1. ?.
    taraf gazetesinde rasim ozan kütahyalı tarafından 25.11.2009 tarihinde yayımlanan köşe yazı başlığıdır. dtp konvoyunun taşlanması olayından sonra kaleme alınmış yazıdır.

yazıdan bir bölüm;

--spoiler--
    Evet, şu an izmir barbarlığın istilası altındadır... Entelektüel hayatı hiç olmayan, doğru düzgün yayınevi ve dergisi olmayan şehrimiz izmir nedense tüm ırkçı, faşist, kana susamış yayın organlarının ve derneklerin başkenti durumundadır. iç savaş kışkırtıcılığı yapan yayın organları niye hep izmirden çıkıyor?.. Kimisi kendine sol diyen, kimisi islâm-öncesi Türklüğü yücelten garip isimli dernekler ve dergiler niye bu şehirde ikamet edip, belli popülariteye ulaşabiliyor? Çünkü izmir;in paranoyak ve hastalıklı zihinsel iklimi şu an faşizm üretiyor... Bu faşist hareketler de o iklimde hayat buluyor...
    --spoiler--

ve yazının tamamı şurdadır;

http://taraf.com.tr/makale/8696.htm
    4 -9 ... nickbulanakadarcanimcikti
  2. ?.
    izmirli vatandaşlar, şu yazısından dolayı rasim ozan kütahyalı denen dolmuşçu tipli yazarımsıya hakaret davası açsalar kazanırlar.
    hani ben diyeyim de...
    6 -3 ... kerameti kendinden menkul
  3. ?.
    (bkz: beyinsizliğin gazetesi taraf)
    6 -3 ... scurtel
  4. 1.
    tarak gazetesinin götüne tarak kaçmış yazarının yazdığı salakça bir yazıdır. Siz mi solcusunuz yavrularım? Siz olsanız olsanız liboşsunuzdur tarak kafalılar.

O Apo posterini sen aç bakalım o posteri senin götüne sokuyorlar mı sokmuyorlar mı? Apo lan bu! kim bilir kaç masumun canına kıyan Apo. Onun posterini aç bakalım sen de gel izmire.

sizin gibi pezevenkler yüzünden akp iktidarda değil mi? ayrıca pkk'yı meşrulaştıran da siz değil misiniz? ayrıca bağımsızlığımızı korumakla görevli olan ordumuzu sürekli karalamaktan üşenmeyen ve götten salladığı darbe senaryolarıyla beni gülmekten altıma sıçırtan siz değil misiniz?

Bir de öyle gazete köşelerinden ahkam kesmekle olmuyo gel izmire de dök içini bakalım koçum... (bkz: bunu görse bana da faşist der bu salak)
    6 -3 ... blackinn
  5. 2.
    he ben bunları tanıyorum:

(bkz: buduncular)

(bkz: faşist metalciler)

yok o kadar da değildir abartama denilesi söz grubu.

(bkz: lan acaba olabilir mi) neyse en azından dinci değildir.
    -1 ... ciddi kisi
  6. 3.
    herhangi bir ortamda benle karşılaşmamasını tavsiye ettiğim bir the taraf gazetesi yazarının saçma sapan yazısıdır. zikimizde bile değilsiniz. faşist miyiz? evet faşistiz. ne kadar mı? gel bir ara gösterelim sana da!
    7 -2 ... kara gomlekli
  7. 4.
    böyle abes bir yakıştırma yapmak;
    yazıyı kaleme alan canlının beyin hücreleri arasında ciddi kopukluklar bulunduğunu ve bu canlının bitki olma yolunda son sürat ilerlediğini gösterir.

ayrıyetten bu canlıyı gazeteci sınıfına sokan bir kişi aristo'yu bulaşık makinesi markası sanıyordur.
    ki aristo değil ariston olacak...sanısı bile yanlış.
    2 ... cartoon pierre
  8. 5.
    (bkz: taraf pisliğin beşiğidir)
    4 -1 ... kerameti kendinden menkul
  9. 6.
    kayseride birkaç ay önce, bir bizans belgeseli çekilirken kaleye hıristiyan bayrağı açtılar diye belgesel ekibine linç girişiminde bulan insanlar nedir o zaman? diye sormak gerekir bu şahsiyetsize.

birkaç çapulcunun yaptığı pisliği bilmem kaç milyonluk şehre mal etmek, mallıktır. kötü niyetliliktir. başka da bir şey değildir.

not: seçim öncesi aziz kocaoğlu tarafından bir programda basur ameliyatı yapılmış bir yazarın söylediği boş laflardır bunlar.
    5 -2 ... what dreams never come
  10. 7.
    türklüğü, laikliği, atatürkü sonuna kadar savunan bir şehir haline gelmiştir izmir. bu da bazı bünyelerin yusuf yusuf olmasına neden oluyor. izmir bu konuda öncü şehirdir. arkasından gelen şehirleri bugünkü haber bültenlerinde izlemiştir herkez. son zamanlarda ülkemizde gelişen yobazlık, arap hayranlığı ve kürt ırkçılığı insanların sabrını taşırıyor. bu şarlatanlıkların sonu gelmez ise daha çok izmir tablosu izleriz...
    4 ... ucan dewe