bugün

Laflara gel. Komikss.

Çocuk yapan heteroların çocuklara bakamaması, eğitimsiz yetiştirmesi ve sadece para kazandırması için yapması ne kadar ironik. Hetero; işleri sadece üremek olan insan topluluğu. Pehh.
Turkiyede böyle birşey varmı hic bilmiyorum. Zannetmiyorum. Evlenemediklerine göre, evlat da edinemezler. Ben kendi gözlemime göre uygun olmaz diye düşünüyorum. Çünkü çocuklar görerek, taklit ederek , örnek alarak büyüyor. Kendi ailesi ve diğer aileler derken bir karmasa yasar.
eğer toplumdan dışlandıkları için içlerinde olan aşağılık kompleksini aşıp, çocuklarının heteroseksüel olabileceğini kabullenirlerse sıkıntı olmaz.

ama birçok ülkede çocuklarının cinsel tercihine karışan eşcinsel aileler var maalesef. yıllarca onları dışlayanlar hetero olduğu için çocuklarının hetero olmasını kabullenemiyorlar
yurtdışında eğitim vermiş hocalarıma bu konuyu sormuştum zamanında. bana söyledikleri çocuk üzerinde herhangi bir sorun gözlenmediği yönündeydi. ayrıca eşcinsel ailede büyüyen çocuklarda da eşcinsellik görülür gibi bir iddiayı ortaya atabilmek için elimizde sağlam kanıt yok.

Türkiye'de sorun olur mu? çocuk için kesinlikle sorun olacağını düşünüyorum. ama sorunu yaratan etmenin çevresel olacağı kanaatindeyim. çevresel derken aile değil, ailenin dışındaki çevreyi işaret ediyorum.

söz konusu bu çevrenin o çocuğun ağzına sıçacağına adım gibi eminim.

şu lgbt'nin mantığı "kimse kimsenin bacak arasına karışmasın" değil miydi? galiba öyleydi. ama şimdiki durum "istediğim gibi sikişirim" gibi bir şey oldu. çarpıtıldı, boku çıkarıldı. insanlar da sinirleniyor haliyle. sinirliler çünkü korkuyorlar. yanlış geliyor. kendi doğrularımızı başkalarına dayatmak yerine, herkes sınırı aşmadan kendi doğrusunu yaşasın diyemiyoruz.
insanlık suçudur.
Gözlerim kanadı kelime haznemden buradaki cümleleri çıkardım.

Ve bir soru SiZE NE?

Lgbt bireyleri o kadar özgüven o kadar güçlü oldukları için siz yerine onlar istediklerini yapmaya devam ettikçe kudurun.
normalde kadınların anne olabildiklerini anlayan çocuğun " bu işte bir ibnelik var" demesi ne kadar acı bir tecrübe.
Beyni olmadan Fikri olanlar da bugün.
bir çocuğun sokakta yaşaması inanın eşcinsel çiftin çatısı altında yaşamasından daha az tehlikeler barındırmaktadır.

edit: bu tehlikeler cinsel istismar olarak algılanmasın hemen. ben daha çok psikolojik etkilerinden bahsediyorum. saygılar sunarım.
çocuk kime baba diyecek? sorusu akla gelir.
efendim toplum değişmeden böyle ekşınlar yapanlar zararlı çıkarlar, çocuğun psikolojisini düşünün, hadi onu geçtim sizi evlat alacak aynı cinsiyete mensup evlilik yapmış aileyi düşünün. düşündünüz mü? tamam bırakın.

dünyada pek rastlanmayan durumdur. din olgusunu geçtim, pekçok yerde garip karşılanacak durumdur. fıtrata ters bulunacaktır.
asıl bunların anne babalarına evlat edinme (yapma, doğurma, fırlatma) yasağı gelmeliydi.
çocuğun psikolojisini düşünen yok ne güzel. türkiyede zaten yasak evet dünyanın bir çok ülkesinde de yasak. ama bu benigilgilendirmiyor beni ilgilendiren konu
yasak olmadığı takdirde evlat edinilecek çocuğun psikolojisi ve pedagojik olarak bu durumun nelere sebep olacağıdır. zaten toplumda normal ailelerde bile sağlıklı çocuk yetiştiren yok, gelecek nesillerin iyiden iyiye bozulmasının bir anlamı da yok.
zaten de facto yasaktır. olmasa da olmalıdır. başkasının özgürlüğü ya da kaprisleri için, bir çocuğun yaşamını etkileyemezsiniz. devletin aslî görevi toplumun huzurlu ve sağlıklı gelişmesidir. kimse kusura bakmasın, eşcinsel biri ya da bir çiftin yetiştireceği çocuktan bir yol olmaz.
'önce çocuk evlat edinsinler de sonra yasaklarız' dedirtmiş önerme.
Escinseller ülkemizde evlenememektedir zaten. Dolayisiyla evlatta edinmeleri imkansizdir. Ancak diger ulkelerde var bu durum diye biliyorum.
Ülke genelinde bu kadar bağnazlık varken, eşcinselleri anlamaları beklenemez, hepimizin eşcinsel arkadaşları olmuştur. Onlar ne kadar saklamaya çalışsalarda hissederiz. Bu ülkede doğmamış olup, başkabir ülkede bir eşcinsel ailece yetiştirilseydik sanırım ailemizi inkar edemezdik. Bu sadece bulunduğun ortamda neyin doğal karşılandığı ile alakalı bir olgu olsa gerek.
eşcinsel çiftlerin ilişkilerinden aldığı doyum ve ilişki kalitesinin heteroseksüel çiftlerinkinden daha fazla olduğu çeşitli araştırmalarca da saptanmaktayken ancak "ayy slk demesene öyle * 9:)" şeklinde cevap verilebilecek ifade.
panik yapmaya gerek yoktur.

eşcinsel sapık insanların zaten evlat edinme gibi bir hakkı yoktur.
Çocuğun ruh sağlığı için desteklediğim görüştür.

