bugün

Ne günah işledim deyip, oturur ağlardım herhalde. Şok geçirirdim.
boşadım.
Boşdum.
boşanmak için evleniliyor artık. “neden olmasın bende bunu bekliyordum” diyerek yardımcı olunmalıdır. hiç zahmete girmeden varını yoğunu verip sokakta yatmaya hazırlanmalısın.
Ayağına kapanır ağlar zırlar ikna ederdim..
sebebini öğrenmeye çalışırım. eğer en yakın arkadaşıyla yattığımı öğrenirse tamam derim ne diyeyim. demek ki hiç sevmemiş. unutulmamalıdır hatalar insanlar içindir bunu kabul edemeyen en ufak bir aldatmayı bile büyüten ve ayrılmak isteyen kadınla zaten bir ömür geçirmem.
Boşanma aşamasına gelene kadar sebepler bellidir genelde ama velev ki bir gün hiç beklemediğiniz bir anda pat diye boşanmak istiyorum dedi. ilk önce nedenini haliyle sorarım. Nedenleri tamir edilebilecek şeylerse bir orta yol bulmaya çalışabilirim ya da uymuyorsa boşanmayı kabul edebilirim. Boşanma çocuk yoksa bence mühim bir hadise değil, çocuk varsa problem.
Anlaşmalı boşanırdım yorgunu yokuşa sürmeye gerek yok.

(bkz: şampiyonum sanırken diskalifiye olmak)
oturur konuşurdum.
seviyorsam, seviyorsa, bir sadakatsizlik de yoksa boşanmamak adına ikna için çabalardım.

ha kendinden emin ise, kendisi bilir.
Protokolü hemen hazırlarım..

Anlaşmalı boşanma tavsiyedir...
Yoksulluk nafakası da isteyip istemediğine göre değişir?
iki bira açar, s400'ler üzerine yorum yapardım. Sonra da 4 gb'tı dolduracak kadar küfür sallardım herhalde.
Çocuk olduğu için çok ciddi bir problem yok ise ( aldatma , aşırı kumar borcu gibi) aile terapisti öneririm. " senden sıkıldım, seni sevmiyorum artık " derse boşansın. Takmam kafama. Ona da bir şey olmaz bana da. Sadece çocuğumu düşünürüm.
Niye başladık ki o zaman derim. Kendi kararın der, çekilirim.
Eğer çocuk varsa kolay kolay boşanmam, bir şekilde ikna etmeye çalışırım. Çocuk yoksa siktirsin gitsin benden iyisini bulamayacağı için kaybeden o olacaktır.
Kim ne derse desin insanın içine oturur. Herkes ilk etapta efelenip hadi güle güle dese de ağır bir travmadir. Hele ki çocuklar varsa. Erkek çeker gider. Kadın kendi derdini bırakır bir de çocukların psikolojisiyle uğraşır. Zordur. Ama yapacak bir sey yoktur.
Hemen kapının kilidini değiştiririm.
Boşanırım.

görsel