bugün

homofobik toplumlarda insanların tipik önyargıları arasındadır.

kadınlara uygulanan şiddet veya ayrımclılıktan dem vurmak için kadın olmak gerekmediği gibi
fakirlikten açlıktan bahsetmek için fakir olmak gerekmediği gibi
hayvan haklarını savunmak için hayvan olmak gerekmediği gibi
ağaçların yok edilmesinden bahsetmek için ağaç olmak gerekmediği gibi

eşcinselliğin bir hastalık olmadığını vurgulamak için de eşcinsel olmak gerekmiyor. bu bir özgürlük meselesidir.

eşcinselliğin "anormal" olarak görülmediği bir toplum kadın erkek ayrımcılığının asgari düzeye indiği, insanların milli gelirden nisbeten daha adil pay aldığı, hayvanların bir canlı olarak hak ettiği saygıyı gördüğü, doğaya çevreye duyarlı bireylerin ufak hesaplar lüzumsuz taş yapılar için tabiatın katledilmesine izin vermediği, insanları enayi yerine koyan politikacıların protesto edildiği, istifa ettirildiği sanatın sanatçının siyasetçilerden daha çok itibar gördüğü bir toplumdur.
eğer sanı benim hakkımdaysa gönül rahatlığı ile yapılabilecek bir şey. Geyim ben bebişler. Sanmakla kalmayın, koyverin gitsin bebişler!
ancak birkaç saf dingilin içinde bulunacağı sanrıdır. diğerleri savunanın eşcinsel olmadığını -yada olmayabileceğini- tahmin ettiği halde sırf eşcinsellik normalleşmesin diye bile bile savunanı eşcinsel olarak itham eden köylü kurnazı dingillerdir.
(bkz: eşcinselleri savunmayı demokrasinin gereği sanmak)
"brad pitt, çok sorulan angelina ile ne zaman evleneceği sorusuna, evliliğinin eşcinsel evlilikler tüm ülkede yasal olunca gerçekleşeceğini söyleyen brad,' herkes evlenebildiğinde biz de evleneceğiz' diyerek bu kararına sadık olduğunu gösterdi."
kaynak: http://starlounge.tr.msn....x?cp-documentid=159178328
şimdi böyle bir ön yargıyı da önermeyi de brad pitt büyük bir başarıyla kırıyor. gwyneth paltrow (coldplay'in solisti chris martinle evli şuan) gibi dünyalar güzeli bir kadınla nişanlanmış. ardından ondan ayrılıp yine hollywood'un güzellerinden jennifer aniston ile dünya evine girmiş. daha sonra ondan ayrılıp bir dönemin seks ikonu haline gelmiş angelina jolie ile aşk yaşamaya başlamış. beraber dünyanın en ünlü çifti olmayı başarmışlardır. (juliette lewisden tutunda asistanı lara marsdenle yaşadığı aşk iddialarını falan bir kenara bırakıyorum) şimdi böyle bir adamın eşcinsel olma ihtimali rtenin, anarşist hippi takılıp komünist bir erkeğe aşık olmasıyla eşit derecede ihtimal dahilinde. zaten bu benim öylesine verdiğim bir örnek ve bu örneğin yanında gerek hollywood dünyasından, gerek edebiyat çevrelerinden, sanattan, siyasete bir çok alanda yüzlerce kişi tarafından söylenildiği gibi "eşcinsellik artık aşılması gereken bir tabudur." hal böyleyken "eşcinselleri savunanları eşcinsel sanmak" ön yargısı ya da önermesi artık adını siz koyun. çoktan aşılmış bir tabu olmalıydı. yapamadık olmamış...