bugün

aklınca alkolikmiş havası verip popüler olmaya çalışan dikkat çekmeye çabalayan gerizekalı ya da bir ergenin yapacağı olaydır.
viskiyle koymak ile benzer bir eylemdir. elde nargile ile koymanın yakın akrabasıdır. facebook da icra edilen pek çok görgüsüzlük çeşidinden sadece biridir.
moda sanılan saçmalık.
(bkz: facebook a sigara içerken resim çekip koymak) genellikle apaçi denilen denyoların işidir.**
kameraya bakıyosa , şişe de boşsa dallamalıktır. ama bardakla içip kameraya bakmıyosa gerçekçidir.

(bkz: işte ben böyle genellerim)
imkansız olan eylemdir. zira resim çekilmez, fotoğraf çekilir.
facebook'a bira içerken aldı da bir yağmur şarkısı eşliğinde yapılan ayılık.
(bkz: hiç mi ayran içmiyosunuz kardeşim)
su içerken resim koymak gibi bişedir kendileri.
durum guncellemesine "yine fazla kacirdim :S" ya da "off bu vodka hep bas agrisi yapiyooo" yazarak desteklenen eylem.
ergenlik mevsimini atlatamayn bireylerin içlerinde alev alev olan gençlik ateşlerini ne tarafa püskürteceklerini bilemedikleri için yaptıkları saçma sapan eylemdir.

korkmaya gerek yok zamanla geçer.
maldır bunu yapan.
ergenlerin bunu yapmak için çaba gösterdiği aşikardır.*
kemalist sistemin yetiştirdiği çocukların yaptığı eylemdir. önderleri izmir'i alan yunan komutana 'sahilde rakı içmiyceksen neden aldın izmir'i' derse, bu ideolojide yetişen çocuklar da bu durumlara düşerler.
geçen yıl sınıf arkadaşımın yaptığı, profil resminde biralı fotoğrafıyla okulumuzun en kıdemli hocalarından birini eklemesiyle hoca tarafından tüm sınıfa rezil edilmesine neden olmuş hadise.
ilk kez bira içen gencin, tüm arkadaşlarıyla bu sevincini paylaşma isteğidir.
bira içerken kadraja yakalanmış olabilir, sarhoştur o kadar analiz edememiştir ya da bira içtiğini herkesin gözüne sokmak istiyordur. daha ara bir yol bilmiyorum. sonuncusu hariç hepsi kabul edilebilir.
(#8937868)
bi de bunların cradle of filth tişörtlü falan olanları vardır ki, ilk görüldüğü yerde annesine şikayet edilmelidir. kendisi direkt arkadaşım olurdur. aman olmasındır. hala liselidir.
içkinin yardımıyla sikimsonik karizma elde etmeya çalışan liseli davranışıdır.
nedense facete makyajlı, elbiseli, saçlar yapılıyken çekilmiş fotograflar profil resmi yapılmaktadır. lakin kaç kişi seni o halde gördü acaba? insanalar da karıştırıyor bir süre sonra. halbuki seni hep gördükleri gibi saçlar normal bir elde sigara göbeğin üstünde de dengelenmiş birayla koy fotonu. maksat yabancılık çekmesin millet.
işi olmayan insan işi. ramazanlık, fotoğrafı kaldıranlar var bir de tabi.
(bkz: içiyom ben yeaa) *
gayet normal olan durumdur. adam beğenmiştir fotoğrafını koymuştur. fotoğrafları görenler de o birlikte bira içtiği kişiler gibi arkadaşlarıdır. facebook'a koyulan bütün fotoğraflar için de bu geçerlidir.

görgüsüzlük falan diyen yazarlar var ama 5 tl'lik bira içtiğini göstermenin nesi görgüsüzlük onu anlayamadım. su bardağı olsa görgüsüzlük olmuyor ama bira olunca görgüsüzlük oluyor. kendileri facebook'a vesikalık falan koyuyorlar herhalde. yok nargile koyan şöyle, bira içen böyle... ruh hastası mısınız siz?
vaay kanks yne alemlrdsn bkyrm şeklinde yorumlarla ergen istilasına uğrayacaktır.