bugün

evet arkadaşlar; koyu bir ak parti sempatizanı olmak demek aydın ve mantıklı görüşler sunabilmek demektir.

arkadaşlarım, hayatımda bazı insanlar tanıdım. evlendikten sonra kocası ya da kaynanası istedi diye başını kapatan insanlar bunlar.

şimdi baş örtüsü kuranın emridir ya da değildir bunu tartışacak değilim, fakat farz edelim ki kuranın emri. yıllarca balı açık gez ve evlendikten sonra kaynana ricası ya da eş isteği ile kapat.

soruyorum allah rızası ile mi kapanıyorsun yoksa eş ricası ile mi. içinde buna karşı inanç yoksa niye kapanırsın yahut allahın emri ile değilde senin isteğin ile kapanan eşinin bu durumundan nasıl feyz alabilirsin? samimi olmadığını görmüyor musun?

ya da madem kapalı eş istiyorsun siktir git kapalı eş ile evlen!!!

bu ne samimiyetsizliktir yahu!!!

inanç böyle olmamlı, böyle şekillenmemeli!!!
vesileyle hidayete erenlerden olursa ne mutlu o kadına, ama kapanmak için kapanıyorsa amel yönünden kendisine bir getirisi olmayacaktır.
-Şu vestiyerin üzerine koy , dantelleri aşağı baksın...
mantığına mıçtığım!
gayet yaygın olan örtünme biçimi. gerçi en yaygın olanı vakko gibi kalite basan kumaşlar ve makyaj ile örtünme olsada sadece eşinin anne babasının evine gidince örtünenlerde yok değil hani.
görülen vakalardır olabilir, evlenmeden önce örtünmemesi inanmadığını göstermez gaflette de olabilir bir çoğumuzun olduğu gibi. kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz arkadaş, ben rica ederim böyle olmasını istiyorum diye, eşim de hay hay der kırmaz, bir bakmışsın yaşam tarzı olmuş türban, zevkle örtünür olmuş. kim bilir? sonuçta o imansız değildi, ben de onu hidayete erdirmiş değilim, bir günahından alıkoydum, ne de güzel yaptım, ilerideki zamanlarda başka konularda yine değişiklikler yapmaya devam edeceğim, olamaz mı yani?

böyle dar bir düşünce yapısı olamaz ya, aklım almıyor. 5 vakit namazını kılmayıp cumaya giden kafir midir? kurban kesen ama oruç tutmayan münafık mıdır? günlük hayatında saçı açık olup namaz kılan tanıdığım var günde 5 kere etek giyip başını kapatıyor, sonra yine açık yine kot pantolon, misyoner mi şimdi bu? ameller niyetlere göredir sorgulamak yazar kısmına düşmez. hem kocası istedi diye örtünen hatalı bir iş yapmamıştır,çünkü diyor ki hadis-i şerif "kadın ümmetimin allah tan başkasına secde etmesi gerekseydi bu kocası olurdu."