1. 1.
  maltepe belediyesi'ne bağlı bir mahalle. içerenköy ile zümrütevler mahallesi arasında kalır. 20 sene evvel bir tane bile ev yokken şimdi her metre karesinde bir bina bulunmaktadır. bu binaların %90'ı kaçaktır. polis karakolu bulunmaz bu jüzden jandarma bakar. istanbul'un serseri potansiyel en yüksek semtlerindendir.
  -1 ...
  #3773175 :)
 2. 2.
  bölge paylaşımından sonra yine maltepe belediyesinde kalan bir mahalledir. yaklaşık 21 senedir ailece yaşadığımız bu mahalleye yeditepe üniversitesi'nin gelmesi değer kazandırmış ve ışık hızıyla eş değer imarlı yapılar sıra beklemeden dikilmiştir karşımıza. biz artık deniz göremez olmuş ve hep eskiyi yadetmeye başlamışızdır. mahallenin en renki simaları ise yeditepe üniversitesine ait bronzlaşmış civciv sarısı renginde otobüslerdir.
  1 -1 ...
  #4891776 :)
 3. 3.
  kiraya çıkacaklar için bulunmaz fiyatlar vardır, 19f numaralı otobüs 15 dk da bir geçer ve E-5 e içerenköy kadar yakındır arabası olana.
  ...
  #10590941 :)
 4. 4.
  henüz birkaç aydır oturduğum, ortalama 20 yıllık bir mazisi olan, istanbul'un hızla betonlaşan semtlerinden biri. havası serttir, rüzgârlıdır; rakımı yüksektir. alabildiğine uzun, inişli-çıkışlı sokakları, caddeleri vardır. ilk geldiğimde her ne kadar nasıl bir varoşun içine düştüm diye düşündürmüş olsa da, istanbul'un modernim diye geçinen birçok semtinden daha iyi bir konumdadır.

  belediye olarak maltepe'ye bağlıdır; ancak ataşehir'e bağlı olan içerenköy'e yürüyüş mesafesindedir. kayışdağı ve başıbüyük'teki ormanlara komşu olmasından mütevellit her daim taze bir havası vardır; bu havayı kış aylarında arada bir gecekondulardan gelen soba dumanları bozar.

  her şeye rağmen her geçen gün sevdiğim, her zaman bakir kalmasını dilediğim, istanbul'un mütevazi ve sessiz sakin köşelerinden biridir.
  1 ...
  #11318612 :)
 5. 5.
  Fikirtepeli ve karslıların istilası sonucu b.ka benzemeye başlayan güzelim mahallem.
  ...
  #21405644 :)
 6. 6.
  bir anda inşaat şantiyesine dönmüş mahalle. sokaklar çoluk çocuk dolu ve asfalt yamalı araba sürerken fındıklıda dikkatli olmak gerekir.
  ...
  #21948443 :)
 7. 7.
  istanbul/maltepe'ye bağlı olan bir mahalledir.
  ...
  #31450011 :)

fındıklı mahallesi ile alakalı başlıklar
19f