1. 1.
  " kurtuluş yok tek başına

  ya hep beraber

  ya hiçbirimiz ..."
  15 -5 ... a la folie
 2. 2.
  resmi, sivil faşizmin saldırdığı zamanlar da atılan slogan;

  12 eylül ülkeyi tarumar etmiş, ortada onlarca örgüt var (kimi partileşme sürecinde, kimi tamamlamış, kimi 20 bin kişiyle ankara' yı sallıyor, kimi de fatsa' da başka bir hayatın mümkün olduğunu gösteriyor) o zaman ki kadrolardan ağabeylere, şeflere soruyoruz, neden faşizme karşı omuz omuza vermediniz? klişeleşmiş biz söylemleriyle: biz söylemiştik, biz önermiştik, biz yapmıştık, biz, biz, biz diye geçiştirip, sorduğunuza pişman ediyorlar. sanki darbeye karşı yıllarca direnmişler gibi. o dönemde birkaç örgüt kağıt üzerinde faşizme karşı birleşik cepheyi yaratmaya çalışıyor. fiiliyatta ise mahmut memduh ve arkadaşları dışında kimse gözükmüyor, onlar da 84 lere kadar.

  günümüze geliyoruz, değişen bir şey yok! kafeterya boykotu gibi çok basit bir eylemde dahi simit- ayran, mevye suyu-bohça tartışmasın da omuz omuza veremiyoruz! *

  güney amerika' daki solculara soruyorlar, faşizme karşı nasıl omuz omuza verdiniz? * soluduğumuz oksijen dışında her şeyimizi elimizden aldılar, omuz omuza vermekten başka seçeneğimiz yoktu, diye cevaplıyorlar. kıssadan hisse, bizim neyimiz kaldı? sol yelpazenin ucundakilerin asgarileriyle, yelpazenin ortasındakilerin azamilerini ortak bir payda da buluşturup,* omuz omuza vererek, bu güzelim slogan, ete kemiğe büründürülemez mi?
  8 -1 ... ozican
 3. 3.
  ankarada ki solcu ögrencilerin en çok attıkları slogan.
  2 ... tripanazomigambiyetsiz
 4. 4.
  zamanın dehrinde taksim meydanında aralarında benimde bulunduğum gurubun saatlerce attığı slogan.
  3 ... maskelibalo
 5. 5.
  Eğer kastedilen faşizm, içerisinde ırkçılığı barındıran, kafa koparmayı ilke edinmiş bir nevi italyan Mussolini si veya Alman Hitleri faşizmi ise desteklediğim ve hatta ekleme yapmak istediğim slogan; "Faşizme ve komunizme karşı omuz omuza"

  Ancak söz konusu olan, çoğu kendini bilmez liseli devrimci'nin(!) yaptığı gibi milliyetçi her insanın koyulduğu sıfat olan faşizm ise saçmalamayın dediğim slogan.
  5 -3 ... taymaskh
 6. 6.
  bir dönemin favori sloganı. şu saatlerde sözlük de yeniden popüler olmuştur ama kim faşist kim değil yada milliyetçilikle faşistlik arasındaki fark nedir o tartışılmadan türküm diyen herkesin kolaylıkla duyabileceği slogandır efendim.

  (bkz: sakin olalım gençler)
  1 -1 ... ada vapuru carki
 7. 7.
  (bkz: faşizme ölüm halka hürriyet)
  1 ... kisil
 8. 8.
  faşizme karşı omuz omuza, göt göte, diz dize... ohh vur patlasın çal oynasın!
  4 -7 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  yıllarca söylediğimiz, söylemekten gurur duyduğumuz ve her fırsatta söyleyeceğimiz güzel şiar.
  6 ... kolibandı
 10. 10.
  bir level üstü için (bkz: faşizmi döktüğü kanda boğacağız).

  kurtulus yok tek basina ya hep beraber ya hiçbirimiz'le birlikte atılan slogandır genellikle.
  1 ... shadowhook