1. 1.
    Savcılara, hakimlere, hatta haberinin olmaması imkansız olan cumhurbaşkanına sormak istediğim soru.

Ülkede çoluk çocuğa hitap piyasası gittikçe genişlemekte. Enes Batur tarzı çoluk çocuğa hitap eden YouTube kanalları, çukur tarzı çoluk çocuğa hitap eden mafya dizileri, vesaire. Bu piyasada cidden iyi para dönüyor.

Buraya kadar eyvallah, en azından doğrudan kötüye yönlendirme yok. Gelelim müzik piyasasına. trap tarzı dinleyici kitlesinin çoğunu 12-18 yaş arası çocukların oluşturduğu; uyuşturucu ve serseriliği bir arada barındıran bir müzik türü. Geçenlerde arkadaşımın işlettiği bir kafeye dostumu ziyarete gittim, kızlı erkekli liseli ergen grubu arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için odayı tutmuşlar. içeriden Ezhel denilen denyonun otlu esrarlı şarkısını hep bir ağızdan söylüyorlardı. Sözlükte veya reelde her zaman duyar kasanları samimiyetsiz bulup iğnelemekten çekinmeyen ben o an acayip rahatsız oldum. Hani "müzik dinleyerek uyuşturucu bağımlısı mı olunur" diyenler var ya, hangileri bu siktiri boktan şarkıları dinleyen çocuklar için uyuşturucunun meşru hale gelmediğini söyleyebilir? Yeni nesil türk gençlerinin zaten tablet, telefon ve bilgisayar üçgeninde yaşayıp mallaşmaları konusunda herkes endişeli idi, şimdi de uyuşturuculu şarkılar çıktı başımıza.

Hükümet niçin müdahale etmiyor peki, hedefleri 25 yaşına bastığı halde iki eliyle bi siki doğrultamayan, sabah online oyun oynayıp akşamında ot tüttüren asalak bir nesil yetiştirmek mi?
    3 ... albay nuriyev