Onun dışında herkesin hayatına kimse karışamaz.
eşcinsellik karşıtı veya homofobik değilim fakat türk toplumu için asla olmaması gereken durum.
adamdan anne olmayacağı kadar ters bir durumdur. çocuk anne adına ne diyeceğini şaşırır..

Çocuk psikolojisinin sağlığı için gereklidir.
baba anne kavramı yücedir eş cinsellik tabiki tercih meselesi ama çocuk üzerinde denenilmemeli.
17. yüzyılda yahudilerin hırvatistan'da yerleşme hakkı yoktu.
romanların üzerine hep atıp tutulan göçebe yaşantılarının nedeni çok uzun zaman mülkiyet edinme hakkından yoksun bırakılmalarıdır.
kölelik yani kitabi tanımıyla bir insanın başka bir insanın malı kabul edilerek tüm vatandaşlık haklarından mahrum bırakılması 1807 yılında resmi olarak yasaklandı.
1870 yılına kadar bir zenci erkeğin oy kullanma hakkı bulunmuyordu.
1968 yılına kadar, yerlisi oldukları topraklarda farklı tarihlerde soykırıma uğrayan, zorunlu göçe ve rezervlere mahkum edilen kızılderililerin kendilerini özgürce ifade etme hakkı yoktu.
dünyanın bilinen ilk eşcinsel bireyinin yaşam dönemi milattan öncesine tarihleniyor, -antik roma dönemi hariç- ilk kez 2001 yılında hollanda'da bir eşcinsel beraberlik hak kabul edilip nikaha izin verildi.

dünya tarihine bakarsak pek çok kısıtlama, ayrım, aşağılama, sınıflandırma ile karşılaşırız.
benim gerçekleri erken fark etmemi isteyen bir ailem vardı, elime çok ufak yaşta uncle tom's cabin kitabını pimi çekilmiş bir bomba gibi bıraktıklarında ilk kez insanların kendi uydurdukları nedenlerle bile karşılarındaki insanlara acı verebileceğini anladım.
emin olun bir çocuğun psikolojisinin dibe vurduğu anlardan biridir bu, tarif edemeyeceğim kadar çok üzülmüştüm.
yıllardır kimi zaman kendi değer yargıları, normları ve kibirleri nedeniyle, kimi zaman ise sadece çıkarları ve bencillikleri yüzünden kendisi gibi olmayanlara zarar verip dışlayan insanların hikayelerini okuyorum.

hep benzer hikayeler, uyduranların 'şiddetle' mantıklı olduğunu savunduğu saçma sapan nedenler, bitmek bilmeyen nefret devam ediyor. yetmiyor, henüz kazanılmamış bir hak üzerine, doğruluğu kimse tarafından ispatlanamayacağı halde, bir başkasının geleceği hakkında fikirler öne sürülüyor. bilinmeyen bir hayata karşı duruluyor, ahkam kesiliyor.

bana göre bir çocuğun mutlu ve huzurlu büyümesi için hayatında kendisine değer veren, sevgi dolu, sorumluluk almak isteyen ve ön yargısız bir ya da birkaç insan olması gerekir. bu koşulları sağlayan bir bekar erkek, iki erkek, bir dul kadın, iki kadın çocuğun psikolojisini.

hayatlarını hiç etkilemeyecek insanların, kurmak istedikleri hayata, aslında mutluluğunu gerçekte hiç umursamayacakları bir başkasını öne sürerek karşı çıkan, kendi gibi olmayanlara hak tanımaktan korkan ve dolayısıyla haksızlığı savunan bireyler bozar sadece.
15 yaşında öksüz yetim bir velet olsa, 20li yaşlarda taş gibi lezbiyen bir çift tarafından evlat edinilmek istense bunları yazmayacak, "anne istiyom gel beni al"* diye arkalarından bağıracak dinci yobaz velet sıçmığı.
Ruhu kirli sapkın kişiliklerin evlat edinme hakları ellerinden alınmalı isteğidir.

Sapkın ruhlu insanlara çocuk emanet edilmemeli ve her önüne gelen yuva kurmamalidır.

Çocuk büyüyünce annemde adam babam da adam diyebilecek mi! Bakalım çocuk sizi isteyecek mi!

Böyle böyle sonrada çocuklar neden cinnet geçiriyor neden insanlar sapkın oluyor tayt giyen kızı bırak dar paça giyen erkekten tahrik oluyorlar.

Ya neyse ben bir şey demiyorum..

Bu arada arkamdan abazan diyormuşsunuz ayıp ediyorsunuz..
güncel Önemli Başlıklar