1. 1.
  kendisi ile ilgisi alakası olmayan walther ppk ile hangi akla hizmet karşılaştırıldığını merak ettiğim yarı-otomatik tabanca modeli. adını kullandığı 5.7x28mm'lik cephanesinden alır.
  2 ... pulemjot kalashnikova
 2. 2.
  süpersonik, sivri savaş çekirdeği kullanan ve 5.7 milimetrelik mermiler kullandığı için zırh delici olarak bilinir. ve onay almamıtır. dolayısıyla ülkemizde satışı yasaktır. 20 mermiye kadar alabilir ve etkili menzili 100 metredir ama 100 metreden zırhlı birini onunla vurmaya çalışmak istemezsiniz. genellikle teröristlere karşı kullanılmaya başlayan ince kalibreli silahlar arasında m (bkz: p7) ile ilk sırada sayılır...
  ... silah uzmani
 3. 3.
  genellikle özel kuvvetlerin kullandığı bir zırh delendir. dolu ağırlığı bir kiloya ulaşmaz. geri tepmesi oldukça düşüktür. özel kullanımı çoğu ülkede yasaktır. yine de kaçak yollardan sahip olunabilinir. teknik özellikleri itibariyle sınıfının en iyisidir.
  2 ... cavit
 4. 4.
  Kevlar değişik bir malzeme. Namlu çıkış hızı düşük bir silahtan atılan mermi kevlar yelekte kalırken 9x19 mm ye kıyasla küçük 5.7x 28 mm lik mühimmat kevlar deliyor. Daha ilginç olan bu kalibre vücuda girince hafif olduğu için takla atıp yön değiştiriyor. Merminin çıkış yarası olmadığı için rehine kurtarma operasyonlarında tercih sebebi. Aynı kalibreyi kullanan p90 ile beraber oda içi mücadelelerde daha iyi sonuç veriyor. Sivil kullanımı olmaması da mantıklı zira yelek giyen güvenlik personeli için bu tehlikeli olabilecek bir mühimmat.
  ... sassanach
 5. 5.
  Bu da fotoğrafı.
  fabrique nationale five seven
  ... sassanach