bugün

halkı cahil bırakıp iradesinden hayır beklemek.

oy oranlarıdır.
beklediğimiz şeydir.
kemalist ulusalci laik ( cok garip kişilikler) ayak takımınin halusulasyonu.
bu sebeple eğitim seviyesinin altı oyulmakta ve içi boşaltılmaktadır.
bu başlığa sadece yav he he diyorum.
Kendi bakanı tarafından doğrulanmış ancak moronların "kime göre cahil, ben mesela cahil değilim ehe" diyerek kendine yediremediği gerçek.
(bkz: neymiş 3 dil biliyormuş)

şimdi bu adamlarda eğitimli kesime karşı bildiğin bir nefret var. en basiti aç facebook'a bak. eğitim kısmına " hayat üniversitesi" yazar bu kişiler. sorsan imkan bulamamıştır falan okumaya. ( biz holding patronu çocuğuyuz ya amk ) daha sonra da beğendikleri siyasi liderleri incele.

ee karşında böyle bir kitle varsa ne yapacaksın?
2003'ten beri artan akp oyları düşünüldüğünde eğitim olarak geriye gidiyoruz demektir.
onyillardir ülkenin içine etmiş, ittihat terakki kafasi yasayan, kendinden olmayan halki cahil koyun aptal ilan eden,kendisinin oyuyla çobanin oyunun ayni olmadiğini ilan etmiş sağda solda tank yürüten en olmadi başbakan asan bi gurubun safsatasidir.dikkate almayiniz.aldirmayiniz
Sebebi eğitim sistemimizin emperyalizm üzerine kurulu, insanı formatlamaya yönelik bir yapı olmasıdır. Etek diye on-yirmi santimlik kumaş parçası kullanan modern üniversiteli ayçaya nazaran başı kapalı diye üniversite okuyamamış fistan giyen köylü kızı Düriye akpye verir oyunu. Tamam, kılık kıyafet devrimine muhalif oluyor diye asılmanızı istediğinizi biliyorum batıcılar. Ama fistan kelimesi bile bize yunancadan geliyor. Şimdi de kamusal alana fistansız çıkmayı yasaklarsınız siz. Çok da umrumuzdaydı ayçanın nereye oy verdiği zaten.
1923'de okuma yazma oranı %3 chp oy oranı %95.
2014 okuma yazma oranı %97 chp oy oranı %30.
sosyal bilimci arkadaşlara tez konusu olabilir.
(bkz: yiyorsa tabi)
Olması gereken durum, sonuçta eğitim şart.
Olağan durumdur. Şaşırmamak gerekir.
kendileri tarafindan kabul edilen gercektir. kurmaylardan biri (adini hatirlamiyorum) boyle bir demec vermisti.
zamanında burhan kuzu'nun da kabul ettiği gerçektir.

nerede cehalet, nerede sahtekarlık orada akp...
chp projelerine yaklaşımlarından anlayabileceğiniz durum.
yandaşların chp'nin (bkz: chp nin en önemli projesi) projesinden hoşlanmamasının sebeplerinden biridir.

bunlar böyledir... cahildirler, cehaletlerini yüceltenlere aldanırlar, okumuş insanın düşmanıdırlar...
Moleküler biyolojide yale'de doktora vermiş yazar tesbiti.
çakma makam ve diplomalarla kendini yüceltenlerin zoruna giden durum.
türkiye'yi tek başına sırtlayan ve üretimde söz sahibi olan, gelişmiş il ve ilçelerin seçim sonuçlarına bakılarak da görülebilecek gerçektir.
eğitim seviyesi olarak bakarsak en üst seviye ile alt seviye çoğunlukla akp lidir. türkiyede yüksek tahsilli insanların en çok bulunduğu şehir ankaradır. orada da akp iktidar.
ha bu bok kafanızla ha bu bok kafaları başımıza musallat ettiniz.
chp'lilerin kendini rahatlatma şeklidir.

kemalist ideoloji üzerine eğitim verilen kurumlardan cehape'li çıkması elbette şaşırtıcı değildir.

şu resmi ideoloji bir gün tamamen tarih olsun, o zaman görün siz.
muhtemelen insanların hayattan beklentileriyle ilgili olan düşüş.
iyi eğitim almış bir insan, ekonomik düzenini oturtmuş ve diğer alanlardan doyum arar. mesela kültürel doyum. gezmek ister, dolaşmak ister. özgürlük ister.
düşük eğitimli insanlar ise paraya tapar. sürekli elinde para olsun ister. çünkü geçmişte de ailesinden bu konuda rahatlığı görmemiştir. onlar için kültürel doyumun bir anlamı da yoktur. aynı zamanda dine yönelir. bu yüzden kırsal kesmin çok büyük bir kısmı, ne olursa olsun dinci partilere oy verir. saadet gibi, akp gibi, hatta bazen mhp gibi. eğitimli kesim ise özgürlükçü partilerden yana oy kullanmayı seçer.
güncel Önemli Başlıklar