bugün

bu ezan sesini kısmaları gerekli.

bebekler uyuyor, son ses ezan gürültüsü bebekleri uyandırıyor.

islamdan nefret eder olduk artık.
Hoparlör, son ses açılıyor,
Korkunç kötü bir ses,
Bas bas bağırıyor.

Hele ramazan ayında,
Sabah ezanı sonrası okunan Kur'an-ı Kerim'i naklen yayınlıyor.
Teravih de ise,
bir saat öncesi başlıyor vaaz,
yaklaşık iki saat kadar sürüyor.

Yatarak, oturarak, sürekli ibadet ediyoruz.
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama 5 vakit namaz kılan annem bazen "ezan sesini duymadım, okundu mu?" diye bana soruyor ama bende duymuyorum. Sizler rahatsız olmaya o kadar çok şartlamışsınız ki kendinizi, her şeyden rahatsız olabilirsiniz.
köpekleri, kedileri de rahatsız eder. tıpkı havayi fişek sesi gibi.
camiye yakın bir yerde kalmak tam bir işkence.

camiler gürültü kirliliği yaratıyor.
camiye gitmek isteyen saatın alarmını kursun.

ezan gürültüsüne ne gerek var.

21. yüzyılda hala ezan gürültüsüyle uğraşıyoruz.
direk islamdan rahatsızım desenize. yallah fransaya. burası islam ülkesi.
din düşmanlarını ve yöntemlerini tanıyalım .

kimlerdir hangi partiye oy verirler nasıl giyinirler ne yerler ne içerler filan .

düşmanı tanımak çok önemli .
sizi ezan okunmayan ülkelerinize geri gönderecez allah ın izni ile .

siz oyalanın böyle şeylerle .
Bebek(!) konuşmayı sökmüş, ezan sesinin ne olduğunu kavramış ve bundan rahatsız olmuş, bu rahatsızlığını da dile getirmiş üstelik.

Tanım: ne bebekler var dedirten başlık.
Kardeşimin doğduğu sene camiye çok yakın oturuyorduk. Ezan sanki bizim evin içinde okunuyormuş gibi ses gelirdi. Bir kere bile kardeşimin ezandan rahatsız olup uyandığını, ağladığını görmedim.

Ayrıca bebeklerin çoğu gürültüyü sever. Çoğu anne bebeğini uyutmak için elektrik süpürgesi, fön makinesi çalıştırıyor.
islam bu topraklarda senden çok daha eski beğenmiyorsan yallah avrupa'ya.
bazı şımarık insanların ne saçma dertleri var...

bazılarının hayatında en büyük derdi yaşadığı yerin yakınında ezan okunması, bazılarının en büyük derdi sipariş verdiği cafede siparişin 2 dakika geç gelmesi -ki bu durumda herhangi bir sözlükte "bla bla bla cafe rezaleti" şeklinde aptalca bir başlık açılacaktır- bazıları ise kazandığı 3-5 kuruş ile ailesini geçindirmeye çalışıyor.

hakikaten merak ediyorum, bu insanların gerçek bir derdi yok mu ki böyle şeyleri dert ediniyorlar?
ezandan rahatsız olan bebekler ezan dan rahatsız olmayan bebekleri evel allah karşılarında bulacaklardır .

hazır ve de nazır .

tarihte de olduğu gibi .

fazla değil .

son müslüman ölene kadar .

kıyametten az evvel yani .

“Gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları biz, şüphesiz yerli yerince ve belli bir süre için yarattık. inkâr edenler, uyarıldıkları şeylerden yüz çevirmektedirler.”(Ahkaf, 46/3)

“O gün (kıyameti) yalanlayanların vay haline!..”(Tur, 52/11)
hocanın sesi güzel değilse cidden çekilecek gibi değil. köyümdeki imamın sesi okadar berbatki insanı dinden soğutur. ciddi söylüyorum sesi güzel olmayan okumasın ezan.
birkaç kafir ezandan rahatsız oluyor diye güneş doğmaktan vazgeçmez.
Ezandan rahatsız olan dinsizler yallah küba'ya. Bu ülkede kıyamet sabahına kadar ezanlar okunacak. 15 temmuz gecesi sela okuyan imamlara saldırılarınızı ve selaları ıslıklamanızı unutmadık. isterseniz yine deneyin.
''yallah arabistan'a'' biraz geliştirin kendinizi gerçek çomarlar.
ezandan rahatsız olan yallah yunanistan'a.
sünnet olmakta farz değil, adı üstünde sünnet.
ama tıpkı ezan gibi farzdan farkı olmayan bir dini gereklilik.
YOK YA.
VALLA.
Evet bazen bende denk geliyorum cuma selası yada ezanı,yani adam diyorki camiye gelme..öyle iğrenç bir makam yapmış.şikayetim sözlerine değil haşa,makam ve okunuş tarzındadır.artık okuyan ateist midir yoksa ajanmı bilinmez.