bugün

özellikle sabah ezanı gecenin o sessizliğinde tam anlamıyla huzur demek.
Ezanın beş vakit huşu ile okunduğu coğrafyalara bir göz gezdirirseniz, boş bir iddia olduğunu görürsünüz. Ezan eşliğinde adam kesenler ezan huzur veriyor diyor, sizin yalanlarınızı seveyim sahtekar din bezirganları.
kafirlerin inkar ettiği gerçek. aleviler de inkar ediyor hiç ezan sesinden huzur duyduklarını görmedim.
makamına göre müzik eğitimi almış güzel sesli müzeezinler tarafından, hoparlörsüz olarak sessizlik içinde okunursa huzur ötesine götürür insanı.
gerçekten de kutsal bir şey değil. kaldı ki başkalarının kutsal saydığı her şeye saygı duyulmasının da lüzumu yok.

sabah ezanı gerçekten rahatsız ediyor. inanılmaz yüksek bir tonda hoparlörden gelen ses insanın uykusunu mahvedebiliyor. kesinlikle çağ dışı bir uygulama. namaz kılacak, ibadet edecek insan saatini kurar efendi gibi ibadetini de yapar.

inanmayan yahut farklı dinsel tercihleri olan insanların istirahatlerinin orta yerine eden, istirahati de geçelim gün içinde ciddi bir gürültü kirliliği yaratan bir durum varken neden sadece bana saygı duyulsun anlayışı var müslümanlarda?
bizim evin az ilerisindeki caminin hoperlörü tamir edilmediği sürece "huzur" bulmayı düşünemiyorum.
özellikle de sabah ve yatsı ezanlarında.
huzuru kapıyı, pencereyi kapayınca buluyorum.
Kendi açımdan doğru bulmadığım.