bugün

(bkz: Yesiller)
(bkz: Odp)
san francisco'da yaşayan binlerce eşcinseli düşünürsek, hepsinin evlerine gökkuşağı bayragını rahatça asabildiklerini, bu şekilde hedef olmadıklarını hatta kendilerine ait castro adında bir mahalleleri bile olduklarını hesaba katarsak san francisco halkının ve kültürünün ne kadar bu zihniyete kucak açtığını anlarız. bazılarımız bunu şımarıklık olarak algılar, bazısı ise aramızdaki fark olarak.
tanım:eşcinsellerin de insan olduğunu bilen zihniyetlerdir. çünkü onların da bir ana baba evladı olduğunu bilen insanlardır... öyle ya, kayanın deliğinden çıkmadıklarına göre... ve daha da önemlisi; ilerde kendi çocuklarının da eşcinsel olmayacağının garantisi olmadığını bilen insanlardır.
böyle insanları asşağılamayan insanlar o insanlara sapık diyen insanları aşşağılayabilir.

(bkz: aşşağılamak)
(bkz: aşşağı)
(bkz: yukkarı)

eşcinsellerin eşcinselliği tercih etmediğini bilmektir.
aramızda kaçımız cinsel kimliğimizi tercihlerimiz sonucu oluşturduk...
nobody.
(bkz: bu başlığı açanı aşağılamayan zihniyet)

tercih de ne demek. böyle saçma bir düşünce olabilir mi? yani adam evde oturuken ulan ben eşcinsel olsam bana daha çok yakışır, elit dururum, hem bütün eşcinseller paralı ve ünlü belki bende olurum. diyip tercih mi yapıyor sanılıyor anlayamadım.

en fazla bunun bir hastalık olduğunu ve tedavi gerektirdiği düşünülebilinir. tabi ki toplum için aşırı ve hoş olmayan bir durumdur ve sınırların bilinemsi gerekir. ama insanları aşağılamak yanlış bir durumdur. zaten fazlasıyla dışlanıyorlarken.
(bkz: üç aşağı beş yukarı)
şimdi efendim, eşcinselliğin oluşmasıne etken birkaç durum var. kimisi psikolojikken bu durumların, kimisi hakikaten doğuştan ve hormonal. psikolojik sebeplerin en çok rastlanılanı da * tecavüz yahut taciz sonrası travma. elbette başka psikolojik sebepler de var. yani, bu durumda ya fizyolojik ya psikolojik bir hastalık olarak ortaya çıkıyor eşcinsellik. şimdi hangisini aşağılamamız gerekiyor? [ dur biraz modern görüneyim de karizmam artsın. oh oh. kimse sapık olduğumu anlamasa bari. * ] tecavüze uğrayanı mı, hormonsal bozukluğu olanı mı, başka bir biçimde eşcinsel olanı mı, yoksa tedavi olup heteroseksüel olmak istemeyeni mi? yani adam psikolojik bir hastalık olarak başlayan eşcinselliğini gündelik hayatına uygulamış ve değişmek istemiyorsa, bundan bize ne? kaldı ki bütün rahatsızları tedavi edeceksek önce böyle başlıkları açabilenleri tedavi etmemiz, tedaviye yönlendirmemiz gerekiyor ısrarla. farklı olanla birlikte yaşamaya tahammülü olmayan insanlar bir toplumun en büyük hastalığı, en çürümüş kısmıdır çünkü.

ha bir de, homofobi gibi, gizli gaylik gibi şeyler var ama onlara hiç girmeyelim şimdi. di mi?
(bkz: seni gidi homofobik)
giren çıkan ona, ve bundan bana ne zihniyetidir. aşağılamaması pek umursamadığındandır.
(bkz: es cinsel oldugu icin evden atilmak)
(bkz: beratulanberat)
(bkz: salvatore di stefano)

veeee üçüncü de aralarına katıldı.

