1. 1.
    Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı, Suriye’den Türk topraklarına yapılan roket saldırıları yapıldığı günlerde ABD ve Almanya’nın Türkiye’de konuşu Patriot’ları sökmesi ve sonrasında Türkiye’nin satın alma taleplerinin geri çevrilmesinin kendilerini S-400 almaya mecbur ettiğini yineledi ve Türkiye’nin dayatmalara boyun eğmeyeceğini söyledi:

“Suriye’den top, roket, havan saldırısı yapılırken, 7 vatandaşımız hayatını kaybederken, 125 vatandaşımız yaralanırken bunlar ne yapıyorlardı biliyor musunuz? Ülkemize daha önce konuşlandırılmış hava savunma sistemlerini hemen çekiyorlardı. Sadece bununla kalınmadı. Kendimiz koruyabilmek için ihtiyacımız olan füze savunma sistemleri ve diğer yüksek teknolojiye sahip silahlar bize verilmedi. Bize parasıyla satmadıkları silahları götürüp terör örgütlerine bedava verildi. Topraklarımızı korumak ve milletimizin can mal güvenliğini sağlamak için alternatif arayışına girdiğimizde hemen karşımıza dikilip ‘sakın ha’ diyorlar. Bizim bu tür dayatmaları kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye’nin S-400lere ihtiyacı var ve bunun da anlaşması bitmiştir inşallah en kısa zamanda alacağız.”
    Link:https://www.amerikaninses...miz-uretiriz/4552065.html
    4 ... komutan amina logar
  2. 2.
    Güdürdün dostum. Bir uzun boylu adam! beyanı.
    ... borulce
  3. 3.
    Alttakini üretirsin. Sana soruyorum: Motorunu yapabiliyor musun? Özellikle bir kaportacı haberi vardı ya, ülkemizin beyin kapasitesini açıkça ortaya koyuyor. Herife aerodinamik desen "ne küfür ediyon?!" diye tepki verir.

Eninde sonunda "gâvur"ların kapısını çalacaksın. Siz bina, yol "yabmaya" devam edin.
    4 ... invader23
  4. 4.
    Tabii ki.
    (bkz: F 31)
    4 -2 ... lennonmccartney
  5. 5.
    Siz daha milletimizi kucumsemeye devam edin 2023 de goreceksiniz.
    -4 ... kendinesizofren
  6. 6.
    1,5 trilyon doların + abd'nin mühendislik gücüne denk mühendislik gücün varsa neden olmasın?

http://www.wiki-zero.co/i...uX0YtMzVfTGlnaHRuaW5nX0lJ

yahu bu adam şaka gibi! merkez bankası'nda kullanılabilir 40 milyar doları bile yok, memleket perişan halde, kalkmış insanlık tarihinin en pahalı projesini yapabileceğini söylüyor!

(bkz: yav he he)

ama hakkını yemeyeyim, benim de her saçmalamama alkış tutan bu kadar sığır yandaşım olsa ben de böyle söylerdim.
    4 ... rumeli71
  7. 7.
    v12 motorlu seri üretimi yıllardır devam eden yerli ve milli arabalarımızın fabrikalarından bazılarını uçak fabrikasına dönüştürdüğümüz takdirde neden olmasın? zaten %100 yerli yapımımız olan atak t129'ların 7 tane fabrikası vardı oradan da 1-2 fabrika dönüştürebiliriz.

ha unutmadan gelir durumu düşük vatandaşlarımız için araba üretme amacıyla kurulan 5 tane fabrikamız da var o fabrikalardan birini de bu uçağın parçalarının üretimine ayırabiliriz.

böylelikle üretim amaçlı harcamalarımız artar ve yıllık 100 milyar avro bütçe fazlasını biraz olsun azaltabiliriz. halkımız bu tasarrufa tepki verebilir belki ama yine de uzun vadede üretim bazlı olduğu için anlayışla karşılayabilirler.
    1 ... modus kerler
  8. 8.
    ne kadar cılız da gelse, ne kadar hükümet sevilmese de bu yaklaşım tarafsızca desteklenmeli.

atatürk’ün vefatı sonrası başlayan amerikan bağımlılığı yüzünden on yıllarca tüm askeri lojistiğimizi ithal ederek temin ettik. ambargolar iyidir, aselsan bu sayede kuruldu, şu an dünya savunma şirketleri içinde ilk 50’de. çok ciddi bir derece.

ben yerli olsun çamurdan olsun diyorum. zaten %100 yerli mümkün değil, elbette orası burası dış pazardan temin edilecek ama bu ilk adımı atmak şart.
    1 -2 ... blitzz
  9. 9.
    abd bile kendi üretmiyor ki zaten. türkiye'nin de dahil olduğu 9 ortak ülke ile birlikte üretiyor bu f 35 leri. nasıl kendimiz üreteceğiz ?
    1 ... hubel
  10. 10.
    Madem yapabiliyorduk niye satın aldık? Sorusunu akıllara getirir.
    2 -1 ... alakasiz entry