bugün

ahlak kavramının ne kadar değişken, subjektif olabileceğini bilmeyen birisinin beyanatı olabilirdir. eşcinseller de en az diğer insanlar kadar saygıyı hakediyorlardır ve sadece eşcinsel olduklarından dolayı ahlaksız olarak sıfatlandırılmaları haksızlıktır.

ancak tabi, işin dini boyutundan olsa gerek, pekçok insan biraz radikal düşünüyor bu konuda. hatta en ılıman görüşlü insanlar bile iş eşcinselliğe gelince on kaplan gücüne ulaşıyor.

eşcinsel değilim, lakin kadın olsun erkek olsun, bir çok eşcinsel arkadaşım oldu ama hiç ahlaksız arkadaşım olmadı.
(bkz: her varlık cift cinsiyetten yaratılmıştır)
sadece dini kaynak göstererek yapıldığında enterasan bir hal alan tespit. birincisi, dine inanmayan birine bu şartlar altında eşcinselliğin ahlaksızlık olduğunu nasıl ispatlarsınız. ikincisi dinin günah saydığı her şeyi ahlaksızlık olarak tanımlamak ne kadar doğrudur. mesela dinimiz faizi de yasaklamış ve günah saymıştır. ama kimse herhangi bir yerden faiz geliri elde eden birini ahlaksızlıkla suçlamaz. ha bu arada merak eden olursa belirteyim eşcinsel değilim, herhangi bir yakınım eşcinsel olsa üzülürüm, hatta vazgeçirmeye çalışırım ama hiç kimseyede sadece ve sadece cinsel tercihinden dolayı ahlaksız yakıştırmasını yapacak kadar sütten çıkmış ak kaşık değilim.
şimdi yazacaklarımdan sakın eşcinsel damgası vurmaya çalışmayın, çünki değilim.

bunu psikoloji ile ilgilenen ve sağlık kökenli biri olduğum için yazıyorum.

eşcinsellerin yüzde 70 i kendi tabirleri ile kendilerini kadın gibi hissettikleri için bu duruma varmışlardır.diger bir kısmıda farklı fanteziler arayan ve artık kadınlardan haz almayan insanlardır.şimdi biz bu yuzde 70 lik kısmı baz alarak konuşursak. bu insanlar bu sonuca kendilerini kadın gibi hissettikleri için varmışlardır demiştik. yani en baştan durup dururken kendini kadınlaştırmaya yönelik bir eylem yoktur.bunun nedeni hormonal dengelerdedir.bu insanlardaki cinsellik hormonuna bakın diğer erkeklerden çok farklı olduğunu göreceksiniz. bu durumda böyle hormonal bir dengede kendilerini kadın gibi hissetmeleri ve erkeklerin yaptığı tarzdan cinsel ilişki ile hiç bir haz almadıkları tespiti vardır.

burdan şu sonuca varmak istiyorum.eğer allah eşcinselliği yasaklamışsa bu demektir ki insanlar sadece üremek için cinsel ilişkiye girmek zorundadırlar. çünki üreme dışında girilen bütün cinsel ilişkiler zevk amaçlıdır. e bu adamlarda erkek gibi girdikleri cinsel ilişkide bir zevk almadığına göre ,kadın gibi olmak zorundadır lar. siz bu adamlara üretebildiğiniz spermi vajinaya bırakın yeter , size daha fazlası yok demek istiyorsunuz. yani bu durumda eğer allah ın eşcinselliği yasakladığını savunan bütün insanlar zevk için karıları ile girdikleri her ilişkide de dolaylı olarak günah işlemiştir olacaktır. zira allah ın verdiği lütüflardan biri olan seks de ki zevki bu insanlardan mahrum etmesi onlara böyle bir kader tasvip etmesi ne kadar adaletlidir? bu adalet o kapitalistteki adaletsizliğe benzemez para vererek bitiremezsiniz. eğer herkez eşit yaratılmış ise diğer insanlarında zevk için cinsel ilişkiye girmeleri yasaktır.

buraya kadar bu konuyu hep cinsellik üzerinden götürmeye çalıştım. örümcek kafalılar daha iyi anlasın diye. bu adamların eşi ile yaşadığı aşk duygusu, o ilişkiye verdiği değerler apayrı bir konu olur heralde. o okadarını da bilmiyorum.

bu dünyadan okadar ölüm, riyakarsızlık, buhran varken böyle konularda bu kadar faşist olmaya ne gerek var arkadaşlar.böyle şeyleri ahlaksızlık olarak algılamak nasıl bir zihniyettir.

insanların dini inançlarını ancak kalplerine işlersiniz. bu şekil muhalefetliklerle aradaki mesafeyi her gün daha da arttırıyoruz. sevgiden barış dan ve kardeşlikten uzaklaşıyoruz.