(bkz: superbado)

homofobik olan şahsiyetler büyük oranda içinde gizli eşcinsellik taşıyordur. çevremdeki hiç bir eşcinseli hakir görmedim çünkü buna gerek yoktur ancak eşcinselleri aşağıladıklarını söyleyen ve de asıl bunu yapmamanın anormal olduğunu düşünenler içlerinde bişey gizliyodur artık bilemicem....
sen kimsin ki aşağılama hakkını kendinde görüyorsun diye söze girip binlerce kelime sarfedip sonra anlayacak bir beyin olmadığını düşünerek yazmaktan vazgeçilen başlık olsa gerek.
(bkz: gereksiz başlık açmak)
eşcinselleri aşağılayan zihniyetten çok daha insandır. hatta bi insanı sırf eşcinsel diye yargılama hakkını kendinde bulan malın önde gideni sıfatsız kişiliğin yanında, insan üstü bir varlık gibi kalıyordur.
(bkz: gerizekalı başlık açıyorum ilgi çekiyorum)
(bkz: anlamsizlikta sinir tanimayan basliklar)
eşcinsel de olsa sapıkça da olsa onlar insan.
Birilerini aşağılamak "insan"liga sigmaz, bizi yüceltmez !!! *
(bkz: oğlunuzu ibne olmaktan nasıl kurtarırsınız)
pek ala zihniyettir.. nitekim eşcinselleri aşağılayan tipler tek bir pencereden bakarlar dünyaya..ama yeri gelince de insan haklarından bahsederler.. insan derken sadece kendilerinden bahsedildiğini sanarlar herhalde.. saygı duymak gerekir herkese, her tercihe..bir dönüp kendimize bakmak gerekir..
teneşirlere gelesi zihniyettir efendim. Sen nasıl farklı olanı aşağılamazsın terbiyesiz duyarsız hayvan evladı! diyerek saldırmak gerekir bu zihniyetin sahiplerine.

Aşağılamalıyız... Çünkü bizim ahlak anlaşıyımıza göre farklı olan sapıktır!

Bizim gibi düşünmeyen yerin dibine sokulmalıdır.

Eşcinsel mi? Kürt mü? yabancı mı? Komünist mi? hümanist mi? Vejeteryan mı? hristiyan mı? Aşağılamamız lazım!

çünkü biz kendimizden emin olmaktan o kadar uzağız ki, ancak diğerlerini aşağılayarak özgüvenimizi yerine getirebiliyoruz.

Onun ölmesi lazım!

çünkü bizim gibi değil!

Onun ölmesi lazım.

çünkü biz onun ölmesini, en azından aşağılanmasını isteyen çoğunluğuz!

(bkz: gerizekalı başlık üreteci)
insanlara ve insanların tercihlerine değer veren ayrıca kimseye karışmaması gerektiğini bilen zihniyettir ayrıca tıpkı eşcinselleri aşağılamadığı gibi aşağılayabilecek konumda olmasına rağmen bu başlığı açan kişiyi de aşağılamamakta olan zihniyettir. ayrıca (bkz: başlık açmak bir tercihtir)
(bkz: homofobi safsatasi)
asağılamak zorunda olmayan zihniyettir. homofobik olan insanlar, homofobik olmayan insanlardan daha fazla escinselleri düsünüyordur. ki baslık acmaya gerek duysun. ama fazla düsünülen seye karsı bir asina olmaması icin, bunları düsünmemek, herkesi kendisine benzetmeye calısmamak gerekir. istense de istenmese de, yer yüzünde milyonlarca ipne vardır.. sahsen uzak olmak da, hetoroseksüel bir insan açısından yeterli olacaktır. bu arada orda burda görülen ipnelere laf atmamak gerekir, yanlarında ağır abilerimizn tasıdığı emanetlerin elli katı fazla emanet olabilir, aman deyim..
doğru zihniyettir. çünkü o kişinin hormonlarından kaynaklanan bir seçim değildir eşcinsellike. sadece anne babanın çocukluk döneminde kişinin psikolojisine uygun davranmamasının sonucudur eşcnsellik. ha kınanması gereken bir kişi varsa. çocuk psikolojisinden anlamayan ana babadır.
insanları aşağılamamayı bir eksiklik olarak gören kişinin zihniyetine sahipseniz sizde eşsiz bir cinssinizdir.
insanların duygu, düşünce,fikir, inanç ve yaşayış biçimine saygılı olan insandır.
bu yüzyılın gereğini yerine getiren gerçek bir hümanisttir.
güncel Önemli Başlıklar