden nereye gittiğinizi bilmeden gidiyorsunuz.
öyle bir büyütmüş ki bazıları, yiyorsa devlet gelsin nota versin gibi saçmalık boyutuna çıkacak. kimisi birilerine kapak olsun moduna girmiş, kimisi de gerekiyordu muhabbeti çekmiş. yahu götü yiyorsa bir ülke tanısın lan sizi! yahu o göt varya o göt, görmediysen git aynada bak götüne, o yemez işte...

facebook'un kürtçe dil eklemesinin herhangi bir hukulsal değeri varmış gibi çoluk çocuk muhabbeti yapmayın. bana kalsa böyle bir muhabbet de tamamıyla kürt uydurması. ama diyelim ki böyle bir şey var. kullanın yahu... iyi eğlenceler ne diyelim. bunu hukuksal muhabbete çevirecek zeka sadece kürtlerde var.
türklerin an itibariyle bu dış mihrakların oyunudur diye saldıracakları uygulama.
resmi bir dil olan kürtcenin face e eklenmesi hos olur gercekten. kim demis kürtce resmi bir dil degil ?
(bkz: biji facebook)*
(bkz: facebook a kuş dili seçeneğinin eklenmesi)
(bkz: biji serok adolf hitler)
kürtleri hiç sevmememe rağmen normal olan durumdur. burada facebook'un amacı kullanıcısını artırmaktır çünkü.
yakında kuş dili nin de ekleneceğinin habercisidir.