1. 1.
  türkiye'de sosyal demokratların cumhuriyet tarihi boyunca uyguladıkları ekonomi politikasıdır. akp gibi partiler de gelip bunları satmıştır. yani ülke el birliğiyle batırılmıştır. nitekim kürt sorunu diyince fabrika, işsizlik diyince fabrika, emekli diyince, dul diyince, yetim diyince fabrika demek politik kabızlığın bir göstergesidir.
  1 -2 ... benjamin kastaryan
 2. 2.
  son yıllarda izlenen güzel ampul politikası.
  bunu birde (bkz: adnan menderes) (bkz: tansu çiller) ve (bkz: turgut özal) yapmıştır.
  1 -1 ... domdom kursunu degdi
 3. 3.
  devletçilik denilen garabet sonucu meydana gelen şey.
  dişleri dökülen ihtiyar gibi chp'nin altı okunun her biri tel tel dökülür ancak gene de laf söyletmez adamlar.

  devlet fabrika mı çalıştırır yoksa devletin başına geçenler partizan mı besler? bence ikincisi. demek ki neymiş, devletin fabrikaların hepsini satıp asli görevine dönmesi gerekirmiş.

  akp bu fabrikalara kendi partizanlarını yerleştirmeyip satarak en doğru hareketi yapmaktadır.
  -2 ... ascended
 4. 4.
  Yanlıştır. eNerji şirketleri kur. Enerji bakanı ve dostları pay alsın doğanın içine etsin. Dsi ye gelin yandaşlarla ortak şirketler kurun baraj yapıp güzellikleri yok edin. Çevre ve orman bakanı olun ağaçları kesip para kazanın. Böyledir bu işler. Batması daha iyidir yani.
  ... cahilbisikletci
 5. 5.
  (bkz: güneydoğu da 100 yeni fabrika açılsa olabilecekler)
  ... benjamin kastaryan
 6. 6.
  devletçilik politikasından habersiz bünyenin söylemidir. devlet bazı fabrikaları isthdam için açık tutar, zararına da olsa çalıştırır. gelen her hükümet buraya kendi adamlarını yerleştirir. ama devletçilik chp'nin getirdiği bir ilkedir ya bu salaklar gelen geçen bütün hükümetleri -ki 60 senedir bu ülke sağ partiler tarafından yönetilir- chp'li zannederler ve bütün çalışanları chp partizanı olarak ilan ederler. mal oldukları için de bir şey anlatamazsın.
  -1 ... dobrowski
 7. 7.
  saçma bir politika olduğu ayan beyan ortadayken bazı malların ısrarla savunabildikleri politika. mail işte ne desen boş.
  ... benjamin kastaryan