bugün

özü de sözü de bir olan kadındır. yalan söylemeyen, ileride yapma ihtimali olan evlenme işini eşi ölmeden dile getiren, eşinin bu durumu bilmesini isteyendir. aynı durum erkekler için de geçerlidir.

ön yargılı, kalın kafalı olmamak lazım. kişiye hayat arkadaşı belirli bir yaşı geçtikten sonra daha gerekli oluyor. derdini paylaşacak, konuşacak, sohbet edecek, gezecek dolaşacak.

kısacası evinde, yanında bir nefes olacak...
+ nazmiye ben ölürsem evlenir misin?
- tabi ki.
+ nasıl yaparsın bunu?
- neyi mahmut?
+ tabi değil, tabii demen gerekirdi.
- get the fuck out of here.

not: entry ayar amacı taşımamaktadır.
dürüst kadındır.
ağzından yel alsın diyeceği yerde böyle bir salaklık yaparak eşini üzebilecek kadındır. Eğer gerçekten seviyorsa, seni hep seveceğim ama belki yanlızlığı kaldıramam demesi de olabilir.
ilişkinin yürümesi için arada zararsız beyaz yalanlar söylemekten bihaber olan kadındır. eşinin sorduğu her soruya patavatsız cevaplar verir. örneğin;

+karıcım belden aşağısı felç olsa hala bana sadık olur musun?
-saçmalama hilmi yaşım kaç daha, tabi ki başkalarına veririm.

+karıcım atıyorum iflas ettik ve tüm paramı kaybettim, hala benimle olur musun?
-yok artık hilmi, beş parasız erkek mi olurmuş aaa tabi ki zengin birini bulurum.

+karıcım hayatındaki ilk aşkın benim değil mi, ilk deneyimin benimleydi.
-hayır hilmi, lisede berkcan vardı ilk ona verdim ama ilk aşık olduğum 3. sınıftaki mert'ti. sen sonradan çıktın.

ayıptır yahu.
Açık Sözlü Kadındır.Eşinin arkasından iş çevirmeş direk yüzüne söyle içi rahat rahat ne yapıyorsa yapar.
doğmamış çocuğa don biçen kadındır. eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürür. *
eve hapsedilmiş, sosyal hayatını kendi düzenleyemeyen, kocası öldükten sonra, yapacağı iş bulması mechul olan kadının haykırışıdır.
kadın veya erkek hiç farketmez bu konuda çok da fazla açık sözlü olmaması gerekir. çok yürekten bir itiraf yapmam gerekirse kocam eğer ölürse -ki şuan evli değilim- hayatta evlenmem. erkeklerin bu konuda daha başka düşünüdükleri bir gerçek. belki de hayat onları mecbur kılıyor.
Açık sözlüdür en azından.

Ama nedir bu evlenme merakı...
eşini hayattanken öldürmüş kişidir.
eşi öldükten sonra evlenmeyecek kadındır.
zaten başkasına veren ama eşi ölünce resmiyete dökecek olandır.
eşi ölünce evlenenler erkeklerdir. bayanlar evlenmez, evlenemez genelde konu, komşu, akrabai taallukat ne der sonra, hatta bayanın yetişkişkin evlatları varsa o iş hiçten olmaz.

ancak erkekte durum farklıdır, kırkı çıkınca eşinin hemen evlenenleri vardır.