bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hernekadar adi kirmizi olsada pembe yazan bu kalem; ilkokul birden orta ikinci sinifa kadar kesin bir sekilde ogrencilerin cantalarinda ki demirbaslardan birtanesidir.anne dandikten bir kirmizi kalem aldiginda neden faber castell degil diye aglatir o kadar bagimlilik yapar.gunun anlam ve onemini belirten herhangi bir kompozisyonda onunla baslik atmak farzdir.
  4 ... beter bocek
 2. 2.
  kendine has bir kokusu vardır bu kalemin.
  ... norma
 3. 3.
  johann faber kırmızı kursun kalemin yanında pembelik , yumuşaklık , incelik , naiflik , zariflik ve buna benzer meziyetler hususunda halt etmiş bir kırmızı kalem markası..

  hoca not aldırırken başlık geldiğinde kurşun kalemle kırmızı kalemi değiştireceğiz diye telef olurduk..hey gidi hey..
  1 ... rasko
 4. 4.
  ilkokul sıralarında taciz aleti olarak ta kullanılan kalem. Ön sırada oturan arkadaş bir ara ayağa kalkar ve içinde ibnelik yatan başka bir arkadaş bu faber castell i dik bir şekilde çocuğun oturacağı yere sabitler. Çocuğun oturmasıyla kasılması bir olur. Kalem çocuğun münasip bir yerine girmiştir artık. çığlıklar feryatlar derken siz sadece sedyede yüz üstü götürülen çocuğu ve münasip yerindeki kırmızı kalemi görürsünüz. Kalem o kadar uzundur ki, ancak yarısına kadar saplanabilmiştir oraya. bir daha çocuktan haber alınamaz, akibeti nedir bilinmez. işte böyle pis bir kalemdir bu faber castell kirmizi kursun kalem. * *
  ... ofkeli kalabalik
 5. 5.
  bir tarafı kırmızı, bir tarafı mavi olanları da vardır.
  1 ... t square
 6. 6.
  bir şekilde yanlışlıkla da olsa insanın ağzına ucunun değdiği andaki o acı tadı anımsadım şimdi.
  1 ... furkancal
 7. 7.
  tırnaklarımız kırılıncaya kadar üstüne sıkıca bastırıp boyamaya çalştığımız kalem. çocuk olmak lazım hep hep hep.
  2 -1 ... tiktikkimo
 8. 8.
  silinmesi zor olan ve ölümüne bastırarak yazı yazdığımız kalem.
  1 ... extanikotina
 9. 9.
  küçük kızların aynanın karşısına geçerek oralarına buralarına sürdüğü kalem.
  1 ... rihtimdakiyalnizadam
 10. 10.
  valla bu kalemin arkası kemirilerek düşünme eylemi yapılmaması yetkililerce uyarılmalıdır. genç yaşta travesti muamelesi görmek yakın arkadaşların tarafından hoş olmuyor çünkü... üzerinde uyarı işareti olması şart..
  ... jadean