bugün

(bkz: o değilde neslin devamı vardı ne oldu ona)
yok, internetten girip zahmet edip okuyup araştırıyoruz, bu sefer wikipedia'dan okuyup gelmiş diye yine çemkiriyorlar. isteseniz de istemeseniz de şimdiye kadar hiçbir bulgu homoseksüelliğin doğuştan olduğunu kanıtlayamadı. (heceyle ka nıt la ya "ma" dı) bu alanda en büyük çalışma LeVay tarafından yapılmıştır, bunu 100 yere girseniz yine okuyacaksınız. LeVay çalışmasının sonucunda belirtmiştir, bunun doğuştan geldiği çıkarımını yapamayız, zira seksüel tercihler beyinde genlerde modifikasyona sebep olabilmektedir diyor. yani siz genlere baksanız da bakmasanız da bu iş yine tercihlere kalıyor efendim.

bu arada korkaklığımız bize kalsın, biz istediğimiz kadar hayatla yüzleşeduralım da daha doğmadan ölen çocuk hayatla nasıl yüzleşecekti onun cevabını arayalım.
sadece bir bilim adamının çalışmalarını inceleyerek ahkam kesen zihniyettir.bilinir ki yapılan yüzlerce araştırma vardır.bilim bu durumu anormallik olarak görmez ve 1970 li yıllarda dünya sağlık örgütü tarafından da hastalık kategorisinden çıkarılmıştır.bu insanların hasta olabilmesi için kendi yaşam şartlarını az da olsa kısıtlayacak fizyolojik ve ruhsal durumların olması şarttır.bu hastalığın tanımıdr.zaten hasta değilse anormal de değildir çünkü hastalık bir anormallik belirtisidir.bu zihniyet aynı durumun kendi başına gelmiş olabileceğini düşünmez zira allah insanları farklı farklı yaratmışsa o da bir eşcinsel olabilirdi.fakat bu zihniyetin de torunları çocukları olacaktır ki eğer olursa ellerinden tutup doğruca doktor doktor gezebilirler.

bu minicik çocuklara cinselliği seçme hakkı verilmiştir çünkü.onlar herşeyin farkındadır bilerek seçmişlerdir bu durumu.18 ine geldiğinde de artık normalde herkez gibi yiyip içen aynı espirilere gülebilen,topluma iyi hizmetler verebilen ve bütün insanların da kendine ait olduğu gibi sapıkça düşünceleri( ve yatak odası hayatı ) sadece kendini ilgilendiricekken,o doktor doktor dolaşır.bilimum kan hormon testleri,ilaç tedavileri,bunların yanısıra ardı ardına gidilen psikologlar normal olan davranışları giderek çürütür.kendisinde en başta cinselliği dışında bir farklılık görmeyen genç birey çöküşe geçer,depresyona girer ve intaharın eşiğine sürüklenir.bir insanı,bir genci,sırf yatak odası yüzünden kaybedebilisiniz.hayatları yargılarla çürütmek kolaydır.insanı öldürmek de çok basittir.

ama doğuştan da değildi bu durum,minicik çocuk kendi isteyerek seçmişti diye de teselli bulur bu zihniyet.
antik cagdan orta caga kadar normal gorunen bir olayin asagilanmasidir.

ayrica beyinleri tekduze calisan suru psikolojisiyle hareket eden insanlarin farkli olanlarini kendisine cekme calismasidir.
kendini iyi hissetmek için bir şeyleri aşşağılaması gereken zihniyet.
son derece geri kalmış, escinselliğin ne olduğunu bile bilmeyen bir zihniyettir, acınması gereken bir zihniyettir.
- şimdi ben sana ibnesin diye ibne muamelesi yaparsam ibnelik yapmış olurum değil mi?
aralarında "bunlara s.kilmiş diyebiliriz, yalan da olmaz, ehe ehe!" diyebilecek mantıktaki insanları da barındıran zihniyetmiş, bunu da gördük.

yalnız şunu da hatırlatmak gerekir ki, bunu diyen insanlara "o zaman senin validene de s.kilmiş diyebiliriz, sen dünyada olduğuna göre yalan da olmaz... " şeklinde bir cevap gelebilir, cinayet felan çıkabilir, aman diyim...
kendini tanımadıgı insanların bile ahlak bekçiliğine adamış
kendi ahlak erdem seviyesi tavan yaptığı için sıkıntıdan sağa sola ahlak satmaya çalışan insandır.
homofobik olması kuvvetle muhtemeldir.
en kısa yoldan şöyle denilip tartışma kesilebilir:asıl aşağılanması gereken zihniyettir.
nerde kendinden farklı görünen, düşünen veya yaşayan bir topluluk görse ona anında kulp takan ve saldıran ama aslında bunu kendi aşağılık kompleksinin bir sonucu olarak yapan acınası zihniyettir. sanane???
hormon, psikoloji, genetik gibi terimlerin ne anlama geldiğini bilmeyen cehalet ürünü.
aşağılayan ama eşcinsel peşinde gezen zihniyet.. sonra da vayyy be ben ne erkeğim diyen ... usta sen de eşcinsel oluyorsun bu durumda... naberrrrr
Bu zihniyet aynı zamanda turk olmayan herkesi asaglar. Ateistlere kominis der, saçı uzun olanlara ibne der, gülenlere avrat der müzik dinleyenlere satanis der.vs vs.
erkekler erkeklere , kadınlar kadınlara , ee babacım kimle ürüyeceğiz biz ? insanların soyu tükenir valhalla.

