1. ?.
  italya türkiye milli maçını izlerken ekranın altında çıkan cem uzan reklamlarından birisi. cem uzanın son demogojisi.
  6 -2 ... beratulanberat
 2. ?.
  genc partinin yine sagdan oy calarak akp'nin isini kolaylastiracagini gosteren cem uzan sozu.
  3 -1 ... isla morada
 3. ?.
  (bkz: fındık ve türkiye)
  1 -2 ... pilotmont
 4. ?.
  (bkz: ankaraya da deniz gelecek)
  2 -3 ... tifosi
 5. ?.
  turkiyeyi soyup, imar bankasini hortumlayan, ciftlik evinin samanligindan ferrari cikan artik insanlarin yuzune bakmaya yuzu olmiyacak birisinin* partisinin* sloganidir.hangi yuzle dedigim kisinin slogani, reklam kampanyasidir*
  2 -1 ... snakesawar
 6. ?.
  seçmenlerin ekonomik durumlarını istismar etmek veya istismar etmeye çalışmakta rakibi olmayan bir üçkağıtçının son söylemi. hemşerim * olmasından utanıyorum.
  -1 ... qb1903
 7. ?.
  o değilde kendi şirketinden başka bir kuruluş ya da kurum yönetmemiş,(ki onu da nasıl yönettiği malum) bu adamın Türkiyeyi yönetebileceğine inanıp %7 oranında oy veren vatandaşımız için birşeyler düşünmek lazım dedirten ve üzerinde çok düşünmemiz gereken bir reklam kampanyası ve trajikomik bir durumdur...
  1 -1 ... infoman
 8. ?.
  cebinden veremeyeceğine göre ya borçlanma ile finanse edip ekonomik bağımsızlıktan iyice uzaklaşmamıza, ya da karşılıksız para basıp enflasyon canavarının uyanmasına neden olacak, tamamen irrasyonel bir vaattir. kaldı ki ilgili şahsın bunu yapabilecek konuma gelmeye yeterli oyu alması imkansızdır. paniğe gerek yoktur.
  2 -1 ... peyderpey
 9. ?.
  (bkz: fenerbahce turkiye kupasi ni alacak)
  3 -4 ... salca
 10. ?.
  nasıl olsa ödemeyeceği için 18 ytl olarak neden açıklamadığını düşündüğüm şahsiyetin yeni söylemi.
  kendi kendine cevap: 18 ytl 8 ytl ye göre inandırıcı değildir. ama cem uzan 18 ytl dediği için inandırıcı değildir. her nedense 18 ytl rakamını akp telaffuz ederse herkes inanır ve oy verir. 18 ytl olacağı günleri umutla bekler.
  2 ... dahaasabi