bugün

fransız devriminde hesabı kendi ödemeyen kız cumhuriyet düşmanı ilan edildiğinden kendisini yadırgadığımız kızdır.
(bkz: almadan vermek allah a mahsustur)
eşit olmanın "aynı" olmak anlamına gelmediğinin bilincinde olan kızdır...erkeklerin kafasındaki eşitlik kavramı uygarlıktan önceki kabile hayatındaki yaşamdı sanırım.yıllarca sözde korunan kollanan narin nazik diye uyutulan kadınlar daha yeni yeni kendine geliyorlar.efendim erkeklerin hiç mızmızlanmaya hakkları yok kendileri etti kendileri buldular.
kızların kadınların en büyük sahtekarlıklarından biridir.
erkeğin hesabı ödemesi bir olur iki olur,
ama sonrasında hesaba ortak olması gerekir kadınların da ,
onurlu olanlar en azından böyle yapıyor.
birde bunun otobüste yer verme kavgaları vardır. kardeşim madem eşitiz bizim yaptığımız her şeyi yapıyorsunuz tamam yapın amenna ama; otobüste de yer istemeyin bizden. yok efendim centilmenlik falan diye de vikviklemeyin biz eşitiz kardeş.

(bkz: otobüste sadece yaşlılara yer verme kampanyası)
dolmuşta ayakta kalıp da erkeğe "yer versene hayvan" bakışı atan kızla akrabalık bağı vardır.
yahu nedir bu erkeklerdeki hesap takıntısı bu işin bir adabı vardır kim davet ederse hesabı o öder.
sen odesen ne kız ödese ne önemli olan birlikte vakit geçirmek değil mi, senin için degersizse vakit geçirme vakit ayıracak kadar önemsiyorsanda lafını etme.
şahsi fikrim hayatımdaki insan her gün hesabı bana ödetse bile bunun lafını edip başlıklara taşımam. hayatıma almışsam üç kuruş içinde ona buna reklam etmem ödemiyor diye.
bir dahaki sefere ödeyecek kızdır.
bir dahaki sefere o ödeyecekse anlayışla karşılanması gereken kızdır.
çokta dikkat edilmemesi gerekendir.
yaşamın doğasıdır. neredeyse tüm canlılarda ortak özelliktir.
bayana jest yapmak kibarlıktır.
işi enayiliğe vurdurmaya, sızlanmaya gerek yoktur.
siz kibarca hesabı ödeyin.
eğer karşınızdaki bunu kültürel bir jest olarak görüyorsa sorun yoktur.
lakin bunu sizi kullanmak olarak değerlendiriyor ise o da onun sorunudur.
adamlığınızdan paye vermeden hesabı öder bir daha da görüşmezsiniz.
erkeğinin adam olamaması canına tak etmiş kızdır. bu başlık olsa olsa eşitliği bahane edip hesabı kıza yıkmaya çalışan çelimsiz erkek isyanıdır. kıza hesap ödeten erkek terk edilmeyi hak etmiş erkektir. bence hala adam olamamış erkektir.
güncel Önemli Başlıklar