edit : o zihniyeti savunmuyorum ben sadece geleceğimi düşünüyorum.
nazik olamayacağım, komik ve boş bir zihniyettir. her şeyden önce eş cinselliğin ne olduğunu bilmeyen insanların, aydın, fatih ürek, vs. gibi insanları ölçüt alarak eş cinsellerin hepsinin kırıtan, makyaj yapan, vs. olduğunu zannedenlerin, bunun bir tercih olduğunu sananların ciddi anlamda oturup kitap okumaları, kendilerini geliştirmeleri, insan arasına karışıp insan olmayı öğrenmeleri gerekiyor. insafsızlıktır bu. siz bir heteroseksüel olarak ne kadar özgürseniz onlar da o kadar özgürdür. bunun önüne engeller koyup o insanları seçmedikleri bir hayattan dolayı aşağılamak yalnızca sizin acizliğinizdir, sizin şeytanınıza yenilmişliğinizdir. yok erkek erkeğe, kadın kadına üreme olmazmış! sanki biz bütün dünya eş cinsel olmalı mı diyoruz? mümkün mü? değil. kimse "hadi ben eş cinsel olayım bari" demiyor ki. böyle bir toplumda kim eş cinselliği seçer? bu doğuştan var olan bir his, dürtü, kimlik, ne derseniz deyin... kimse bir erkeğe yada kadına aşık olmayı tercih edemez. nasıl ki bir kadından hoşlanan erkek bir erkekten hoşlanmıyorsa, erkekler ilgisini çekmiyorsa, eş cinsellerin de kadınlar ilgisini çekmiyor. ne yapabilirler? doktora mı gitsinler, psikoloğa mı görünsünler? maalesef komik olur, çünkü bu bir hastalık değildir. bilim insanları yıllar önce eş cinselliğin insanlarda ve hayvanlarda görülen normal bir kimlik olduğunu söylemiştir, kimse bunu değiştiremez. şimdiden eksileyecek olan düşünme ve anlama kıtlığı olanlara söyleyim; umrumda değilsiniz, çünkü hepinizden daha fazla bilgiliyim bu konuda ve o eksiler sadece türkiyemin cahilliği konusunda bana daha net bir sonuç verecek, o kadar.
bugün* hürriyet.com.tr'de şahit olunan zihniyettir. tamam insanları eşcinsel diye aşağılayan haberlere alışkınız ama ölen bir insanın arkasından, hem de testis geçe geçe yapılan şebekliği bana haber yaptık diye yutturamazsınız.

haber özetle şöyle;

--spoiler--
Trafik kazasında ölen Avusturyalı aşırı sağcı lider Jörg Haider'in, partideki yardımcısı Stefan Petzner ile ilişkisi olduğu iddia ediliyor. Buna göre kaza günü Haider ile Petzner kavga etmişti. Haider de bir gay bara gidip bir başka adamla bir şişe votkayı devirip kendi kullandığı aracıyla yola çıkmıştı. 142 km hızla giderken aracıyla takla atan Haider'in kanında 1.8 promil alkol tespit edildi.
--spoiler--

adamın ismi haider ya, bizim yayıncılık sorumululuğu ve basın ahlakı tavan yapmış gazeteci(?!)lerimiz bakın başlığı nasıl atmışlar;

"gayder'miş"

lan ne yaratıcı zeka, ne kadar komik... hani haider, hayder diye okunuyor ya ordan gayder yapmışlar vay vay vay... zeka ürününe bak. aha sevgilisi de ağlıyormuş lan. vay top vay. aktif miymiş, pasif miymiş? bak eksik haber yapmışlar.

hepiniz topsunuz olm. *
gece gündüz hepimizi allah yarattı, yaratılanı severim yaratandan ötürü, üstünlük takva iledir vs.. diye edebiyat kasan ama iş eşcinselliğe gelince mangalda kül bırakmayan çağdışı zihniyettir.

öncelikle eşcinsel değilim, savunmuyorum da. ama onları da allah öyle yaratmış. bu herkesin başına gelebilecek bir şey. kimi insanlar maçonun önde gideni oluyor, kimisi çok fazla kadınsı. Ana karnında gerçekleşen hormonsal olaylar için insanlara suç biçmek saçmalık. görüyorum sağda solda karınca görse korkacak olan eşcinselleri dövüp videoya alıyorlar. ayıp ayıp insanlık bu değil.
kendi halindeki eşcinseller ile derdi olmayan sadece fuhuş yapan eşcinselleri eleştiren insandır.

hangi insan, aslan gibi oğlunun götünü siktirmesini ister başka erkeklere ? adamı günaha sokmayın şimdi. ben ingiltere'de yaşıyorum burada bile ailelerin en korktukları dalga erkek çocuklarının eşcinsel olması. sonrasında da uyuşturucu ve alkolizm geliyor. tüm dünyanın ortak derdi bu. anormal ve çirkin bir hadise çünkü.
Eşcinsellik dinden öte toplumun ahlakını bozan bir terbiyesizliktir.
Aşağılamayı bırak idam ..
Neyse sustum.
bastırılmış duygulara yani gizli homoseksüelliğe sahip zihniyet.
aşağılımakla doğru yapan zihniyettir. aşağılasa orada duramazdın emin ol.
görsel
insanlıktan nasiplenmemiş insan müsveddesidirler.

kimseyi farklı seviyor diye aşağılayamazsınız.
herkesin cinsel,dinsel,görüşsel tercihlerine saygılımdır fakat cinsel kısmındakilerle pek yakınlık kurmam
malesef bu konuda kıramadığım bir önyargım var.