aslında hiç bir şey yazmıycaktım bu konuyla ilgili ama sözlükte bu tür görüşlerin çok olduğunu görünce yazayım dedim.
ahlak lafı ağza alınamaz eçcinsellik yanında. hayvanlıktır düpedüz. yani çok acı ama aynen öyle.
dogru söze ne hacer aynen öyledir. kendinize gelin ulan !
yazacaklarımdan dolayı sakın yazar damgası vurmayın. çünki ''çünkü'' yazamıyorum.
tanım: eşcinselliği ahlaksız olarak gören önerme.
hoşgörüsüz bir düşünce tarzı.
sözlüğe bakınca genelde dinci geçinen insanların savunduğunu gördüğümüz görüştür. (bkz: islam hoşgörü dinidir)
öyle fazla derin düşünüp işin bokunu çıkartmaya gerek yok. erkek-dişi, anahtar-kilit gibi.
prizlerde bile eşcinsellik yok yahu. herkes eşcinsel olsaydı vay halimize olurdu.
erkek ve dişinin beraber olması bir sistemin gereğidir arkadaş. bu kadar basit.
bazı insanlar eşcinsellerden köpekler gibi korkar, nedendir bilinmez.. ileri derecede homofobik davranışlar sergilerler. üstelik bunu bazen dine bağlayarak haklı gerekçelerinin olduğunu sanırlar minnaacık beyinleriyle. ama onların ne dinden ne ahlaktan ne de insanlıktan haberleri yoktur. iyisi mi laedri'yi dinleyelim:

"cahil ile sohbet etmek güçtür bilene
çünkü cahil ne gelirse söyler diline"
(bkz: eşcinsellik hastalıktır)
karşındakini nasıl görürsün?
kendim gibi!!

ne ahlaksızlığı lan?
sizin ahlak tanımınızı nerenizden anladınız da eşcinselliği ahlaksızlık olarak anladınız?

allah bilir böyle bir saçmalık abazalıktan eşcinsellere doğru kayan bir şakirttin reddedildikten sonraki fikridir!
devletin, ailenin, geleneklerin falan dayattığı ahlak anlayışı. akılcılardan ziyade nakilcilerin hoşuna giden bir anlayış.
kesinlikle doğru önerme. hastalıktırda.
her konuda olduğu gibi bunda da işin içine dini katıp abartı boyutlarına gidildiğini düşünmekteyim, sonuçta her eşcinsel 118 33 reklamında gördüğümüze benzemiyo, burdan yola çıkıp bu olayı ahlaksızlık, hayvanlık, yada ibnelik olarak nitelendirmek insanların dar zihniyetinden kaynaklı bence, bence diyorum çünkü bu yoruma bile açık olamıycak kadar 'höyt ulan ne diyosun sen' yapılı insanlar var.
aynı zamanda midesizlik ve pisliktir.
insanın fikri ne ise zikride odur. ahlak insan olabilmektir. cinsiyet tercihleri değil!
yatak olasından çıkmadığı sürece geçerli olmayan iddia.

yahu adam odasına ne isterse yapar... size giren çıkan ne?
(bkz: ahlaksız eşcinsel)
yatak odasi ile sinirli olmayan ozgurlukdur. nasil ki karsi cinsle sokakda , disarda elele tutusup yanak yanaga dolasabiliyorsan , escinsellerin de en az senin kadar buna hakki vardir.

bu baglamda ahlaksizlik kisiyi istemedigi seylere zorlamakdir. sinir budur. gerisi senin yobazligindir.

aklima son anda gelen edit: escinsellerin hakkini savunurken escinsel degilim deme mecburiyeti hissetmekde toplumun baskisini ve geri kalmisligini gosterir. gizli escinsellige ve homofobilige ise hic girmiyorum.
dört duvar arasında kimin ne yaptığıyla ilgili olduğu için kimseyi bağlamayan durumdur. hem bana göre bu toplumun yarısı gizli eşcinseldir.
e ben dinsizsem nolacak demiş biri, dinsiz olunca insanlıktanda emekli olunuyor zannediyor, son derece gayri insani bir durumu savunmuş desteklemiş aldığı veballeri umursamadan, zannediyorki eşcinseller toplanıp yakılsın diye düşünüyor din, hastalıktır ve tedavi edilmelidir bu çok açık, dine karşı tavrınız doğruları söylemekten ve düşünmekten alıkoyuyor sizi farkına varamıyorsunuz.
ibne trabzon olamazsın şampiyon tezahüratından da anlaşıldığı üzere toplum algısının hak verdiği tespit.
(bkz: lut kavmi)
güncel Önemli Başlıklar