1. 1.
  bir zamanlarin modasi olan topuk altindan gecirilen bandiyla gergin bir gorunume sahip dumduz boru gibi asagiya inen tayt gorunumlu pantalonu. genellikle siyah ve koyu yesil renkli olurdu bu pantalonlar ve uzerine uzun kazaklar giyilirdi.
  1 ... ms.viking
 2. 2.
  erkeklerin küçüklük kabuslarından biridir. özellikle, kışın güne gidilirken anne tarafından zorla giydirilir. görünüşü bir yana, sürekli topuktan çıkması da ayrı bi gıcıklık yaratır. aynı zamanda füzo adıyla da bilinir.
  7 ... linc the sink
 3. 3.
  şükür bin rabbime hiç giymediğim hededir.
  3 ... sıpa
 4. 4.
  80 li yıllarda diğer abuk kıyafetler gibi moda olmuş, iğrenc gorunumlu tayt. uzun tayt zaten başlı başına iğrenc olmasına rağmen, birde topuktan geçirilerek son nokta konmuştur. neyseki kurtulduk artık..
  2 ... fakeplastictrees
 5. 5.
  bir dönem bayıla bayıla 7'den 70'e bütün bayanların çar$ı pazar sokak demeden giydiği topuk kısmında geçme yeri bulunan genellikle çorapla giyildiği gibi altından çorabın gözüktüğü ne idüğü belirsiz giysidir.

  ve hayır, superman bundan giymez, daha kalite takılır.

  (bkz: çocukluk dönemi sanrıları)
  2 ... goetica
 6. 6.
  çocukluk travmalarının başlıca sebebi gereksiz giysi.
  ... isi degistirgeci
 7. 7.
  90 lı yılların başında genc bayanlar giyerdi. hatırladığım kadariyla şiman bayanlar daha çok giyiyorlardı ve hiçte güzel durmuyordu.
  1 ... dusunenadam
 8. 8.
  80'lerde oldukça moda olmuş fuzo tayt olarak da bilinen giysi.
  tamamlayıcısı olarak, illa ki yavruağzı renkte olan kocaman kazaklar ve alçak ökçeli ayakkabılar ilk aklıma gelenlerdir.
  1 ... marionette
 9. 9.
  bir zamanlar moda olan, halen daha giyenlerin olduğunu sözlük sayesinde öğrendiğimiz tayt.
  1 ... bir bardak demli cay
 10. 10.
  bir de bunlarla beraber bombeli çoraplar da türemişti. üzerine giyiliyordu pek bir afilli oluyordu. siyah, lacivert, bordo ve yeşili vardı. sonra o çoraplar lise ve orta okullarda kilotlu çorabın üzerine de giyilirdi.
  1 ... klorlu su boregi