bugün

(bkz: deyyus)
bir öküzün beyanatı.

şakamı lan bu? şakaysa hiç komik değil.
eşinin denize girmesine izin veren, ama sokakta gördüğü her dişiye yavşayan sonra da namus bekçisi kesilen çakallardan daha aklı başında adamdır.
gunahin ne oldugunu bilmeyenlerin, gunah olmayan seylere gunah demenin o'na sirk kosmak oldugunu da bilmedigi baslik aciklamasidir.
(bkz: şirk koşmak)
bunda garip bir durum yoktur. Asil denize girmesine izin vermiyorsa o erkekte bir problem vardir.
denize girmesine izin verdiyse bunda ne sorun var ?
eşinin ömrünün, hayatının bir parçası olduğunu bilen nazik ve kibar erkektir. ayrıca denize girmek tesettüre dikkat edildiği zaman günah olmadığı gibi kadın kişilerin rivayet edildiği gibi spor yapabilir, ve yüzebilirler diye ilmihal kitaplarında yer almıştır.
yazar burada kendi içsel rahatsızlıklarının sebebini eşine güvenen normal bireylerden kaynaklandığını sanmaktadır.
tam çözüm için; (bkz: haşema)
yurdum şakirtinin kafa yorduğu boş beleş konulardan biri. lan merak ediyorum oturup bütün gün hindi gibi bunları mı düşünüyorsunuz amk ?*
bunu diyen kişi plajda kadınlara öküzün trene baktığı gibi bakmıyorsa bende birşey bilmiyorum. ne var eşi denize girdiyse, o da insan değil mi, onunda yüzmeye hakkı yok mu? bu tip saçma şeylerinize de dini alet etmeyin.
şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik adam.
şevki yılmaz' ın amcaoğlu olduğunu düşündüğüm yazarın iddiası.
(bkz: deyyusu ekber)
(bkz: Eşe izin vermek) hayvandır, kim ona eşine izin verme hakkı vermiş ki? karısı kendi aklını kullanıp hareket edebilir.

izinin sözlük anlamı, bir şey yapmak için verilen ya da alınan özgürlük, e zaten kadın zaten özgür, kendi kararlarını alabiliyor, hem neden sahip oldugu özgürlügü bir daha başkasından alsın ki?

ataerkil toplum yüzünden erkekler kadınlara izin verme hakkına sahip oldugunu düşünüyorlar, denize giderken de eşinizden izin istiyor musunuz?
Baska derdiniz kalmadi, yazik size ya, gercekten üzücü bir durumdasiniz.
(bkz: tiz kellesi vurula)
Kadınınki can değil mi anasını satayım ? o da isteyemez mi ? ne yapsın leğende mi yüzsün?
sözlükte 2 günlük taze yazar olmama rağmen, yazdığım şu iki günde yobaz yuvası mı lan burası dedirten entrylerden biri daha.

bu gibi insanlar zaman makinası ile orta çağa gönderilmeli mutlu mesut yaşamalı burada kalanları da bu gibi anlamsız düşüncelere maruz bırakmamalılar.